17.12.2021, 12:45

Pełna akredytacja ACCA dla specjalności „Ekonomia Przedsiębiorstwa”

Z radością informujemy, że Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego otrzymał pełną akredytację, obejmującą wszystkie dziewięć modułów kwalifikacji zawodowej Stowarzyszenia ACCA - Association of Chartered Certified Accountants, dla specjalności „Ekonomia Przedsiębiorstwa” na kierunku „Ekonomia” (dla studiów I i II stopnia).

ACCA to największa i najbardziej prestiżowa międzynarodowa organizacja, zrzeszająca specjalistów z zakresu finansów, rachunkowości i zarządzania. Celem organizacji jest promowanie wysokich standardów zawodowych, etycznych i zarządczych, jak również oferowanie najwyższej jakości kwalifikacji zawodowej, która jest rozpoznawana i uznana na całym świecie, przez co daje szansę na wyróżnienie się i tym samym otwiera ścieżkę do kariery zarówno w kraju, jak i za granicą.

Uzyskanie pełnej akredytacji ACCA dla specjalności „Ekonomia Przedsiębiorstwa” stanowi zakończenie procedury uwierzytelniającej programu, który w listopadzie 2019 r. otrzymał częściową akredytację  - 7 z 9 modułów ACCA.

Akredytacja ACCA potwierdza wysoki, zgodny ze światowymi standardami ACCA, poziom nauczania na WNE i gwarantuje odpowiedni nacisk na ćwiczenie praktycznych kompetencji poprzez analizę „case studies” na zajęciach. 

Dzięki uzyskanej akredytacji, studenci tego programu, którzy obronią swoje prace dyplomowe w okresie od 01.01.2021 r. do 31.12.2025 r., mają szansę uzyskania zwolnienia z wybranych poziomów kwalifikacji ACCA, a tym samym skrócą drogę do uzyskania prestiżowego i uznanego w świecie certyfikatu poświadczającego kwalifikacje zawodowe.

Aktualnie Wydział Nauk Ekonomicznych UW posiada pełną akredytację Stowarzyszenia ACCA dla dwóch programów na poziomie studiów licencjackich i magisterskich – specjalności "Ekonomia Przedsiębiorstwa" oraz kierunku studiów ”Finanse i Rachunkowość” (wcześniej: „Finanse, Inwestycje i Rachunkowość”).

Więcej informacji odnośnie akredytowanych programów ACCA na Wydziale Nauk Ekonomicznych znajduje się na stronie Programu. 

Koordynatorem ścieżki ACCA na WNE UW jest dr Dorota Mirowska-Wierzbicka.