Central European Economic Journal
Central European Economic Journal (CEEJ) publikuje oryginalne prace teoretyczne i empiryczne z dziedziny ekonomii, a także z pogranicza ekonomii, socjologii, demografii, politologii, prawa i zarządzania.
Do czasopisma przyjmowane są prace między innymi z następujących obszarów badawczych:
- makro- i mikroekonomia,
- badania rynku pracy,
- handel międzynarodowy,
- badania populacyjne,
- ekonomia sektora publicznego,
- polityki publicznej,
- zdrowie, płeć, ekonomia ekologiczna,
- finanse, rachunkowość,
- ekonomia menedżerska.
CEEJ jest skierowany do szerokiej społeczności międzynarodowej, ale szczególnie mile widziane są prace, które koncentrują się na problemach społeczno-gospodarczych istotnych dla Europy Środkowej i Wschodniej, w tym europejskich krajów przechodzących transformację.
CEEJ jest bezpłatnym, recenzowanym czasopismem typu open access, z gwarantującym obiektywizm procesem tzw. podwójnie ślepej recenzji, w której zarówno autorzy, jak i recenzenci są sobie nieznani, na otwartej platformie Sciendo/DeGruyter oraz na stronie www.ceej.wne.uw.edu.pl .
WORKING PAPERS
Seria wydawnicza Working Papers prowadzona jest przez Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego od 2008 roku.
Do serii Working Papers przyjmowane są artykuły pracowników naukowych Wydziału oraz publikacje z konferencji organizowanych na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Artykuły powinny dotyczyć ekonomii, mieć charakter oryginalnych prac badawczych oraz nie być wcześniej publikowane.