• Wydział Nauk Ekonomicznych dla Ukrainy

  W tym trudnym czasie solidaryzujemy się z Obywatelami Ukrainy, w szczególności ze Studentami, Doktorantami i Pracownikami będącymi częścią wspólnoty naszego Wydziału. Na Wydziale i Uczelni podejmowane są akcje pomocy dla osób pochodzących z Ukrainy.

 • Ekonomia WNE UW na 1. miejscu w rankingu Perspektywy 2022

  Ranking kierunków studiów magazynu Perspektywy to zestawienie najlepszych programów oferowanych przez polskie uczelnie. W tegorocznej edycji kierunek Ekonomia prowadzony na naszym Wydziale po raz kolejny został uznany za najlepszy w Polsce. 

 • 1. miejsce UW wśród polskich uczelni dla obszaru naukowego Ekonomia w niezależnym rankingu metrycznym EduRank

  Uniwersytet Warszawski sklasyfikowany na pierwszym miejscu wśród polskich uczelni dla obszaru naukowego Ekonomia w niezależnym rankingu metrycznym EduRank. Ranking klasyfikuje 14 131 uczelni ze 183 krajów. 

 • WNE UW z 3 CERTYFIKATAMI DOSKONAŁOŚCI KSZTAŁCENIA POLSKIEJ KOMISJI AKREDYTACYJNEJ

  WNE UW jest jedynym ośrodkiem w Polsce z aż trzema Certyfikatami Doskonałości Kształcenia Polskiej Komisji Akredytacyjnej. 

 • Pełna akredytacja ACCA (Association of Chartered Certified Accountants) wszystkich 9 modułów

  Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego otrzymał pełną akredytację, obejmującą wszystkie dziewięć modułów kwalifikacji zawodowej Stowarzyszenia ACCA, dla kierunku Finanse i Rachunkowość/Finanse, Inwestycje i Rachunkowość oraz dla  specjalności Ekonomia Przedsiębiorstwa.

Aktualności

Obraz Pamiętamy o Mamach – dziś 26 maja, Ich Święto
Wszystkim Mamom, które obchodzą dziś swoje święto, składamy serdeczne życzenia.
Obraz Seminarium LabFam online “Do parental job displace…
Podczas najbliższego seminarium LabFam prof. Anna Baranowska-Rataj z Umeå University przedstawi badanie, w ramach którego zanalizowano wpływ zmiany miejsca pracy rodziców na liczbę urodzeń. W badaniu wykorzystano szwedzkie dane rejestrowe.
Obraz Seminarium z cyklu Warsaw Economic Seminars [26.05…
Podczas spotkania mgr Ellam Kulati - doktorant z Katedry Statystyki i Ekonometrii WNE UW, zaprezentuje badanie pt. ‘Demographic Ageing and Housing Demand: Evidence from Residential Turnover in Polish Metropolises’.
Obraz 4EU+ Conference on Educational and Research Infras…
8 czerwca 2022 r. zapraszamy do udziału w konferencji online 4EU+ poświęconej współpracy, zarządzaniu i koordynacji w zakresie infrastruktury edukacyjnej i badawczej w ramach europejskich sojuszy uniwersyteckich.
Obraz Seminarium online z cyklu Digital Europe Economic …
Unikatowe badanie, w ramach którego poddano empirycznej analizie 500 topowych gwiazd Instagrama w zakresie m.in. popularności, zachowań związanych z publikowaniem postów zaprezentuje, Sophia Gaenssle z Technische Universität Ilmenau.
Obraz Seminarium LabFam online „Examining implications o…
Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym seminarium z cyklu LabFam Seminar Series. Podczas spotkania online Michał Myck przedstawi badanie dotyczące ewolucji dobrobytu w warunkach wdowieństwa.
Obraz Konferencja „Terytorialne efekty polityk Unii Euro…
Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych (EUROREG) UW zaprasza na konferencję „Terytorialne efekty polityk Unii Europejskiej w Polsce”, która odbędzie się 2 czerwca br.
Obraz „Aspekty Finansowe Programu Ramowego UW „Horyzont …
Zapraszamy na spotkanie dla pracowników Uniwersytetu Warszawskiego zainteresowanych prowadzeniem projektów finansowanych ze środków programu „Horyzont Europa”.
Obraz Kolejna edycja stypendiów Dekabana
Informujemy, że uruchomiona została kolejna edycja umożliwiająca uzyskanie stypendium Fundacji Dekabana.
Obraz Publiczna obrona rozprawy doktorskiej
26 maja 2022 r. o godz. 11:30 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Magdaleny Brzozowicz pt.: „The influence of behavioural effects on valuation of private consumer goods: an experimental approach”.
Polecane Wydarzenia


Najnowsze wydawnictwa

Investment Portfolio Optimization Based on Modern Portfolio Theory and Deep Learning Models

Working Papers, No 12/2022 (388)
Autorzy: Maciej Wysocki, Paweł Sakowski

When are women who work from home more likely to have children?

Working Papers, No 13/2022 (389)
Autorzy: Osiewalska Beata, Matysiak Anna, Anna Kurowska