• Let’s make together economics in Warsaw

  Zapraszamy do obejrzenia filmu o Wydziale Nauk Ekonomicznych UW. Projekt finansowany przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach Programu Welcome to Poland (nabór 2020)

 • W rytmie ekonomii - podcast WNE UW

  Zapraszamy na cykl rozmów, w których badaczki i badacze z WNE będą opowiadać m.in. o inflacji i polityce pieniężnej, o migracjach i edukacji, o klimacie i nowych technologiach, o kryptowalutach i rynkach finansowych, o globalizacji i szarej strefie.

  button_spotify.jpg button_apple.jpg button_google.jpg
 • CENTRAL EUROPEAN ECONOMICS JOURNAL - warto czytać, warto publikować!

  Zapraszamy autorów artykułów z zakresu ekonomii, a także na styku ekonomii i socjologii, demografii, politologii, prawa i zarządzania itd. Open access, brak opłat, szybki proces recenzyjny, 70 punktów MEiN.

  ceej linkedin.jpg facebook
 • Wydział Nauk Ekonomicznych dla Ukrainy

  W tym trudnym czasie solidaryzujemy się z Obywatelami Ukrainy, w szczególności ze Studentami, Doktorantami i Pracownikami będącymi częścią wspólnoty naszego Wydziału. Na Wydziale i Uczelni podejmowane są akcje pomocy dla osób pochodzących z Ukrainy.

 • Ekonomia WNE UW na 1. miejscu w rankingu Perspektywy 2022

  Ranking kierunków studiów magazynu Perspektywy to zestawienie najlepszych programów oferowanych przez polskie uczelnie. W tegorocznej edycji kierunek Ekonomia prowadzony na naszym Wydziale po raz kolejny został uznany za najlepszy w Polsce. 

 • 1. miejsce UW wśród polskich uczelni dla obszaru naukowego Ekonomia w niezależnym rankingu metrycznym EduRank

  Uniwersytet Warszawski sklasyfikowany na pierwszym miejscu wśród polskich uczelni dla obszaru naukowego Ekonomia w niezależnym rankingu metrycznym EduRank. Ranking klasyfikuje 14 131 uczelni ze 183 krajów. 

 • WNE UW z 3 CERTYFIKATAMI DOSKONAŁOŚCI KSZTAŁCENIA POLSKIEJ KOMISJI AKREDYTACYJNEJ

  WNE UW jest jedynym ośrodkiem w Polsce z aż trzema Certyfikatami Doskonałości Kształcenia Polskiej Komisji Akredytacyjnej. 

 • Pełna akredytacja ACCA wszystkich 9 modułów

  Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego otrzymał pełną akredytację, obejmującą wszystkie dziewięć modułów kwalifikacji zawodowej Stowarzyszenia ACCA, dla kierunku Finanse i Rachunkowość/Finanse, Inwestycje i Rachunkowość oraz dla  specjalności Ekonomia Przedsiębiorstwa.

Aktualności

Obraz Research Assistant w projekcie “Modelling Multiple…
Do 10 czerwca br. trwa konkurs na stanowisko Research Assistant w projekcie SONATA BIS NCN “Modelling Multiple Social and Climate Tipping points”, którego kierownikiem jest dr hab. Karolina Safarzyńska, prof. ucz.
Obraz Ośmioro studentów i studentek z WNE UW ze Stypendi…
Laureatami Stypendiów są studenci pierwszego roku studiów licencjackich oraz pierwszego roku studiów magisterskich WNE UW. Stypendia na Start są inicjatywą Rektorskiego Funduszu Stypendialnego.
Obraz Projekty dr. hab. Leszka Wincenciaka, prof. ucz. o…
Gratulujemy badaczom WNE UW, których projekty otrzymały dofinansowanie w konkursie na promocję badań naukowych.
Obraz W rytmie ekonomii: Czy maszyny potrafią myśleć?
W dzisiejszym odcinku prof. Piotr Wójcik opowiada, na czym polega uczenie maszynowe
Obraz Ścieżka edukacyjna Doradca podatkowy na WNE UW
Zgodnie z Umową zawartą między Uniwersytetem Warszawskim i Państwową Komisją Egzaminacyjną do Spraw Doradztwa Podatkowego studenci WNE, którzy zdecydują się na naukę na specjalności Finanse Publiczne i Podatki i zaliczą z powodzeniem określone…
Obraz Dr Anna Lewczuk i mgr Damian Zięba laureatami Konk…
Celem Programu START jest wspieranie wybitnych młodych naukowców, wykazujących się znaczącymi osiągnięciami badawczymi. Laureaci programu START w edycji 2023 otrzymają roczne stypendium w wysokości 30 tys. zł.
Obraz Research Assistant w projekcie “New research progr…
Trwa konkurs na stanowisko Research Assistant w projekcie Sonata BIS NCN, którego Kierownikiem jest prof. dr hab. Mikołaj Czajkowski.
Obraz Publiczna obrona rozprawy doktorskiej
23 maja 2023 r. o godz. 10:00 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Marty Sylwestrzak pt.„Selected issues on behavioral and experimental economics”.
Obraz Raport EBOiR zaprezentowany na Wydziale Nauk Ekono…
Na Wydziale Nauk Ekonomicznych UW gościliśmy prof. Beatę Javorcik, główną ekonomistkę Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Spotkanie poświęcone było prezentacji Raportu zatytułowanego „Business Unusual”.
Obraz Gość WNE UW prof. Anil Kumar Bera z seminarium „Ho…
Z ogromną przyjemnością informujemy, że 1 czerwca br. na WNE UW odbędzie się seminarium jednego z najwybitniejszych ekonometryków na świecie.
Polecane Wydarzenia


Najnowsze wydawnictwa

Leader Characteristics and Constitutional Compliance

Working Papers, No. 11/2023 (418)
Autorzy: Jerg Gutmann, Katarzyna Metelska-Szaniawska, Stefan Voigt

Structural Labour Market Change and Gender Inequality in Earnings

Working Papers, No. 12/2023 (419)
Autorzy: Anna Matysiak, Wojciech Hardy, Lucas van der Velde