• 17. edycja Międzynarodowej Konferencji Warsaw International Economic Meeting

  W dniach 28-30 czerwca 2022 r. odbędzie się międzynarodowa konferencja Warsaw International Economic Meeting. Do udziału w wydarzeniu zapraszamy w szczególności młodych Badaczy - studentów i doktorantów. Na abstrakty zgłoszeniowe czekamy do końca kwietnia br.

 • Wydział Nauk Ekonomicznych dla Ukrainy

  W tym trudnym czasie solidaryzujemy się z Obywatelami Ukrainy, w szczególności ze Studentami, Doktorantami i Pracownikami będącymi częścią wspólnoty naszego Wydziału. Na Wydziale i Uczelni podejmowane są akcje pomocy dla osób pochodzących z Ukrainy.

 • Studia Wydziału Nauk Ekonomicznych w rankingu Perspektywy 2021

  Ranking kierunków studiów „Perspektywy” to zestawienie najlepszych programów oferowanych przez polskie uczelnie. W tegorocznej edycji kierunek Ekonomia prowadzony na naszym Wydziale został uznany za najlepszy w Polsce, Finanse i rachunkowość znalazły się na drugim miejscu w kraju. 

 • Wydział Nauk Ekonomicznych UW wśród liderów rankingu Eduniversal Best Masters

  Pięć magisterskich programów naszego Wydziału znalazło się na czołowych lokatach światowego rankingu Eduniversal Best Masters 2021. Ranking Best Masters to zestawienie ponad 22 000 programów studiów magisterskich i MBA, oferowanych przez blisko 4000 uczelni ze 154 krajów.

 • Certyfikaty Doskonałości Kształcenia PKA dla 3 kierunków Wydziału

  Trzy kierunki studiów prowadzone przez Wydział Nauk Ekonomicznych UW uzyskały prestiżowe Certyfikaty Doskonałości Kształcenia Polskiej Komisji Akredytacyjnej - w momencie przeprowadzania procedury akredytacyjnej (2019 r.) były to wszystkie prowadzone przez Wydział kierunki studiów.

 • Pełna akredytacja ACCA dla specjalności „Ekonomia Przedsiębiorstwa”

  Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego otrzymał pełną akredytację, obejmującą wszystkie dziewięć modułów kwalifikacji zawodowej Stowarzyszenia ACCA - Association of Chartered Certified Accountants, dla specjalności „Ekonomia Przedsiębiorstwa” na kierunku „Ekonomia” (dla studiów I i II stopnia).

 • Studia Ekonomiczne UW na I miejscu w rankingu dziennika „Rzeczpospolita”

  W Rankingu Uczelni i Studiów Ekonomicznych dziennika „Rzeczpospolita” z 2019 r. studia ekonomiczne na Uniwersytecie Warszawskim zwyciężyły w rankingu studiów ekonomicznych, prowadzonych przez uczelnie nieekonomiczne.

Aktualności

Obraz Konkursy Opus i Preludium Narodowego Centrum Nauki
Narodowe Centrum Nauki ogłasza nabór do konkursów: OPUS 23, skierowanego do naukowców na każdym etapie kariery naukowej oraz PRELUDIUM 21, którego celem jest wsparcie osób rozpoczynających karierę naukową, nie posiadających stopnia naukowego doktora.
Obraz Wyniki 2.edycji konkursu Warsaw Econometric Challe…
Znamy już rozstrzygniecie 2. konkursu Warsaw Econometric Challenge! W tegorocznym wydaniu zmagań uczestnicy rozwiązywali zadanie przygotowywane przez partnera rozgrywek – Polskie Linie Lotnicze LOT.
Obraz Stypendia Santander Leading Digital Transformation
Santander Universidades oraz Massachusetts Institute of Technology (MIT) oferują 100 Stypendiów Santander | Leading Digital Transformation. Pięciotygodniowy kurs online skupi się na przywództwie w procesie cyfrowej transformacji.
Obraz Praca dla studenta/doktoranta w projekcie naukowym
Do 30 marca br. przyjmowane są aplikacje do pracy w projekcie badawczym "Nierówności płci w karierze naukowej". Realizacja projektu: kwiecień - czerwiec 2022.
Obraz Seminarium z cyklu Warsaw Economic Seminars [31.03…
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu Warsaw Economic Seminars, organizowanego wspólnie przez WNE UW i SGH.
Obraz Zajęcia w charakterze wolnego słuchacza na WNE UW …
Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego oferuje zajęcia w charakterze „wolnego słuchacza” dla osób, które przerwały studia w związku z konfliktem wojennym i znalazły się na terytorium Polski.
Obraz Dzień Otwarty Szkół Doktorskich UW online [09.04.2…
Podczas spotkania, które odbędzie się 9 kwietnia, Kandydaci będą mogli poznać ofertę Szkół Doktorskich UW oraz zasady rekrutacji na studia, w tym współprowadzone przez WNE UW: „Ekonomia i Finanse” oraz „Quantitative Psychology and Economics”.
Obraz Projekt Waterlands z grantem Premia na Horyzoncie …
Projekt WaterLANDS - „Water-based solutions for carbon storage, people and wilderness” zdobywca grantu w programie Horyzont 2020 z dodatkowym wsparciem z programu „Premia na Horyzoncie 2”.
Obraz Ankieta ewaluacyjna sekretariatów studiów
Do 31 marca 2022 r. Studenci i Doktoranci Uniwersytetu Warszawskiego mogą wziąć udział w ankiecie, której celem jest ocena pracy dziekanatów i sekretariatów studenckich.
Polecane Wydarzenia


Najnowsze wydawnictwa

Home Advantage Revisited: Did COVID Level the Playing Fields?

Volume 9 (2022): Issue 56
Autorzy: Paweł Strawiński, Michał Krawczyk

Subjective Expectations and Uncertainty

Working Papers, No. 10/2022 (386)
Autorzy: Andrzej Kocięcki, Tomasz Łyziak, Ewa Stanisławska