Aktualności

16-04-2025

Rekrutacja do programu MOST na rok akademicki 2025/2026 - zgłoszenia do 15 maja 2025

Serdecznie zapraszamy Studentów i Doktorantów do udziału w programie mobilności akademickiej MOST. Program umożliwia realizację semestralnych lub rocznych studiów na jednej z ponad dwudziestu polskich uczelni partnerskich. Terminy …

Rekrutacja do programu MOST na rok akademicki 2025/2026 - zgłoszenia do 15 maja 2025

16-04-2025

Serdecznie zapraszamy Studentów i Doktorantów do udziału w programie mobilności akademickiej MOST. Program umożliwia realizację semestralnych lub rocznych studiów na jednej z ponad dwudziestu polskich uczelni partnerskich.

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na semestr zimowy oraz cały rok akademicki 2025/2026 trwa od 15 kwietnia do 15 maja 2025 roku. Rejestracja odbywa się za pośrednictwem systemu IRK MOST: https://irkmost.amu.edu.pl.

Kto może aplikować?

Do udziału w programie uprawnieni są:

  • studenci studiów I stopnia i jednolitych magisterskich po ukończeniu co najmniej drugiego semestru,

  • studenci studiów II stopnia po ukończeniu pierwszego semestru,

  • doktoranci, którzy przedstawili indywidualny plan badawczy zaakceptowany przez dyrektora szkoły doktorskiej.

Szczegółowe informacje dotyczące programu, zasad rekrutacji oraz dokumentów aplikacyjnych dostępne są na stronie Biura ds. Obsługi Kształcenia UW: https://bok.uw.edu.pl/program-most-2/ oraz na stronie programu MOST: https://most.amu.edu.pl.

W przypadku dodatkowych pytań dotyczących udziału w programie MOST na Wydziale Nauk Ekonomicznych UW, prosimy o kontakt z Anną Jaroszewicz, Koordynatorką Programu MOST:

📧 @#817xa`m_Ecy['sF\g5qo-vHe]#[xt%mDcCS]S@IqEfn]R_BWT}!5R

📞 22 55 49 184



11-04-2025

Stypendia IDUB dla studentów w ramach Działania IV.2.3 „Mobilność Studentów i Doktorantów”

08 kwietnia 2025 r., rozpoczął się nabór wniosków w ramach Działania IV.2.3 Programu IDUB na realizację przez studentów zadań badawczych zakładających krótkoterminową mobilność.  Przyznawane stypendia będą miały charakt…

Stypendia IDUB dla studentów w ramach Działania IV.2.3 „Mobilność Studentów i Doktorantów”

11-04-2025

08 kwietnia 2025 r., rozpoczął się nabór wniosków w ramach Działania IV.2.3 Programu IDUB na realizację przez studentów zadań badawczych zakładających krótkoterminową mobilność. 

Przyznawane stypendia będą miały charakter celowy z przeznaczeniem na realizację zadania badawczego zakładającego krótkoterminową mobilność: udział w krajowej lub zagranicznej konferencji naukowej, udział w krajowej lub zagranicznej kwerendzie, udział w zagranicznym szkoleniu, krótkoterminowy zagraniczny wyjazd naukowy do ośrodka naukowego.

Dzięki dofinansowaniu studenci UW uzyskają lepsze warunki rozwoju naukowego, z uwzględnieniem takich potrzeb jak: zdobycie doświadczenia, wiedzy i umiejętności niezbędnych na wczesnym etapie rozwoju naukowego, zwiększenie kompetencji naukowych w wyniku odbycia pobytu badawczego w krajowych oraz zagranicznych ośrodkach naukowych, zdobycie wiedzy i nowych umiejętności niezbędnych do podniesienia jakości prowadzonych badań i przygotowywanej pracy dyplomowej, czy też rozwijanie umiejętności komunikacji, umiejętności językowych, zdolności rozwiązywania problemów.

Zapraszamy do aplikowania!

Więcej informacji znajduje się na stronie: https://inicjatywadoskonalosci.uw.edu.pl/dzialania/iv-2-3/stypendia/



07-04-2025

Przeniesienie rejestracji żetonowych do Centralnego USOSweb

Od dnia 22 kwietnia 2025 r. wszystkie rejestracje żetonowe (WF, LEKTORATY, OGUN-y) będą udostępniane wyłącznie w Centralnym USOSweb UW (https://usosweb.uw.edu.pl/). Dotychczasowy serwis rejestracji żetonowych został wyłączony. Rejestracje żetonowe nie będ…

Przeniesienie rejestracji żetonowych do Centralnego USOSweb

07-04-2025

Od dnia 22 kwietnia 2025 r. wszystkie rejestracje żetonowe (WF, LEKTORATY, OGUN-y) będą udostępniane wyłącznie w Centralnym USOSweb UW (https://usosweb.uw.edu.pl/). Dotychczasowy serwis rejestracji żetonowych został wyłączony. Rejestracje żetonowe nie będą dostępne w USOSweb WNE, natomiast rejestracje na przedmioty prowadzone przez WNE (dla programów studiów WNE) będą jak do tej pory w USOSweb WNE.

