• Inauguracja Roku Akademickiego 2023/2024 WNE UW

  Już 25 września 2023 r. (poniedziałek) zapraszamy na uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2023/2024 Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

 • trwa rekrutacja na studia podyplomowe wne uw

  Do 8 października br. trwa rekrutacja na dwa programy studiów podyplomowych WNE UW: Ekonomiczna analiza danych w programie Microsoft Excel i języku programowania VBA oraz Analityka danych z wykorzystaniem języka SQL (MS Access i Oracle) oraz narzędzi Business Intelligence (Power BI i Tableau)

 • 5. edycja Warsaw Money-Macro-Finance Conference [21-22.09.2023]

  Serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji, która odbędzie się na WNE UW. Gościem tegorocznej edycji jest Frank Smets (European Central Bank, Ghent University).

 • 5th REECAP meeting na WNE UW [26-28.09.2023]

  Serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji, która odbędzie się na WNE UW. Gośćmi tegorocznej Konferencji będą Jayson Lusk oraz Leah Palm-Forster.

 • Doroczna konferencja naukowa stowarzyszenia European Regional Science Association (ERSA) sekcja polska na WNE UW [13.10.2023]

  Wydarzenie będzie okazją do wymiany doświadczeń polskich specjalistów
  z zakresu regionalistyki i badań przestrzennych.
  Głównym Gościem konferencji będzie prof. Fernando Rubiera Morollón.

 • JUBILEUSZ 70-LECIA WNE UW

  W 2023 roku mija siedemdziesiąt lat od momentu, gdy Uniwersytet Warszawski po raz pierwszy przyjął studentów na Wydział kształcący w obszarze ekonomii. Zapraszamy do zapoznania się z planem obchodów Jubileuszu.

 • 1. miejsce w Polsce kierunków Ekonomia oraz Informatyka i Ekonometria na WNE UW

  W grupie kierunków ekonomicznych wyróżniony został również kierunek FINANSE i RACHUNKOWOŚĆ, zdobywając 2. miejsce.

 • Let’s make together economics in Warsaw

  Zapraszamy do obejrzenia filmu o Wydziale Nauk Ekonomicznych UW. Projekt finansowany przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach Programu Welcome to Poland (nabór 2020).

 • W rytmie ekonomii - podcast WNE UW

  Zapraszamy na cykl rozmów, w których badaczki i badacze z WNE będą opowiadać m.in. o inflacji i polityce pieniężnej, o migracjach i edukacji, o klimacie i nowych technologiach, o kryptowalutach i rynkach finansowych, o globalizacji i szarej strefie.

  button_spotify.jpg button_apple.jpg button_google.jpg
 • CENTRAL EUROPEAN ECONOMICS JOURNAL - warto czytać, warto publikować!

  Zapraszamy autorów artykułów z zakresu ekonomii, a także na styku ekonomii i socjologii, demografii, politologii, prawa i zarządzania itd. Open access, brak opłat, szybki proces recenzyjny, 70 punktów MEiN.

  ceej linkedin.jpg facebook
 • Pełna akredytacja ACCA wszystkich 9 modułów

  Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego otrzymał pełną akredytację, obejmującą wszystkie dziewięć modułów kwalifikacji zawodowej Stowarzyszenia ACCA, dla kierunku Finanse i Rachunkowość/Finanse, Inwestycje i Rachunkowość oraz dla  specjalności Ekonomia Przedsiębiorstwa.

Aktualności

Obraz Rejestracja na zajęcia WNE dla studentów I roku
Rejestracja na zajęcia WNE dla studentów I roku rozpocznie się w dniu 26 września.
Obraz Konferencja ERSA z udziałem WNE UW
Największe wydarzenie zrzeszające badaczy z zakresu regionalistyki i badań przestrzennych w Europie z udziałem licznej reprezentacji Wydziału Nauk Ekonomicznych!
Obraz Okazjonalna praca zdalna
Od 1 września pracownicy Uniwersytetu Warszawskiego mają możliwość okazjonalnego wykonywania obowiązków służbowych w formie zdalnej. Zawnioskować można o maksymalnie dwadzieścia cztery dni pracy zdalnej w roku kalendarzowym.
Obraz Wywiad z prof. Robertem Ślepaczukiem w Forbes
Zapraszamy do lektury rozmowy z prof. Robertem Ślepaczukiem, opublikowanej w najnowszym wydaniu Forbes.
Obraz Klimatyczny Człowiek Roku 2023 - kategoria Młody N…
Konkurs jest skierowany do osób przed 35. rokiem życia, posiadających osiągnięcia naukowe w postaci publikacji naukowych lub zakończonych badań naukowych w obszarze m.in. ochrony klimatu oraz ograniczania skutków zmian klimatu.
Obraz Dofinansowanie wizyt badawczych na UW dla studentó…
Przypominamy o możliwości wnioskowania o dofinansowanie wizyt badawczych na Uniwersytecie Warszawskim.
Obraz Stypendium dla Studenta/Doktoranta w projekcie OPU…
Kierownikiem projektu “Modelowanie i prognozowanie lokalizacji firm w kontekście korzyści gęstości. Ujęcie teoretyczne, metodologiczne i empiryczne wykorzystujące ekonometrię przestrzenną i przestrzenne uczenie maszynowe” jest dr hab. Katarzyna…
Obraz Żegnamy Pana mgr. Marka Pęczkowskiego
Z wielkim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana mgr. Marka Pęczkowskiego – związanego z Wydziałem Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.
Obraz Badacze WNE UW w projekcie BlueAdapt
W jaki sposób zmiana klimatu i zanieczyszczenia sprawiają, że wody przybrzeżne są coraz bardziej niebezpieczne dla naszego zdrowia? UW, reprezentowany przez pięcioro badaczy WNE, jest jednym z 12 europejskich partnerów projektu BlueAdapt.
Obraz Graduacja WNE UW 2023
8 lipca br. odbyła się uroczysta Graduacja Absolwentów Wydziału. Wydarzenie było również okazją do wyróżnienia pracowników naukowych Wydziału, którzy w minionym roku akademickim otrzymali tytuł doktora lub awansowali na stanowisko profesora uczelni.

Polecane Wydarzenia


Najnowsze wydawnictwa