Kolejny Horyzont 2020 realizowany przez DELab UW na WNE!

grudnia 12, 2017

Ruszył projekt sharON - Wspieranie polskich MŚP w ekspansji na jednolitym rynku europejskim realizowany przez DELab UW na Wydziale Nauk Ekonomicznych UW w ramach programu Horyzont 2020.

Cele projektu:

– zwiększenie poziomu wiedzy społeczeństwa na temat korzyści wynikających z ekonomii współdzielenia (sharing economy),
– opracowanie programu doradczego dla MŚP, które działają w oparciu o sharing economy,
– uświadomienie lokalnym władzom potencjału sharing economy, by wspierały działania start-upów, które go wykorzystują,
– zwiększanie świadomości, jak istotna jest współpraca między członkami społeczeństw oraz szerzenie dobrych praktyk i nowo zdobytej wiedzy.

Rolą DELab UW będzie ułatwienie kontaktu między lokalnymi władzami a przedsiębiorstwami oraz przygotowanie wstępnych oszacowań i sformułowanie założeń procesu identyfikacji potrzeb.

(okres realizacji: 01.12.2017 – 31.12.2019)

Zespół:
dr hab. Katarzyna Śledziewska (DELab UW, WNE UW), Michał Paliński (DELab UW, WNE UW), Kristóf Gyódi (DELab UW, WNE UW), Weronika Przecherska (DELab UW, IS UW).

Członkowie konsorcjum:
Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., Unione Regionale delle Camere di Commercio Industria, Artigianato e Agricoltura del Veneto, BIC Bratislava. Spol. S.R.O., Tartu Science Park Foundation TSP, DELab UW.