Podczas tury pilotażowej rejestracji żetonowych w Centralnym USOSweb, która odbędzie się w dniach 31 marca 2025 r. godz. 21:00 – 6 kwietnia 2025 r. godz. 23:59, uwagi i problemy techniczne można zgłaszać na adres @#817xa`m_Ecy['sF\g5qo-v]#[7k-{$hYFvP1Qi?Ci=eMtgxxc

Skrócona instrukcja modułu rejestracji żetonowej w Centralnym USOSweb jest dostępna pod tym linkiem.



24-03-2025

Spotkanie online z prof. Maciejem Rasiem, prorektorem UW ds. studenckich i jakości kształcenia, 26 marca, godz. 18.30

Serdecznie zapraszamy wszystkich Studentów na spotkanie online z prof. Maciejem Rasiem, prorektorem Uniwersytetu Warszawskiego ds. studenckich. Spotkanie odbędzie się w najbliższą środę 26 marca o godz. 18.30. Spotkanie będzie miało form…

Spotkanie online z prof. Maciejem Rasiem, prorektorem UW ds. studenckich i jakości kształcenia, 26 marca, godz. 18.30

24-03-2025

Serdecznie zapraszamy wszystkich Studentów na spotkanie online z prof. Maciejem Rasiem, prorektorem Uniwersytetu Warszawskiego ds. studenckich.

Spotkanie odbędzie się w najbliższą środę 26 marca o godz. 18.30.

Spotkanie będzie miało formułę Q&A. Pytania dotyczące kształcenia – studiów i organizacji zajęć, życia studenckiego oraz te dotyczące ogólnych kwestii związanych z Uniwersytetem Warszawskim będzie można zadać w komentarzu podczas transmisji lub przesłać wcześniej za pomocą formularza: https://forms.gle/ofuadMRRRR56Q9qu8

Spotkanie prowadzone będzie w języku polskim i transmitowane na profilu UW na Facebooku: https://www.facebook.com/fanpageUW

Serdecznie zapraszamy!



17-03-2025

Konkurs na najlepszy artykuł studencki w ramach Konferencji Law & Economics

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów, których zainteresowania naukowe koncentrują się wokół zagadnień z dziedziny ekonomii i prawa, do wzięcia udziału w konkursie na najlepszy studencki artykuł naukowy. 🚀 Napisz artykuł, zap…

Konkurs na najlepszy artykuł studencki w ramach Konferencji Law & Economics

17-03-2025

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów, których zainteresowania naukowe koncentrują się wokół zagadnień z dziedziny ekonomii i prawa, do wzięcia udziału w konkursie na najlepszy studencki artykuł naukowy.

🚀 Napisz artykuł, zaprezentuj go na konferencji i wygraj nagrody! 📖🏆

Masz pasję do prawa i ekonomii? To świetna okazja, by podzielić się swoimi przemyśleniami, zdobyć cenne nagrody i wziąć udział w prestiżowej konferencji!

📢 📢 Komitet Organizacyjny 10. Konferencji Law & Economics oraz Centre for Economic Analyses of Public Sector (CEAPS) WNE UW ogłaszają konkurs na najlepszy studencki artykuł, który będzie częścią 10. Konferencji Law & Economics w Polsce. Konferencja odbędzie się 23-24 maja 2025 na Wydziale Nauk Ekonomicznych UW. Autorzy trzech najlepszych prac zaprezentują je osobiście podczas Panelu Studenckiego konferencji oraz otrzymają nagrody książkowe 📚🎤

Konkurs jest otwarty dla wszystkich studentów, niezależnie od roku czy kierunku studiów. Wystarczy, że zgłosisz artykuł łączący tematykę prawa i ekonomii.

Zgłoszenia są przyjmowane do 15 kwietnia 2025 r. Artykuł (3000-8000 słów) wyślij na adres 📩 @#817xa`m_Ecy['sF\g5]#[zu%rwkGOQE\TmAddOLZw z tematem: The best student paper competition.

Nie czekaj! Twój artykuł może zostać doceniony przez ekspertów i zaprezentowany na konferencji! 🔥



06-03-2025

Stypendium na studia zagranicą. Nabór do 8. edycji programu Bona Fide - zgłoszenia do 31 marca 2025 r.

