• Wydział Nauk Ekonomicznych dla Ukrainy

  W tym trudnym czasie solidaryzujemy się z Obywatelami Ukrainy, w szczególności ze Studentami, Doktorantami i Pracownikami będącymi częścią wspólnoty naszego Wydziału. Na Wydziale i Uczelni podejmowane są akcje pomocy dla osób pochodzących z Ukrainy.

 • Ekonomia WNE UW na 1. miejscu w rankingu Perspektywy 2022

  Ranking kierunków studiów magazynu Perspektywy to zestawienie najlepszych programów oferowanych przez polskie uczelnie. W tegorocznej edycji kierunek Ekonomia prowadzony na naszym Wydziale po raz kolejny został uznany za najlepszy w Polsce. 

 • 1. miejsce UW wśród polskich uczelni dla obszaru naukowego Ekonomia w niezależnym rankingu metrycznym EduRank

  Uniwersytet Warszawski sklasyfikowany na pierwszym miejscu wśród polskich uczelni dla obszaru naukowego Ekonomia w niezależnym rankingu metrycznym EduRank. Ranking klasyfikuje 14 131 uczelni ze 183 krajów. 

 • WNE UW z 3 CERTYFIKATAMI DOSKONAŁOŚCI KSZTAŁCENIA POLSKIEJ KOMISJI AKREDYTACYJNEJ

  WNE UW jest jedynym ośrodkiem w Polsce z aż trzema Certyfikatami Doskonałości Kształcenia Polskiej Komisji Akredytacyjnej. 

 • Pełna akredytacja ACCA (Association of Chartered Certified Accountants) wszystkich 9 modułów

  Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego otrzymał pełną akredytację, obejmującą wszystkie dziewięć modułów kwalifikacji zawodowej Stowarzyszenia ACCA, dla kierunku Finanse i Rachunkowość/Finanse, Inwestycje i Rachunkowość oraz dla  specjalności Ekonomia Przedsiębiorstwa.

Aktualności

Obraz Dodatkowe jednorazowe świadczenia dla pracowników …
Rektor Uniwersytetu Warszawskiego podjął decyzję o przyznaniu jednorazowego świadczenia pracownikom Uczelni, w związku ze specjalnymi warunkami pracy w czasie pandemii COVID-19.
Obraz Przedłużenie zdalnego trybu zajęć do 22 grudnia 20…
Zarządzeniem Prodziekana ds. studenckich WNE, zajęcia dydaktyczne oferowane przez Wydział Nauk Ekonomicznych na studiach I i II stopnia, będą do 22 grudnia br. realizowane w trybie zdalnym.
Obraz III edycja konkursu na promocję badań naukowych
20 grudnia 2021 r. rozpoczyna się nabór wniosków do konkursu na promocję badań naukowych, w programie „Inicjatywa doskonałości – uczelnia badawcza”.
Obraz Zimowy BraveCamp 2021 – warsztaty z biznesu dla cz…
Serdecznie zapraszamy studentów, doktorantów i pracowników Wydziału do wzięcia udziału w zimowej edycji Brave Camp – wyjazdu warsztatowego organizowanego przez Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego.
Obraz Student Wydziału Mistrzem Ortografii UW 2021!
Adam Biniszewski, student studiów II stopnia na kierunku Ekonomia, zwyciężył w tegorocznym Dyktandzie UW i został Uniwersyteckim Mistrzem Ortografii 2021.
Obraz Seminarium online QFRG i DSLab „Effective Local Vo…
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym seminarium QFRG i DSLab, podczas którego dr hab. Juliusz Jabłecki z Katedry Finansów Ilościowych WNE UW zaprezentuje wyniki swojego badania.
Obraz Absolwenci Wydziału z nagrodą Mental Health Tech P…
Videobot „Embodied Conversational Agent”, którego pomysłodawcami są absolwenci WNE UW, został wybrany światowym produktem roku podczas prestiżowej konferencji Med-Tech World Summit.
Obraz Konkurs na stanowisko Kierownika Sekcji Komunikacj…
Wydział Nauk Ekonomicznych UW poszukuje kandydatów na stanowisko Kierownika do nowo powstającej Sekcji Komunikacji. Konkurs trwa do 28 stycznia 2022 r.
Obraz Zwolnienia z podatku VAT jako element polityki red…
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w seminarium Katedry Innowacji i Rozwoju WNE UW, które dotyczyć będzie wykorzystania zwolnień z podatku VAT jako elementu polityki redystrybucyjnej.
Obraz Studia Ekonomiczne UW na I miejscu w rankingu dzie…
W Rankingu Uczelni i Studiów Ekonomicznych dziennika „Rzeczpospolita” studia ekonomiczne na Uniwersytecie Warszawskim zwyciężyły w rankingu studiów ekonomicznych, prowadzonych przez uczelnie nieekonomiczne.
Polecane Wydarzenia


Najnowsze wydawnictwa

A comparison of LSTM and GRU architectures with novel walk-forward approach to algorithmic investment strategy

Working Papers, No 21/2022 (397)
Autorzy: Illia Baranochnikov, Robert Ślepaczuk

Working from home during Covid-19 pandemic and changes to fertility intentions among parents

Working Papers, No 22/2022 (398)
Autorzy: Anna Kurowska, Anna Matysiak, Beata Osiewalska