• Call for Papers 6. Konferencji Warsaw Money-Macro-Finance Conference!

  Zapraszamy do aplikowania i przesyłania zgłoszeń. Konferencja odbędzie się w dniach 17-18 września br. na Wydziale Nauk Ekonomicznych, a wykład gościnny zaprezentuje prof. Marcin Kacperczyk.

 • Graduacja Absolwentów Wydziału Nauk Ekonomicznych UW

  W pierwszą sobotę lipca spotkaliśmy się w Auli im. A. Mickiewicza w Auditorium Maximum

  Graduacja jest szczególną okazją do wręczenia listów gratulacyjnych absolwentom i absolwentkom oraz docenienia nauczycieli akademickich Wydziału.

  Dziękujemy za Waszą obecność!

 • Studia Podyplomowe na WNE UW

  Oferta edukacyjna WNE skierowana jest również do absolwentów. Zapraszamy do skorzystania z dostępnych modułów:  Rekrutacja trwa do 30.09 br.
 • RODZINNY KAMPUS UW – ZAPISY TRWAJĄ!

  Rodzice i Opiekunowie dzieci i młodzieży w wieku 9-15 lat – pamiętajcie o zapisach do „Rodzinnego Kampusu UW”.

  Wydział Nauk Ekonomicznych, przy wsparciu Fundacji Totalizatora Sportowego, prowadzi zajęcia z grywalizacji.

  Nauka i zabawa ekonomii czy geografii – gwarantowana.

 • 1. miejsce w Polsce kierunków Ekonomia oraz Informatyka i Ekonometria na WNE UW

  W grupie kierunków ekonomicznych wyróżniony został również kierunek FINANSE i RACHUNKOWOŚĆ, zdobywając 2. miejsce.

 • Już we wrześniu 2024 Prof. Jeffrey Wooldridge na WNE UW!

  Szkoła Letnia dla Doktorantów we współpracy z DIW Berlin.

 • Wydział Nauk Ekonomicznych posiada pełną akredytację Stowarzyszenia ACCA

  Dzięki uzyskanej akredytacji studenci tego programu - specjalności „Ekonomia Przedsiębiorstwa”, którzy obronią swoje prace dyplomowe w okresie do 31.12.2025 r., mają szansę uzyskania zwolnienia z wybranych poziomów kwalifikacji ACCA.

  To wyjątkowa możliwość skrócenia ścieżki uzyskania uznanego na świecie certyfikatu poświadczającego kwalifikacje zawodowe.

 • CENTRAL EUROPEAN ECONOMICS JOURNAL - warto czytać, warto publikować!

  Zapraszamy autorów artykułów z zakresu ekonomii, a także na styku ekonomii i socjologii, demografii, politologii, prawa i zarządzania itd. Open access, brak opłat, szybki proces recenzyjny, 70 punktów MEiN.

  ceej linkedin.jpg facebook
 • Let’s make together economics in Warsaw

  Zapraszamy do obejrzenia filmu o Wydziale Nauk Ekonomicznych UW. Projekt finansowany przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach Programu Welcome to Poland (nabór 2020).

 • JUBILEUSZ 70-LECIA WNE UW

  W 2023 roku minęło siedemdziesiąt lat od momentu, gdy Uniwersytet Warszawski po raz pierwszy przyjął studentów na Wydział kształcący w obszarze ekonomii. Zapraszamy do zapoznania się z relacją fotograficzną z Jubileuszu WNE UW (20-21.10.2023 r.).

Aktualności

Obraz Żegnamy Daniela Passenta
14 lutego br. zmarł Daniel Passent, wybitny Dziennikarz i Publicysta, Absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.
Obraz Aktualne konkursy w ramach programu IDUB UW
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą konkursów w ramach programu Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza (IDUB), realizowanego na Uniwersytecie Warszawskim.
Obraz XI edycja Konkursu „Młody Ekonomista” PTE
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w XI edycji Konkursu „Młody Ekonomista”, organizowanym przez Towarzystwo Ekonomistów Polskich. Partnerem wspierającym Konkursu jest Wydział Nauk Ekonomicznych UW.
Obraz Konkurs dla młodych naukowców IDUB UW Nowe Idee
Do 15 marca br. trwa nabór aplikacji do II edycji Konkursu Nowe Idee w Priorytetowym Obszarze Badawczym V „W poszukiwaniu regionalnych rozwiązań dla globalnych wyzwań”
Obraz „Zdążyć przed suszą” – konkurs na najlepsze prace …
Zapraszamy studentów do udziału w konkursie „Zdążyć przed suszą”. Celem konkursu jest wyłonienie i promocja autorów najlepszych prac dyplomowych, które odnoszą się do rozwiązań problemu suszy, związanej z postępującymi zmianami klimatu.
Obraz Spotkanie informacyjne online odnośnie procedury h…
Serdecznie zapraszamy wszystkich badaczy pracujących nad habilitacją na spotkanie informacyjne z dr. hab. Juliuszem Jabłeckim z Katedry Finansów Ilościowych WNE UW, który w ostatnim czasie uzyskał tytuł doktora habilitowanego.
Obraz Seminaria EUROREG z udziałem Badaczy Wydziału
Seminaria EUROREG to spotkania naukowe, podczas których prezentowane są wykłady ekspertów związanych z rozwojem regionalnym. W bieżącym semestrze, dwa ze spotkań poprowadzą badacze WNE – prof. Katarzyna Kopczewska oraz prof. Bartłomiej Rokicki.
Obraz Projekty badaczy WNE UW z dofinansowaniem w Konkur…
Aż pięcioro badaczy Wydziału zostało laureatami Konkursu na granty w Działaniu I.3.9 „Mobilność i nierówności przez pryzmat nowych cyfrowych źródeł danych”.
Obraz V edycja konkursu Przedsiębiorca Roku Uniwersytetu…
Zapraszamy do udziału w konkursie Przedsiębiorca Roku UW. Jego celem jest docenienie studentów, absolwentów i pracowników Uczelni, którzy tworzą innowacje, zakładają i rozwijają przedsiębiorstwa oraz działają na rzecz gospodarki i społeczeństwa.
Obraz LabFam seminar “Gender, Racial, and Class Disparit…
Wpływ pandemii na zmiany w życiu rodziny w zakresie pracy i obowiązków domowych oraz różnice w tym względzie w zależności od reprezentowanych kultur będą tematem najbliższego spotkania z cyklu LabFam seminar series.


Najnowsze wydawnictwa

The Hybrid Forecast of S&P 500 Volatility ensembled from VIX, GARCH and LSTM models

Working Papers, No 13/2024 (449)
Autorzy: Natalia Roszyk, Robert Ślepaczuk

Improving Realized LGD approximation: A Novel Framework with XGBoost for handling missing cash-flow data

Working Papers, No 12/2024 (448)
Autorzy: Zuzanna Kostecka, Robert Ślepaczuk