Fundacja ORLEN, wraz z partnerami, zaprasza do wzięcia udziału w 8. edycji programu stypendialnego Bona Fide. Program umożliwia wybitnym polskim studentom sfinansowanie czesnego na studiach II lub III stopnia na uniwersytetach z pierwszej 100 tzw. Listy S…

Stypendium na studia zagranicą. Nabór do 8. edycji programu Bona Fide - zgłoszenia do 31 marca 2025 r.

06-03-2025

Fundacja ORLEN, wraz z partnerami, zaprasza do wzięcia udziału w 8. edycji programu stypendialnego Bona Fide. Program umożliwia wybitnym polskim studentom sfinansowanie czesnego na studiach II lub III stopnia na uniwersytetach z pierwszej 100 tzw. Listy Szanghajskiej (ARWU) lub z pierwszej 20 Globalnego Rankingu Przedmiotów Akademickich (GRAS) wybranych kierunków.

Od 3 do 31 marca trwa pierwszy etap rekrutacji do programu – nabór wniosków kandydatów. Lista dokumentów, które należy złożyć jest dostępna w regulaminie programu. Zarówno generator wniosków, jak i regulamin są dostępne na stronie bonafideorlen.pl. Osoby, które zakwalifikują się do drugiego etapu programu, zostaną zaproszone na indywidualne rozmowy z komisją stypendialną. Na tej podstawie zostaną wyłonieni tegoroczni stypendyści.

Stypendium Bona Fide pokrywa czesne na kierunkach studiów związanych m.in. z ekonomią, finansami i technologiami finansowymi, zrównoważonym rozwojem, energetyką. inżynierią chemiczną i materiałową, prawem, w tym np. prawem nowych technologii, a także informatyką, kierunkami związanymi z rozwojem sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. To nie tylko wsparcie finansowe, lecz także szansa dla stypendystów na zdobycie interesującej pracy po powrocie do Polski. Lista kierunków została opracowana w taki sposób, aby stypendyści po studiach wspierali rodzimy sektor publiczny i spółki skarbu państwa. Gotowość kandydatów do powrotu do kraju jest jednym z warunków przyznania stypendium.

Wnioski do Programu można składać drogą elektroniczną przez stronę: granty-fundacja.orlen.pl. Więcej informacji o stypendium Bona Fide można znaleźć na stronie www.bonafideorlen.pl. Partnerem tegorocznej edycji programu jest Fundacja Energa.



05-03-2025

Projekt "Uczelnie Przyszłości" - zgłoszenia do 16 marca 2025

Serdecznie zapraszamy studentów I i II roku studiów licencjackich w formie stacjonarnej, nieponoszących opłat za studia, do udziału Projekcie "Uczelnie Przyszłości".  Projekt „Uczelnie Przyszłości” to innowacyjn…

Projekt "Uczelnie Przyszłości" - zgłoszenia do 16 marca 2025

05-03-2025

Serdecznie zapraszamy studentów I i II roku studiów licencjackich w formie stacjonarnej, nieponoszących opłat za studia, do udziału Projekcie "Uczelnie Przyszłości". 

Projekt „Uczelnie Przyszłości” to innowacyjny program edukacyjny, który zmienia sposób, w jaki studenci zdobywają wiedzę i rozwijają swoje kompetencje. W jego ramach wdrażany jest Model Edukacji Spersonalizowanej, który pozwala uczestnikom realizować Indywidualne Projekty Innowacyjne oraz współpracować z mentorami naukowymi i biznesowymi z otoczenia społeczno-gospodarczego. Udział w projekcie jest bezpłatny.

W celu wzięcia udziału w rekrutacji do projektu należy do 16 marca 2025 roku wysłać wypełniony formularz zgłoszeniowy dostępny pod adresem: https://forms.gle/ArX5Trns694Jp2RXA

Osoby uczestniczące w projekcie uzyskają stypendium w wysokości 20 000 zł na realizację własnego projektu, a także wezmą udział w wyjeździe szkoleniowym organizowanym i finansowanym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w dniach 5–9 maja 2025 roku. Udział w projekcie, w trakcie którego uczestnicy będą uczestniczyć m.in. w warsztatach i mikrokursach, będzie skutkował uzyskaniem co najmniej 24 pkt ECTS, które dzięki przyznaniu studentom indywidualnej organizacji studiów zastąpią część zajęć przewidzianych programem studiów (np. zajęć ogólnouniwersyteckich)

Szczegółowe informacje na temat rekrutacji do projektu „Uczelnie Przyszłości”, wraz z Regulaminem Rekrutacji i Uczestnictwa w Projekcie, znajdują się na stronie Biura Innowacji Dydaktycznych: https://bid.uw.edu.pl/uczelnie-przyszlosci/

Wszelkie pytania dotyczące projektu prosimy kierować na adres: @#817xa`m_Ecy['sF\g5qo-vHeA{$z]#[2i3q~gKFvP4^sO}`2PKy.e!!*J3*qg.

