Kierunek WNE z akredytacją ACCA

14 czerwca 2018

ACCREDITED PROGRAMME.pngWydział Nauk Ekonomicznych UW otrzymał akredytację ACCA dla kierunku „Finanse, Inwestycje i Rachunkowość”. Dzięki temu studenci WNE UW uzyskają  zwolnienie z wybranych poziomów egzaminu ACCA oraz skrócą drogę do uzyskania prestiżowego i uznanego w świecie dokumentu poświadczającego kwalifikacje zawodowe.

Kierunek „Finanse, Inwestycje i Rachunkowość” to nie tylko dogłębna wiedza w zakresie finansów i rachunkowości, lecz także praktyczne umiejętności przydatne w codziennej pracy. Dyplom i suplement WNE UW na kierunku FIiR pozwoli na zaliczenie wybranych modułów kwalifikacji ACCA z poziomu Fundamentals, który stanowi wprowadzenie do technik rachunkowości finansowej i zarządczej i pokrywa wszystkie kluczowe techniczne aspekty pracy, których znajomości się oczekuje od finansistów. Zwolnienie z wybranych poziomów egzaminu ACCA obowiązuje osoby, które uzyskają dyplom i suplement z kierunku FIiR w okresie 2020-2021. Uwaga: Część akredytowanych przedmiotów włączona jest do obowiązkowego programu studiów, część stanowi przedmioty do wyboru.

Które przedmioty należy zaliczyć, aby otrzymać zwolnienie z poszczególnych poziomów egzaminu:

• Moduły: Accountant in Business (AB), Management Accounting (MA) , Financial Accounting (FA) (nazwy używane do 2018 r.: F1-F3): dyplom licencjacki lub dyplom magisterski na kierunku Finanse, Inwestycje i Rachunkowość uzyskany w latach 2020-2021
  • Moduł Performance Management (PM) (nazwa używana do 2018: F5): zaliczenie przedmiotów: „Budżetowanie (ACCA)”, „Rachunek kosztów (ACCA)” oraz „Controling operacyjny i strategiczny (ACCA)”
  • Moduł Financial Reporting (FR)  (nazwa używana do 2018: F7): zaliczenie przedmiotów: „Standardy sprawozdawczości finansowej (ACCA)” oraz „Warsztaty finansowe (ACCA)”
  • Moduł Financial Management (FM) (nazwa używana do 2018: F9) : w trakcie procesu akredytacji, szczegóły wkrótce

Jakie są korzyści z kwalifikacji ACCA? Otrzymasz potwierdzenie kwalifikacji zawodowych z zakresu finansów i rachunkowości doceniane przez pracodawców na całym świecie, co ułatwi znalezienie pracy w kraju i za granicą oraz zwiększy szanse na podwyżkę, awans na kierownicze stanowisko oraz sukces zawodowy.

Dodatkowe informacje uzyskać można u Koordynatorki akredytacji ACCA: dr Dominiki Gadowskiej-dos Santos: gm`s8E'39nTx2Ui}-{Mr|kI]#[LUBX'9vyu#Lgr^_u6a.h#\2