04.01.2022, 09:40

Rejestracja na przedmiot „Introduction to Anti-Money Laundering” od 11 stycznia 2022 r.

W ramach rejestracji na zajęcia semestru letniego roku akademickiego 2021/2022, Studenci Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego mają możliwość wyboru przedmiotu "Anti-Money Laundering" prowadzonego we współpracy z Bankiem Citi.

W nadchodzącym semestrze zajęcia będą poświęcone m.in. następującym zagadnieniom:
•    Pranie pieniędzy, finansowanie terroryzmu i sankcje
•    Podatność instytucji finansowych na zagrożenia związane z praniem pieniędzy i finansowaniem terroryzmu
•    Przeciwdziałanie praniu pieniędzy i zwalczanie finansowania terroryzmu w praktyce
•    Struktury prawne i regulacyjne w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy i zwalczania finansowania terroryzmu

Prowadzący zajęcia menedżerowie z Citi Solutions Center Poland skupią się na odpowiednich praktykach, ustawodawstwie i regulacjach oraz wyjaśnią aktualne zagadnienia, które mają wpływ na rolę zapobiegania praniu pieniędzy. Program składa się z pięciu jednostek, które zawierają zestaw celów szkoleniowych, treści merytorycznych, praktycznych przykładów, studiów przypadków oraz zadań do wykonania przez słuchaczy.

25% najlepszych studentów, biorących udział w zajęciach uzyskuje dostęp do przyspieszonego procesu rekrutacji do Departamentu AML Citi.
Proces ten składa się z następujących etapów:
1. Ocena CV
2. Rozmowa kwalifikacyjna

Koordynatorem przedmiotu jest dr hab. Stanisław Cichocki z Katedry Statystyki i Ekonometrii WNE UW.
Liczba miejsc jest ograniczona - dostępne jest 20 miejsc dla Studentów Wydziału Nauk Ekonomicznych UW i Studentów programu MOST oraz 5 miejsc dla Studentów programu Erasmus.
Rejestracja dla Studentów rozpoczyna się 11 stycznia 2022 r.

Pełny opis przedmiotu dostępny jest w systemie USOS: https://bit.ly/31mViWM