Uniwersytet Warszawski jest jedną z 12 polskich uczelni uczestniczących w Projekcie "Uczelnie Przyszłości", którego liderem jest Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.


18-02-2025

"Stypendia na Start" - zgłoszenia do 17 marca 2025 r.

17 lutego 2025 roku wystartowała III edycja programu „Stypendium na Start dla Olimpijczyków” oraz „Stypendium na Start dla Sportowców” skierowanego do osób studiujących, które w roku akademickim 2024/202…

"Stypendia na Start" - zgłoszenia do 17 marca 2025 r.

18-02-2025

17 lutego 2025 roku wystartowała III edycja programu „Stypendium na Start dla Olimpijczyków” oraz „Stypendium na Start dla Sportowców” skierowanego do osób studiujących, które w roku akademickim 2024/2025 rozpoczęły kształcenie na studiach I stopnia, II stopnia lub jednolitych magisterskich.

Program oferuje kilka rodzajów stypendiów, dostosowanych do różnych osiągnięć:

  • „Stypendium na Start dla Olimpijczyków” – przeznaczone dla studentów pierwszego roku studiów pierwszego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich, będących laureatami olimpiad przedmiotowych, którzy w postępowaniu rekrutacyjnym na studia uzyskali maksymalną liczbę punktów na podstawie posiadanego tytułu laureata olimpiady przedmiotowej.
  • „Stypendium na Start dla Sportowców” – przeznaczone dla studentów pierwszego roku studiów pierwszego stopnia, drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich. Uprawniona do uzyskania stypendium jest osoba, która zajęła punktowane miejsce podczas Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy lub Mistrzostw Polski (jednak nie dalsze niż 10.), a także mająca prawo do uzyskania stypendium rektora w roku akademickim, w którym ubiega się o „Stypendium na Start”.

Aby ubiegać się o „Stypendium na Start”, należy pobrać i wypełnić wniosek, a następnie złożyć go w Biurze ds. Pomocy Materialnej wraz z wymaganymi załącznikami potwierdzającymi osiągnięcia.

Wnioski o przyznanie stypendium można składać od 17 lutego do 17 marca br. Szczegółowe informacje na temat tego, jak złożyć wniosek oraz wiele innych przydatnych informacji (w tym wzór wniosku) znajdą Państwo na stronie Biura ds. Pomocy Materialnej. W przypadku pytań prosimy o kontakt mailowy na: @#817xa`m_Ecy]#[yv$L-pjFRUNTf lub telefoniczny 22 55 20 783.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad składania wniosku znajdą Państwo TUTAJ.



11-02-2025

Program Ambasadorów Karier Unii Europejskiej na UW – zgłoszenia do 25.02.2025

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Programie Ambasadorów Karier Unii Europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim.     Program skierowany jest do Studentów I i II stopnia Uniwersytetu Warszawskiego, kt&oacut…

Program Ambasadorów Karier Unii Europejskiej na UW – zgłoszenia do 25.02.2025

11-02-2025

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Programie Ambasadorów Karier Unii Europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim.

 

 

Program skierowany jest do Studentów I i II stopnia Uniwersytetu Warszawskiego, którzy do końca września 2026 r. będą posiadaczami tego statusu.

 

Udział w Programie pozwala na zdobycie wiedzy o strukturze Unii Europejskiej i możliwościach zatrudnienia wewnątrz nich, a także zdobycia licznych kompetencji miękkich, takich jak umiejętności prezentacji, organizacji wydarzeń i publikowania treści w mediach społecznościowych, które są bardzo pożądane na rynku pracy i dają okazję do stworzenia międzynarodowej sieci kontaktów.

Aplikacje należy przesłać do dnia 25.02.2025 r., do godz. 23.59 na adres: @#817xa`m_Ecy['sF\g5qo-vH]#[yo.~%dCSWE4z[@p|8TpuVe6g1. Szczegóły dotyczące procesu aplikacyjnego znajdują się na stronie Biura Karier Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Uniwersytet Warszawski bierze udział w przedsięwzięciu i ściśle współpracuje z Europejskim Urzędem Doboru Kadr i Kancelarią Prezesa Rady Ministrów (przed 2021 r. z Ministerstwem Spraw Zagranicznych) od 2011 roku. Dotychczas 12 studentek i studentów pełniło tę zaszczytną funkcję związaną z promocją możliwości zatrudnienia w Unii Europejskiej.

W razie pytań, zapraszamy do kontaktu mailowego pod adresem: @#817xa`m_Ecy['sF\g5qo-vH]#[yo.~%dCSWE4z[@p|8TpuVe6g1.



