• Wydział Nauk Ekonomicznych dla Ukrainy

  W tym trudnym czasie solidaryzujemy się z Obywatelami Ukrainy, w szczególności ze Studentami, Doktorantami i Pracownikami będącymi częścią wspólnoty naszego Wydziału. Na Wydziale i Uczelni podejmowane są akcje pomocy dla osób pochodzących z Ukrainy.

 • Ekonomia WNE UW na 1. miejscu w rankingu Perspektywy 2022

  Ranking kierunków studiów magazynu Perspektywy to zestawienie najlepszych programów oferowanych przez polskie uczelnie. W tegorocznej edycji kierunek Ekonomia prowadzony na naszym Wydziale po raz kolejny został uznany za najlepszy w Polsce. 

 • 1. miejsce UW wśród polskich uczelni dla obszaru naukowego Ekonomia w niezależnym rankingu metrycznym EduRank

  Uniwersytet Warszawski sklasyfikowany na pierwszym miejscu wśród polskich uczelni dla obszaru naukowego Ekonomia w niezależnym rankingu metrycznym EduRank. Ranking klasyfikuje 14 131 uczelni ze 183 krajów. 

 • WNE UW z 3 CERTYFIKATAMI DOSKONAŁOŚCI KSZTAŁCENIA POLSKIEJ KOMISJI AKREDYTACYJNEJ

  WNE UW jest jedynym ośrodkiem w Polsce z aż trzema Certyfikatami Doskonałości Kształcenia Polskiej Komisji Akredytacyjnej. 

 • Pełna akredytacja ACCA (Association of Chartered Certified Accountants) wszystkich 9 modułów

  Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego otrzymał pełną akredytację, obejmującą wszystkie dziewięć modułów kwalifikacji zawodowej Stowarzyszenia ACCA, dla kierunku Finanse i Rachunkowość/Finanse, Inwestycje i Rachunkowość oraz dla  specjalności Ekonomia Przedsiębiorstwa.

Aktualności

Obraz „Innowacyjna Gospodarka. Rola Polityki Ekonomiczne…
Zapraszamy do udziału w wydarzeniu organizowanym przez Wydział Nauk Ekonomicznych UW z DELab UW, będącym częścią projektu realizowanego z NBP w ramach programu edukacji ekonomicznej.
Obraz Spotkanie nt. ścieżki edukacyjnej ACCA na naszym W…
Jeżeli stoicie przed wyborem kierunku i specjalności oraz zastanawiacie się, jakie korzyści daje studiowanie na ścieżce ACCA - serdecznie zapraszamy na spotkanie, które już wkrótce odbędzie się na naszym Wydziale.
Obraz Badacze Wydziału Nauk Ekonomicznych UW na konferen…
Aż troje badaczy WNE UW wystąpi podczas konferencji dotyczącej funkcjonowania miasta po wygaśnięciu epidemii
Obraz Rekrutacja na studia podyplomowe Wydziału Nauk Eko…
5 maja br. rozpoczęła się rekrutacja na studia podyplomowe WNE UW. Oferowane przez Wydział programy rozwijają umiejętności analityczne i podnoszą kompetencje osób zajmujących się szeroko rozumianą pracą z danymi.
Obraz Seminarium online z cyklu Warsaw Economic Seminars…
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu Warsaw Economic Seminars, organizowanego wspólnie przez WNE UW i SGH.
Obraz Gościnny wykład badaczy z Technische Universität I…
"The Battle of YouTube, TV and Netflix: Gatekeeping and Competition in the Audiovisual Sector" to tytuł wykładu, który gościnnie na Wydziale Nauk Ekonomicznych wygłoszą badacze z Uniwersytetu Technicznego w Ilmenau.
Obraz Eksperymentuj z ekonomią na WNE UW!
Kurs „Pogromcy mitów ekonomicznych” jest skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych. W trakcie przeprowadzanych warsztatów z ekonomii eksperymentalnej, licealiści wchodzą w rolę naukowców i badają, jak działa ekonomia.
Obraz Projekty badaczy Wydziału z dofinansowaniem w rama…
Miło nam poinformować, że aż trzy projekty, których autorami są badacze WNE UW, uzyskały dofinansowanie w ramach konkursu „Nowe Idee 2A”. Jest on częścią programu Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza.
Obraz Seminarium online „Mindfulness w dobie technologii…
Podczas nadchodzącego seminarium z cyklu „Cyfryzacja pod lupą nauki”, organizowanym przez DELab UW, Michał Paliński z Katedry Transformacji Technologicznej WNE UW przedstawi projekt zrealizowany we współpracy z badaczką Wydziału Socjologii UW
Obraz Seminarium online QFRG i DSLab “The modeling of ea…
Serdecznie zapraszamy do udziału w 20., jubileuszowym seminarium Quantitative Finance Research Group i Data Science Lab
Polecane Wydarzenia


Najnowsze wydawnictwa

Investment Portfolio Optimization Based on Modern Portfolio Theory and Deep Learning Models

Working Papers, No 12/2022 (388)
Autorzy: Maciej Wysocki, Paweł Sakowski

When are women who work from home more likely to have children?

Working Papers, No 13/2022 (389)
Autorzy: Osiewalska Beata, Matysiak Anna, Anna Kurowska