Absolwenci

Szanowni Państwo, Drodzy Absolwenci Wydziału Nauk Ekonomicznych UW, 
w 2023 r. minęło 70 lat od chwili, gdy utworzony został Wydział Ekonomii Politycznej Uniwersytetu Warszawskiego, którego Wydział Nauk Ekonomicznych jest kontynuatorem. 

Doceniamy osiągnięcia siedmiu dekad aktywności naukowej i kształcenia najlepszych specjalistów w obszarze ekonomii. Z wdzięcznością i odrobiną nostalgii wspominamy wspólnie spędzone chwile na Wydziale.

Cieszymy się, że tak licznie uczestniczyli Państwo w obchodach jubileuszowych. Dziękujemy za Państwa obecność 20 października 2023 r. w trakcie sesji jubileuszowej zrealizowanej w Auli Dawnej Biblioteki UW oraz 21 października 2023 r. podczas Dnia Absolwenta WNE UW, przygotowanego w siedzibie Wydziału przy ul. Długiej 44/50 w Warszawie. 

Jubileusz 70-lecia WNE UW – podsumowanie

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z Jubileuszu 70-lecia WNE UW


Cykl wykładów dr. hab. Tomasza Kopczewskiego

Rozpoczęliśmy serię wykładów dedykowanych Państwu – Absolwentom i Przyjaciołom Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i zainteresowaniu, serdecznie zachęcamy do udziału w spotkaniach otwartych realizowanych raz w miesiącu, w sobotnie popołudnia.

Autorem cyklu spotkań jest dr hab. Tomasz Kopczewski (Katedra Data Science WNE UW, Laboratorium Ekonomii Eksperymentalnej). Pierwszy wykład odbył się 10.02.2024 r. i nosił tytuł: "Magia liczb od gwiazd do podatków; czyli dlaczego urząd skarbowy inspiruje się odkryciami pewnego astronoma".

Zapraszamy na kolejne spotkanie pn. „Dlaczego nowoczesny efektywny altruista powinien pomyśleć o imperatywie kategorycznym Kanta”, które odbędzie się już 9 marca br. (sobota), o godz. 16.00, w siedzibie WNE UW (Aula im. prof. Włodzimierza Siwińskiego). Zachęcamy do wzięcia udziału w seminarium studentów i absolwentów ekonomii, ale także osoby zainteresowane zagadnieniami etyki, filozofii, czy fizyki. 

„Jest to mój osobisty sukces dydaktyczny. Udało mi się coś, co wydaje się nie do zrobienia: włożyć problemy etyczne do kursu mikroekonomii i to na samym jego początku. Dlaczego jest to sukces? Ponieważ pojęcia takie, jak etyka i moralność, nie występują w podręcznikach mikroekonomii. Nie dość, że umieściłem te pojęcia przy okazji omawiania teorii konsumenta, to zrobiłem to w stylu typowo mikroekonomicznym, czyli przez model matematyczny.”

2. seminaria_T.Kopczewski_FB.png

Bądźmy w kontakcie

Mamy nadzieję, że zechcą Państwo pozostać z nami w kontakcie.

Zapraszamy do śledzenia informacji, jakie publikujemy za pośrednictwem strony Wydziału oraz naszych social mediów