11-02-2025

Zgłoszenia do Programu Erasmus + do 23 lutego 2025

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych realizacją części studiów na uczelni partnerskiej do aplikowania do Programu Erasmus +. W Programie mogą wziąć udział studenci 2. roku studiów licencjackich, 1. roku studiów magiste…

Zgłoszenia do Programu Erasmus + do 23 lutego 2025

11-02-2025

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych realizacją części studiów na uczelni partnerskiej do aplikowania do Programu Erasmus +.

W Programie mogą wziąć udział studenci 2. roku studiów licencjackich, 1. roku studiów magisterskich oraz słuchacze szkół doktorskich.

Szczegóły i formularz aplikacyjny znajdują się na naszej stronie internetowej: https://www.wne.uw.edu.pl/student/mobilnosc-studencka/programy-miedzynarodowe-1/wyjazdy-erasmus/jak-aplikowac



28-01-2025

XIII edycja konkursu Ministerstwa Finansów „Podatkowi Liderzy”

Zapraszamy do wzięcia udziału w XIII edycji konkursu Ministerstwa Finansów „Podatkowi Liderzy”.  Uczestnicy konkursu będą mieli realny udział w pracach Ministerstwa Finansów w obszarze pomiaru oraz ograniczania luki …

XIII edycja konkursu Ministerstwa Finansów „Podatkowi Liderzy”

28-01-2025

Zapraszamy do wzięcia udziału w XIII edycji konkursu Ministerstwa Finansów „Podatkowi Liderzy”.

 Uczestnicy konkursu będą mieli realny udział w pracach Ministerstwa Finansów w obszarze pomiaru oraz ograniczania luki w podatkach i szarej strefy. Jak możemy mierzyć wielkość szarej strefy i luki w podatkach? Jakie działania uszczelniające system podatkowy mogłyby zostać wdrożone w Polsce? Czy inne kraje mogłyby być dla nas inspiracją w tych obszarach? Jaką rolę dla ograniczania unikania i uchylania się od opodatkowania ma współpraca międzyresortowa? Z tymi pytaniami zmierzą się uczestnicy Konkursu.

 Konkurs składa się z 3 etapów:

I. Formalna weryfikacja uczestników – przesłanie odpowiednich dokumentów do 7 lutego.

 

II. Ocenienie esejów przez Komisję Konkursową – przeslanie pracy konkursowej do 7 lutego.

Uczestnicy muszą przygotować esej (do czterech stron A4, czcionka 12) na jeden z dwóch poniższych tematów:

  1. Luka w VAT w Polsce na tle krajów Unii Europejskiej;
  2. Wpływ szarej strefy na gospodarkę i sposoby jej ograniczania w Polsce.

 

III. Autorzy 20 najlepszych esejów zostaną zaproszeni na rozmowy kwalifikacyjne – odbędą się one między 23 lutym, a 11 marca 2025 roku (wyłonione osoby powiadomimy do 21 lutego 2025 roku).

 

Zwycięzcom zostanie zaoferowany płatny staż w Wydziałach Analiz Ekonomicznych Departamentu Podatku od Towarów i Usług. Ze względu na interdyscyplinarny charakter prac prowadzonych przez te wydziały, oferują one ciekawe wyzwania zarówno dla osób zainteresowanych ekonomią, prawem czy analizą danych.

 

Szczegóły i regulamin znajdują się na stronie: https://www.gov.pl/web/finanse/podatkowi-liderzy



19-12-2024

Informacja dotyczącą realizacji poniedziałkowego planu w dniu 9 stycznia 2025.

Szanowni Państwo, zgodnie z § 2 ust. 2 pkt. 1 zarządzenia KJD WNE UW z dnia 4 września 2024 r. w sprawie organizacji semestru zimowego roku akademickiego 2024/25 we czwartek 9. stycznia 2025 r. zajęcia odbywać się będą według planu ponie…

Informacja dotyczącą realizacji poniedziałkowego planu w dniu 9 stycznia 2025.

19-12-2024

Szanowni Państwo,

zgodnie z § 2 ust. 2 pkt. 1 zarządzenia KJD WNE UW z dnia 4 września 2024 r. w sprawie organizacji semestru zimowego roku akademickiego 2024/25 we czwartek 9. stycznia 2025 r. zajęcia odbywać się będą według planu poniedziałkowego.

Tym z pracowników, którzy będą zmuszeni wybrać pomiędzy zajęciami na WNE, a zajęciami prowadzonymi na innych wydziałach sugeruje się, aby w ten dzień wybrali zajęcia na innych wydziałach oraz umówili się, w miarę możliwości, ze studentami uczestniczącymi w tych zajęciach, które się nie odbędą, na odrobienie ich w innym terminie, lub by poprowadzili je asynchronicznie, udostępniając studentom materiały.

