• Seminarium - prof. Anil Bera

  Z ogromną przyjemnością informujemy, że 1 czerwca br. na WNE UW odbędzie się seminarium jednego z najwybitniejszych ekonometryków na świecie.

 • Let’s make together economics in Warsaw

  Zapraszamy do obejrzenia filmu o Wydziale Nauk Ekonomicznych UW. Projekt finansowany przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach Programu Welcome to Poland (nabór 2020)

 • W rytmie ekonomii - podcast WNE UW

  Zapraszamy na cykl rozmów, w których badaczki i badacze z WNE będą opowiadać m.in. o inflacji i polityce pieniężnej, o migracjach i edukacji, o klimacie i nowych technologiach, o kryptowalutach i rynkach finansowych, o globalizacji i szarej strefie.

  button_spotify.jpg button_apple.jpg button_google.jpg
 • CENTRAL EUROPEAN ECONOMICS JOURNAL - warto czytać, warto publikować!

  Zapraszamy autorów artykułów z zakresu ekonomii, a także na styku ekonomii i socjologii, demografii, politologii, prawa i zarządzania itd. Open access, brak opłat, szybki proces recenzyjny, 70 punktów MEiN.

  ceej linkedin.jpg facebook
 • Wydział Nauk Ekonomicznych dla Ukrainy

  W tym trudnym czasie solidaryzujemy się z Obywatelami Ukrainy, w szczególności ze Studentami, Doktorantami i Pracownikami będącymi częścią wspólnoty naszego Wydziału. Na Wydziale i Uczelni podejmowane są akcje pomocy dla osób pochodzących z Ukrainy.

 • Ekonomia WNE UW na 1. miejscu w rankingu Perspektywy 2022

  Ranking kierunków studiów magazynu Perspektywy to zestawienie najlepszych programów oferowanych przez polskie uczelnie. W tegorocznej edycji kierunek Ekonomia prowadzony na naszym Wydziale po raz kolejny został uznany za najlepszy w Polsce. 

 • 1. miejsce UW wśród polskich uczelni dla obszaru naukowego Ekonomia w niezależnym rankingu metrycznym EduRank

  Uniwersytet Warszawski sklasyfikowany na pierwszym miejscu wśród polskich uczelni dla obszaru naukowego Ekonomia w niezależnym rankingu metrycznym EduRank. Ranking klasyfikuje 14 131 uczelni ze 183 krajów. 

 • WNE UW z 3 CERTYFIKATAMI DOSKONAŁOŚCI KSZTAŁCENIA POLSKIEJ KOMISJI AKREDYTACYJNEJ

  WNE UW jest jedynym ośrodkiem w Polsce z aż trzema Certyfikatami Doskonałości Kształcenia Polskiej Komisji Akredytacyjnej. 

 • Pełna akredytacja ACCA wszystkich 9 modułów

  Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego otrzymał pełną akredytację, obejmującą wszystkie dziewięć modułów kwalifikacji zawodowej Stowarzyszenia ACCA, dla kierunku Finanse i Rachunkowość/Finanse, Inwestycje i Rachunkowość oraz dla  specjalności Ekonomia Przedsiębiorstwa.

Aktualności

Obraz W rytmie ekonomii: AI w pracy i w szkole
W siódmym odcinku prof. Katarzyna Śledziewska opowiada, jak zmiany technologiczne, cyfryzacja i rozwój sztucznej inteligencji wpływają na otaczający nasz świat.
Obraz “Global Value Chains and Equilibrium Exchange Rate…
Autorami badania, któremu poświęcone będzie seminarium są dr Kamila Kuziemska-Pawlak (Narodowy Bank Polski, Uniwersytet Łódzki) oraz dr Jakub Mućk (Narodowy Bank Polski, SGH).
Obraz Seminarium LabFam „Shifting Marriage Timing for Wo…
Zapraszamy na seminarium z udziałem Laury Muñoz Blanco (Trinity College Dublin) organizowane przez Interdyscyplinarne Centrum Badań Rynku Pracy i Dynamiki Rodziny LabFam.
Obraz Warsaw Economic Seminars – “Importance of producti…
Podczas spotkania dr Łukasz Matuszczak przedstawi badanie przeprowadzone wspólnie z prof. dr. hab. Janem Jakubem Michałkiem oraz dr. Rafałem Woźniakiem.
Obraz Kolejna edycja stypendiów Dekabana
Informujemy, że uruchomiona została kolejna edycja umożliwiająca uzyskanie stypendium Dekaban-Liddle Glasgow-Warsaw Foundation.
Obraz W rytmie ekonomii: Ile kosztuje kultura?
W szóstym odcinku dr Wojciech Hardy opowiada o ekonomii kultury.
Obraz Przekazujemy życzenia od Dziekan WNE UW - dr hab. …
Obraz Gratulujemy Ewie Dobrowolskiej, studentce 3. roku …
Ewa Dobrowolska na co dzień studiuje na 3. roku Ekonomii Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Kształci się na studiach stacjonarnych, I stopnia.
Obraz Kariera naukowa z Horyzontem Europa - szkolenie Kr…
Spotkanie jest adresowane do naukowców, którzy chcą skorzystać z możliwości, jakie oferuje Program Ramowy UE Horyzont Europa.
Obraz VIII edycja Konkursu „Nauka jest dla ludzi”, organ…
W konkursie mogą wziąć udział pracownicy etatowi Uniwersytetu Warszawskiego, doktorantki i doktoranci UW. Nagrodą są wskazane przez zwycięzcę działania promocyjne. Zgłoszenia są przyjmowane do 5 kwietnia br.
Polecane Wydarzenia


Najnowsze wydawnictwa

Structural Labour Market Change and Gender Inequality in Earnings

Working Papers, No. 12/2023 (419)
Autorzy: Anna Matysiak, Wojciech Hardy, Lucas van der Velde

Leader Characteristics and Constitutional Compliance

Working Papers, No. 11/2023 (418)
Autorzy: Jerg Gutmann, Katarzyna Metelska-Szaniawska, Stefan Voigt