• trwa rekrutacja na studia podyplomowe wne uw

  Do 8 października br. trwa rekrutacja na dwa programy studiów podyplomowych WNE UW: Ekonomiczna analiza danych w programie Microsoft Excel i języku programowania VBA oraz Analityka danych z wykorzystaniem języka SQL (MS Access i Oracle) oraz narzędzi Business Intelligence (Power BI i Tableau)

 • 5th REECAP meeting na WNE UW [26-28.09.2023]

  Serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji, która odbędzie się na WNE UW. Gośćmi tegorocznej Konferencji będą Jayson Lusk oraz Leah Palm-Forster.

 • Doroczna konferencja naukowa stowarzyszenia European Regional Science Association (ERSA) sekcja polska na WNE UW [13.10.2023]

  Wydarzenie będzie okazją do wymiany doświadczeń polskich specjalistów
  z zakresu regionalistyki i badań przestrzennych.
  Głównym Gościem konferencji będzie prof. Fernando Rubiera Morollón.

 • JUBILEUSZ 70-LECIA WNE UW

  W 2023 roku mija siedemdziesiąt lat od momentu, gdy Uniwersytet Warszawski po raz pierwszy przyjął studentów na Wydział kształcący w obszarze ekonomii. Zapraszamy do zapoznania się z planem obchodów Jubileuszu.

 • 1. miejsce w Polsce kierunków Ekonomia oraz Informatyka i Ekonometria na WNE UW

  W grupie kierunków ekonomicznych wyróżniony został również kierunek FINANSE i RACHUNKOWOŚĆ, zdobywając 2. miejsce.

 • Let’s make together economics in Warsaw

  Zapraszamy do obejrzenia filmu o Wydziale Nauk Ekonomicznych UW. Projekt finansowany przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach Programu Welcome to Poland (nabór 2020).

 • W rytmie ekonomii - podcast WNE UW

  Zapraszamy na cykl rozmów, w których badaczki i badacze z WNE będą opowiadać m.in. o inflacji i polityce pieniężnej, o migracjach i edukacji, o klimacie i nowych technologiach, o kryptowalutach i rynkach finansowych, o globalizacji i szarej strefie.

  button_spotify.jpg button_apple.jpg button_google.jpg
 • CENTRAL EUROPEAN ECONOMICS JOURNAL - warto czytać, warto publikować!

  Zapraszamy autorów artykułów z zakresu ekonomii, a także na styku ekonomii i socjologii, demografii, politologii, prawa i zarządzania itd. Open access, brak opłat, szybki proces recenzyjny, 70 punktów MEiN.

  ceej linkedin.jpg facebook
 • Pełna akredytacja ACCA wszystkich 9 modułów

  Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego otrzymał pełną akredytację, obejmującą wszystkie dziewięć modułów kwalifikacji zawodowej Stowarzyszenia ACCA, dla kierunku Finanse i Rachunkowość/Finanse, Inwestycje i Rachunkowość oraz dla  specjalności Ekonomia Przedsiębiorstwa.

Aktualności

Obraz „How to win Econometric Game” - seminarium QFRG i …
Podczas najbliższego spotkania zwycięska reprezentacja WNE UW na Econometric Game 2023 opowie o kulisach mistrzostw świata w ekonometrii.
Obraz “Comprehensive Recreation Demand Modelling” - spot…
Podczas spotkania swoje badanie zaprezentuje dr Patrick Lloyd-Smith (University of Saskatchewan).
Obraz 23 maja rozpoczął się kurs prowadzony na naszym Wy…
Prof Anil Bera w trakcie swojej wizyty w Polsce prowadzi na WNE UW kurs "Challenges and modern approach in statistics and econometrics".
Obraz Projekt dr. Jacka Lewkowicza z finansowaniem w kon…
Serdecznie gratulujemy dr. Jackowi Lewkowiczowi z Katedry Ekonomii Politycznej WNE UW, którego projekt „Populizm a wyniki gospodarcze: perspektywa ilościowa” otrzymał finansowanie w konkursie SONATA 18 Narodowego Centrum Nauki.
Obraz Seminarium LabFam „Spillover effects of children’s…
Zapraszamy na seminarium, które poprowadzi prof. Christiaan Monden (University of Oxford). Spotkanie jest organizowane przez LabFam: Interdyscyplinarne Centrum Badań Rynku Pracy i Dynamiki Rodziny.
Obraz Żegnamy Prof. Włodzimierza Siwińskiego [informacja…
Z najgłębszym żalem żegnamy Prof. Włodzimierza Siwińskiego, wybitnego ekonomistę, człowieka przez całe życie oddanego Uniwersytetowi Warszawskiemu oraz dobrego ducha Wydziału Nauk Ekonomicznych.
Obraz Księga kondolencyjna JM Rektora prof. Włodzimierza…
Szanowni Państwo, informujemy o możliwości dokonania wpisu w księdze kondolencyjnej. Zachęcamy do podzielenia się wspomnieniami związanymi ze spotkaniem na swojej drodze Pana Profesora Włodzimierza Siwińskiego.
Obraz Research Assistant w projekcie “Modelling Multiple…
Do 10 czerwca br. trwa konkurs na stanowisko Research Assistant w projekcie SONATA BIS NCN “Modelling Multiple Social and Climate Tipping points”, którego kierownikiem jest dr hab. Karolina Safarzyńska, prof. ucz.
Obraz Ośmioro studentów i studentek z WNE UW ze Stypendi…
Laureatami Stypendiów są studenci pierwszego roku studiów licencjackich oraz pierwszego roku studiów magisterskich WNE UW. Stypendia na Start są inicjatywą Rektorskiego Funduszu Stypendialnego.
Obraz Projekty dr. hab. Leszka Wincenciaka, prof. ucz. o…
Gratulujemy badaczom WNE UW, których projekty otrzymały dofinansowanie w konkursie na promocję badań naukowych.