Zarządzenie nr 4 KJD WNE UW (w załączeniu).


26-11-2024

Pierwsza tura rejestracji

 Informujemy, że rozpoczęcie pierwszej tury rejestracji (grudniowej) na przedmioty WNE semestru letniego 2024/25 planowane jest po 15.12.2024. Szczegółowy harmonogram będzie dostępny wkrótce. Rejestracja obejmie także przedmioty dla stu…

Pierwsza tura rejestracji

26-11-2024

 Informujemy, że rozpoczęcie pierwszej tury rejestracji (grudniowej) na przedmioty WNE semestru letniego 2024/25 planowane jest po 15.12.2024. Szczegółowy harmonogram będzie dostępny wkrótce. Rejestracja obejmie także przedmioty dla studentów I roku.



18-11-2024

I Międzynarodowa Olimpiada Ekonomiczna ULMA – zgłoszenia do 30 listopada 2024 r.

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych  Studentów do wzięcia udziału w I Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej ULMA, która odbędzie się 6 grudnia br. na Uniwersytecie w Ulm oraz w wersji online poprzez platformę Zoom. Olimpiada jest dedyko…

I Międzynarodowa Olimpiada Ekonomiczna ULMA – zgłoszenia do 30 listopada 2024 r.

18-11-2024

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych  Studentów do wzięcia udziału w I Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej ULMA, która odbędzie się 6 grudnia br. na Uniwersytecie w Ulm oraz w wersji online poprzez platformę Zoom.

Olimpiada jest dedykowana studentom będącym na co najmniej 4. semestrze studiów licencjackich oraz studentom programów magisterskich.  

Olimpiada swoim zakresem obejmuje szeroko pojętą ekonomię, z uwzględnieniem mikroekonomii, makroekonomii, ekonometrii oraz finansów.

Więcej informacji znajduje się na stronie Olimpiady: https://www.uni-ulm.de/en/mawi/mawi-wiwi/forschung-und-lehre/ulma-economic-olympiad/

Serdecznie zapraszamy!



18-11-2024

Spotkanie "Pierwsze kroki w inwestowaniu - od czego zacząć", 19.11.2024 r., godz. 17.45

W imieniu Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką inwestowania w ETF na spotkanie z Tomaszem Wróblem, które odbędzie się w najbliższy wtorek (19 listopada) o godz. 17:45. Pr…

Spotkanie "Pierwsze kroki w inwestowaniu - od czego zacząć", 19.11.2024 r., godz. 17.45

18-11-2024

W imieniu Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką inwestowania w ETF na spotkanie z Tomaszem Wróblem, które odbędzie się w najbliższy wtorek (19 listopada) o godz. 17:45. Prelegent opowie o tym, jak stawiać pierwsze kroki w inwestowaniu, czy istnieją idealne instrumenty finansowe, jakie są wady i zalety inwestowania w ogóle i inwestowania w ETF. Poniżej krótki biogram prelegenta. 

Zgłoszenia udziału w spotkaniu przyjmowane są pod adresem: @#817xa`m_Ecy['sF\g5qo-vHeA{$zdt]#[0vxo|ZNJhA!N[i4!]M[/UX6l@n}`v&Ua

Bio:

Tomasz Wróbel - Dyrektor Sprzedaży. Doświadczony manager, obecny na rynku usług finansowych od 2001 roku. Doświadczenie zdobywał w segmencie Private Banking. Specjalista od transakcji na rynku walutowym i kapitałowym. Związany z rynkiem ubezpieczeń na stanowisku Dyrektora Sprzedaży w firmach ubezpieczeniowych. Rozwijał zewnętrzne kanały dystrybucji w Towarzystwach Funduszy Inwestycyjnych oraz Domu Maklerskim. Od 2008 współpracuje z sieciami sprzedaży instytucji finansowych, gdzie wspiera je w codziennej pracy. Mentor Trampek na Giełdzie. W wolnych chwilach trener, asesor, konsultant w firmie szkoleniowej.


31-10-2024

Rekrutacja do programu MOST

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w rekrutacji na semestr letni roku akademickiego 2024/2025 w ramach programu MOST. Program MOST to krajowy program mobilności studentów i doktorantów. Od 1999 r. oferuje studiowanie przez semestr l…

Rekrutacja do programu MOST

31-10-2024

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w rekrutacji na semestr letni roku akademickiego 2024/2025 w ramach programu MOST.

Program MOST to krajowy program mobilności studentów i doktorantów. Od 1999 r. oferuje studiowanie przez semestr lub rok akademicki na jednym z dwudziestu polskich Uniwersytetów oraz na wybranych, stowarzyszonych Uczelniach.

