• W rytmie ekonomii - podcast WNE

  Zapraszamy na cykl rozmów, w których badaczki i badacze z WNE będą opowiadać m.in. o inflacji i polityce pieniężnej, o migracjach i edukacji, o klimacie i nowych technologiach, o kryptowalutach i rynkach finansowych, o globalizacji i szarej strefie. 

  Premierowego odcinka można już słuchać na najważniejszych platformach podcastowych.

  button_anchor.png button_spotify.jpg button_apple.jpg
 • Wydział Nauk Ekonomicznych dla Ukrainy

  W tym trudnym czasie solidaryzujemy się z Obywatelami Ukrainy, w szczególności ze Studentami, Doktorantami i Pracownikami będącymi częścią wspólnoty naszego Wydziału. Na Wydziale i Uczelni podejmowane są akcje pomocy dla osób pochodzących z Ukrainy.

 • Ekonomia WNE UW na 1. miejscu w rankingu Perspektywy 2022

  Ranking kierunków studiów magazynu Perspektywy to zestawienie najlepszych programów oferowanych przez polskie uczelnie. W tegorocznej edycji kierunek Ekonomia prowadzony na naszym Wydziale po raz kolejny został uznany za najlepszy w Polsce. 

 • 1. miejsce UW wśród polskich uczelni dla obszaru naukowego Ekonomia w niezależnym rankingu metrycznym EduRank

  Uniwersytet Warszawski sklasyfikowany na pierwszym miejscu wśród polskich uczelni dla obszaru naukowego Ekonomia w niezależnym rankingu metrycznym EduRank. Ranking klasyfikuje 14 131 uczelni ze 183 krajów. 

 • WNE UW z 3 CERTYFIKATAMI DOSKONAŁOŚCI KSZTAŁCENIA POLSKIEJ KOMISJI AKREDYTACYJNEJ

  WNE UW jest jedynym ośrodkiem w Polsce z aż trzema Certyfikatami Doskonałości Kształcenia Polskiej Komisji Akredytacyjnej. 

 • Pełna akredytacja ACCA (Association of Chartered Certified Accountants) wszystkich 9 modułów

  Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego otrzymał pełną akredytację, obejmującą wszystkie dziewięć modułów kwalifikacji zawodowej Stowarzyszenia ACCA, dla kierunku Finanse i Rachunkowość/Finanse, Inwestycje i Rachunkowość oraz dla  specjalności Ekonomia Przedsiębiorstwa.

Aktualności

Obraz Spotkanie z przedstawicielami delegacji uczelni uk…
W minionym tygodniu gościliśmy na Wydziale przedstawicieli uczelni z Ukrainy.
Obraz The Art and Science of Microeconomic Modeling - ku…
W semestrze letnim roku akademickiego 2022/2023 na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się dwutygodniowy kurs "The Art and Science of Microeconomic Modeling" prowadzony przez profesora Odeda Starka.
Obraz Wspólnie ubieranie wydziałowej choinki już we wtor…
Serdecznie zapraszamy wszystkich członków społeczności WNE UW do wspólnego przystrajania wydziałowego drzewka.
Obraz Seminarium LabFam “Risk aversion and fertility. Mi…
Podczas spotkania organizowanego przez Centrum Pracy nad Rynkiem i Rodziną LabFam swoje badanie przedstawi Daniela Bellani (Scuola Normale Superiore).
Obraz Seminarium doktoranckie
Zapraszamy doktorantów Wydziału Nauk Ekonomicznych, Studentów Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych oraz pracowników naukowych do udziału w nadchodzącym seminarium doktoranckim na Wydziale Nauk Ekonomicznych.
Obraz Seminarium online “Daily and intraday application …
Serdecznie zapraszamy na kolejne seminarium naukowe organizowane przez Quantitative Finance Research Group i Data Science Lab.
Obraz Szlachetne WNE – z pomocą Pani Annie w ramach Szla…
Jak co roku zachęcamy społeczność Wydziału do włączenia się w akcję zainicjowaną przez Samorząd Studentów WNE UW, KNSG UW oraz Koło Naukowe Inwestycji i Finansów.
Obraz Podsumowanie I Polskiej Konferencji Ekonomii Kultu…
I Polska Konferencja Ekonomii Kultury za nami. Odbyła się 24 listopada br., a za jej realizację odpowiadał zespół ACEP (zlokalizowany na WNE UW).
Obraz Rejestracja na zajęcia WNE na semestr letni 2022/2…
Wkrótce rusza rejestracja na zajęcia na semestr letni.
Obraz Zaproszenie do współpracy w ramach programu
W ramach realizacji programu "Uniwersytet Warszawski dla Ukrainy", koordynowanego przez WNE UW, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, zwracamy się z zaproszeniem do współpracy.

Najnowsze wydawnictwa

Gender and family perspectives on the uptake of ICT-induced home-based work

Working Papers, No. 1/2023 (408)
Autorzy: Ewa Cukrowska-Torzewska, Anna Matysiak, Agnieszka Kasperska