10.05.2024, 11:21

Wyniki konkursu w Działaniu I.3.9 „Mobilność i nierówności przez pryzmat nowych cyfrowych źródeł danych”

Konkurs był skierowany do pracowniczek i pracowników naukowych Uniwersytetu Warszawskiego posiadających co najmniej stopień doktora, a dotyczył projektów badających mobilność terytorialną, mobilność społeczną i nierówności ekonomiczne za pomocą nowych rodzajów danych.

W bieżącej, trzeciej edycji konkursu dofinansowanie uzyskało 5 projektów, w tym 3 z Wydziału Nauk Ekonomicznych:

• dr hab. Anna Białek-Jaworska, prof. ucz.: "Fenomen popularności dobrowolnego stosowania MSSF – efekt mobilności wykwalifikowanego kapitału ludzkiego czy nierówności dochodowych?" [kwota dofinansowania: 64 970,73 PLN]
  • dr hab. Łukasz Goczek, prof. ucz.: "What makes a household wealthy – a behavioral perspective" [kwota dofinansowania: 64 998,87 PLN]
  • dr hab. Agata Górny, prof. ucz.: "Stressful comparisons. The role of reference income and migration in shaping subjective well-being and stress among Poles and Ukrainians in Poland in times of uncertainty" [kwota dofinansowania: 65 000,00 PLN].

Serdecznie gratulujemy!