Udział w Programie jest bezpłatny i niezależny od trybu studiów, a jego Uczestnicy mają możliwość:

  • odbycia części studiów na uczelni innej niż macierzysta
  • wyboru dodatkowych zajęć związanych z zainteresowaniem studentów
  • prowadzenia badań do pracy dyplomowej w środowisku powiązanym z przedmiotem analiz
  • oraz kontaktu ze środowiskiem naukowym innej jednostki naukowej

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji do Programu, kryteriów kwalifikacji oraz samego uczestnictwa znajdują się na stronie internetowej www.most.amu.edu.pl

Na Wydziale Nauk Ekonomicznych Program MOST obsługuje p. Anna Jaroszewicz z Dziekanatu Studiów w języku polskim, pok. K4, email: @#817xa`m_Ecy['sF\g5qo-vHe]#[xpt~%l\FeI!^6SqYOR_BWT}!5R

Rejestracja na semestr letni roku ak. 2024/2025 trwa od 31.10 do 30.11.2024 i dostępna jest na stronie: https://irkmost.amu.edu.pl

Serdecznie zapraszamy!



29-10-2024

Programy stażowe Międzynarodowego Funduszu Walutowego – 9-10 grudnia

Serdecznie zapraszamy Studentów Wydziału Nauk Ekonomicznych UW oraz Doktorantów Szkół Doktorskich UW do uczestnictwa w spotkaniach z przedstawicielami Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Spotkania odbędą się w dniach 9-10 grudnia…

Programy stażowe Międzynarodowego Funduszu Walutowego – 9-10 grudnia

29-10-2024

Serdecznie zapraszamy Studentów Wydziału Nauk Ekonomicznych UW oraz Doktorantów Szkół Doktorskich UW do uczestnictwa w spotkaniach z przedstawicielami Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Spotkania odbędą się w dniach 9-10 grudnia br. na Wydziale Nauk Ekonomicznych UW i dotyczyć będą oferowanych przez MFW programów stażowych oraz możliwości kariery w strukturach Funduszu.

W programie wydarzenia przewidziane są indywidualne konsultacje z doktorantami oraz otwarte spotkanie dla Studentów. Spotkanie ze studentami odbędzie się 9 grudnia, w godz. 09-10.30, w Auli B Wydziału Nauk Ekonomicznych.

Indywidualne konsultacje z doktorantami będą z kolei stanowiły kolejny etap rekrutacji do Economist ProgramJest to trzyletni program skierowany dla młodych naukowców zainteresowanych karierą w Międzynarodowym Funduszu Walutowym. Aplikacje do Programu trwają do 8 listopada, rejestracja dostępna jest pod linkiem: https://imf.wd5.myworkdayjobs.com/en-US/IMF/details/Economist-Program-2025_24-R7237

Po dokonaniu zgłoszenia, prosimy o kontakt bezpośredni z p. Maciejem Onoszko: @#817xa`m_Ecy['s]#[*u%{#sMP*!i$'Ku[. aby umówić się na interview, które będą odbywały się w dn. 9-10 grudnia podczas wizyty przedstawicieli MFW na Wydziale.

Pełna informacja na temat programu jest dostępna pod poniższym linkiem: https://www.imf.org/en/About/Recruitment/working-at-the-imf/economist-program

Serdecznie zapraszamy!



23-10-2024

Dni Otwartego Biznesu PZU w dniach 25-29 listopada

Dni Otwartego Biznesu to bezpłatny cykl  warsztatów dla studentów, w trakcie których eksperci PZU dzielą się wiedzą i doświadczeniem. Wydarzenie jest świetną okazją do poznania specyfiki działania dużej organizacji na praktycznyc…

Dni Otwartego Biznesu PZU w dniach 25-29 listopada

23-10-2024

Dni Otwartego Biznesu to bezpłatny cykl  warsztatów dla studentów, w trakcie których eksperci PZU dzielą się wiedzą i doświadczeniem. Wydarzenie jest świetną okazją do poznania specyfiki działania dużej organizacji na praktycznych przykładach case study. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 25-29 listopada 2024 r w siedzibie PZU w Warszawie.

W trakcie warsztatów eksperci PZU podzielą się ze studentami swoją praktyczną wiedzą i doświadczeniem. W tym roku PZU zaprasza studentów od pierwszych lat studiów na warsztaty:

25.11 – Ryzyko
26.11 – Zrównoważony rozwój
27.11 – IT/ Agile
28.11 –
Aktuariat
29.11 – Laboratorium Innowacji

Każdy uczestnik dostanie certyfikaty udziału w projekcie, a chętni będą mogli skorzystać dodatkowo z konsultacji kariery z doświadczonym rekruterem (spotkanie online). Warsztaty są bezpłatne, a dla osób dojeżdżających spoza Warszawy – PZU pokryje koszty transportu krajowego (bilety PKP).

