• Seminarium - prof. Anil Bera

  Z ogromną przyjemnością informujemy, że 1 czerwca br. na WNE UW odbędzie się seminarium jednego z najwybitniejszych ekonometryków na świecie.

 • Let’s make together economics in Warsaw

  Zapraszamy do obejrzenia filmu o Wydziale Nauk Ekonomicznych UW. Projekt finansowany przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach Programu Welcome to Poland (nabór 2020)

 • W rytmie ekonomii - podcast WNE UW

  Zapraszamy na cykl rozmów, w których badaczki i badacze z WNE będą opowiadać m.in. o inflacji i polityce pieniężnej, o migracjach i edukacji, o klimacie i nowych technologiach, o kryptowalutach i rynkach finansowych, o globalizacji i szarej strefie.

  button_spotify.jpg button_apple.jpg button_google.jpg
 • CENTRAL EUROPEAN ECONOMICS JOURNAL - warto czytać, warto publikować!

  Zapraszamy autorów artykułów z zakresu ekonomii, a także na styku ekonomii i socjologii, demografii, politologii, prawa i zarządzania itd. Open access, brak opłat, szybki proces recenzyjny, 70 punktów MEiN.

  ceej linkedin.jpg facebook
 • Wydział Nauk Ekonomicznych dla Ukrainy

  W tym trudnym czasie solidaryzujemy się z Obywatelami Ukrainy, w szczególności ze Studentami, Doktorantami i Pracownikami będącymi częścią wspólnoty naszego Wydziału. Na Wydziale i Uczelni podejmowane są akcje pomocy dla osób pochodzących z Ukrainy.

 • Ekonomia WNE UW na 1. miejscu w rankingu Perspektywy 2022

  Ranking kierunków studiów magazynu Perspektywy to zestawienie najlepszych programów oferowanych przez polskie uczelnie. W tegorocznej edycji kierunek Ekonomia prowadzony na naszym Wydziale po raz kolejny został uznany za najlepszy w Polsce. 

 • 1. miejsce UW wśród polskich uczelni dla obszaru naukowego Ekonomia w niezależnym rankingu metrycznym EduRank

  Uniwersytet Warszawski sklasyfikowany na pierwszym miejscu wśród polskich uczelni dla obszaru naukowego Ekonomia w niezależnym rankingu metrycznym EduRank. Ranking klasyfikuje 14 131 uczelni ze 183 krajów. 

 • WNE UW z 3 CERTYFIKATAMI DOSKONAŁOŚCI KSZTAŁCENIA POLSKIEJ KOMISJI AKREDYTACYJNEJ

  WNE UW jest jedynym ośrodkiem w Polsce z aż trzema Certyfikatami Doskonałości Kształcenia Polskiej Komisji Akredytacyjnej. 

 • Pełna akredytacja ACCA wszystkich 9 modułów

  Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego otrzymał pełną akredytację, obejmującą wszystkie dziewięć modułów kwalifikacji zawodowej Stowarzyszenia ACCA, dla kierunku Finanse i Rachunkowość/Finanse, Inwestycje i Rachunkowość oraz dla  specjalności Ekonomia Przedsiębiorstwa.

Aktualności

Obraz AI – szansa czy zagrożenie dla uniwersytetu? Pierw…
Podczas spotkania badacze WNE UW m.in. omówią działanie ChatGPT oraz czatu Bing, pokażą jak narzędzia te radzą sobie z testami i egzaminami, wskażą w jaki sposób można je wykorzystać do zwiększenia produktywności naukowej oraz zaprezentują możliwości…
Obraz W rytmie ekonomii: O zmianach klimatycznych i ich …
W czwartym odcinku podcastu dr Jan Witajewski-Baltvilks opowiada o zmianach klimatycznych.
Obraz Dr hab. Katarzyna Kopczewska, prof. ucz. na stypen…
Wizyta dr hab. Katarzyny Kopczewskiej, prof. ucz. jest realizowana w ramach Stypendium Dekaban-Liddle.
Obraz Warsaw Economic Seminars – “Foreign Direct Investm…
Podczas spotkania swoje badanie zaprezentuje dr Jacek Rothert (U.S. Naval Academy).
Obraz “On Randomization of Affine Diffusion Processes wi…
Podczas najbliższego spotkania wyniki swojego badania zaprezentuje Dr. ir. Lech A. Grzelak (Utrecht University).
Obraz Rozstrzygnięcie konkursu im. A. Semkowa
Komisja konkursowa postanowiła przyznać dwie równorzędne nagrody II stopnia mgr Milenie Gralewskiej oraz mgr. Wojciechowi Fabisiakowi.
Obraz Reprezentacja WNE UW zajęła 2. miejsce na świecie …
Jakub Kasprzak, Bartosz Bieganowski, Illia Baranochnikov, oraz Jakub Wnęk pod opieką merytoryczną dr. hab. Roberta Ślepaczuka uplasowali się w ścisłej czołówce w światowej edycji konkursu, tuż za Baruch College z Nowego Yorku.
Obraz Projekty Badaczy Wydziału z dofinansowaniem w konk…
Z radością informujemy, że projekty dr hab. Joanny Mackiewicz-Łyziak, prof. ucz. oraz dr. hab. Piotra Wójcika, prof. ucz. otrzymały dofinansowanie w konkursie „Nowe Idee 3B” w POB III.
Obraz Badacze Wydziału laureatami Konkursu SONATA BIS Na…
Dr hab. Karolina Safarzyńska, prof. ucz. oraz dr Grzegorz Wesołowski otrzymali dofinansowanie na realizację projektów, mających na celu powołanie nowego zespołu naukowego, prowadzącego nowatorskie badania naukowe o charakterze podstawowym.
Obraz W rytmie ekonomii: Jakie korzyści płyną ze studiow…
W najnowszym odcinku prof. Gabriela Grotkowska mówi o znaczeniu studiów wyższych dla jednostek i szerszych grup społecznych.
Polecane Wydarzenia


Najnowsze wydawnictwa

Structural Labour Market Change and Gender Inequality in Earnings

Working Papers, No. 12/2023 (419)
Autorzy: Anna Matysiak, Wojciech Hardy, Lucas van der Velde

Leader Characteristics and Constitutional Compliance

Working Papers, No. 11/2023 (418)
Autorzy: Jerg Gutmann, Katarzyna Metelska-Szaniawska, Stefan Voigt