Aplikacje można składać do 4 listopada na stronie: www.pzu.pl/dob

Program jest realizowany w ramach projektu #PZUStudentTalent.



21-10-2024

Nabór do programu mentoringowego TopMinds 2025

Stowarzyszenie Top 500 Innovators, zrzeszające naukowców, przedsiębiorców a także specjalistów z zakresu transferu technologii i komercjalizacji oraz Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta, która umożliwia wymianę naukową i kult…

Nabór do programu mentoringowego TopMinds 2025

21-10-2024

Stowarzyszenie Top 500 Innovators, zrzeszające naukowców, przedsiębiorców a także specjalistów z zakresu transferu technologii i komercjalizacji oraz Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta, która umożliwia wymianę naukową i kulturową pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi zapraszają do udziału w programie mentoringowym TopMinds.

TopMinds to program mentoringowy, który otwiera początkującym polskim naukowcom drzwi do międzynarodowej kariery. Dotychczas odbyło się siedem edycji programu, z których skorzystało już ponad 200 młodych osób oraz ich mentorów!  

Do wzięcia udziału w TopMinds 2025 organizatorzy zapraszają osoby przygotowujące rozprawy doktorskie na polskich uczelniach lub instytucjach naukowych oraz badawczych a także osoby studiujące na ostatnim roku studiów magisterskich, które planują swoją karierę w obszarze nauki.

Program TopMinds to mentoring oparty na budowaniu relacji, indywidualnym podejściu oraz transferze wiedzy i doświadczeń. Dlatego każdy i każda z uczestników i uczestniczek ma wyjątkową szansę realizować się pod opieką jednego ze współpracujących z nami naukowców, ekspertek i ekspertów, reprezentujących różne dziedziny nauki i sztuki - absolwentów stypendiów Fulbrighta i programu Top 500 Innovators.

Program TopMinds pozwala zdobyć wiedzę, wzmocnić kluczowe kompetencje, poszerzyć swoją sieć kontaktów oraz poznawać dobre praktyki pod okiem wybitnych specjalistów! 

Więcej informacji o programie, w tym jego regulamin, formularz zgłoszeniowy oraz pełna lista mentorów dostępne są na stronie https://topminds.pl/edycja-2025/

Termin zgłoszeń upływa 29 października o godz. 16:00. 

W razie pytań prosimy o kontakt z organizatorami: @#817xa`m_Ecy['s]#[$ty{RmQQ[I0Hmds`



21-10-2024

Konkursy EY: EYe on Tax i EY Financial Challenger – zgłoszenia do 13 listopada

Zapraszamy do wzięcia udziału w XX. edycji konkursów organizowanych przez firmę YE: EYe on Tax i EY Financial Challenger. Konkursy EY to szansa zdobycia unikalnego doświadczenia i sprawdzenia się w roli doradcy podatkowego bądź transakcyjnego na…

Konkursy EY: EYe on Tax i EY Financial Challenger – zgłoszenia do 13 listopada

21-10-2024

Zapraszamy do wzięcia udziału w XX. edycji konkursów organizowanych przez firmę YE: EYe on Tax i EY Financial Challenger.

Konkursy EY to szansa zdobycia unikalnego doświadczenia i sprawdzenia się w roli doradcy podatkowego bądź transakcyjnego na praktycznych biznesowych case’ach. Na najlepszych, oprócz nagród pieniężnych, czekają oferty kariery w EY, bez procesu rekrutacji. Konkursy EY to sprawdzona furtka do kariery w branży doradczej - przykładowo 33% Partnerów pracujacych w zespole Strategii i Transakcji to absolwenci i absolwentki konkursu EY Financial Challenger. 

EY Financial Challenge dedykowany jest studentom, którzy chcą poznać świat corporate finance i sprawdzić, jak wygląda praca przy wielkich transakcjach, fuzjach i przejęciach. Przygodę  można rozpocząć solo lub ze znajomymi, tworząc drużynę. Na I. etapie czeka test w języku angielskim, na II. przygotowanie memorandum informacyjnego, a III. Etap to Wielki Finał w Warszawie i gra o 35 000 PLN. 

Na tych, którzy są zainteresowani światem podatków i fiskalnych zależności czeka EYe on Tax, przygotowany przez zespoły Doradztwa Podatkowego. Gra o najwyższą stawkę, czyli 24 000 PLN rozpoczyna się interaktywnym testem, a w kolejnych etapach na studentów czekają certyfikowane warsztaty i pierwsze nagrody.

Najlepsi pokażą co potrafią podczas symulacji rozprawy przed Sędziami NSA w Wielkim Finale w Warszawie.


👉 Zapisy trwają do 13 listopada na www.eykonkursy.pl



komunikaty Prodziekana ds. studenckich