• JUBILEUSZ 70-LECIA WNE UW

  W 2023 roku mija siedemdziesiąt lat od momentu, gdy Uniwersytet Warszawski po raz pierwszy przyjął studentów na Wydział kształcący w obszarze ekonomii. Zapraszamy do zapoznania się z relacją fotograficzną z Jubileuszu WNE UW (20-21.10.2023 r.).

 • Inauguracja Roku Akademickiego 2023/2024

  Uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2023/2024 WNE UW odbyła się 25 września br. w Auli im. Mickiewicza, Auditorium Maximum.

 • Świąteczna zbiórka WNE dla podopiecznych „Chaty na Kępie”

  Serdecznie zapraszamy społeczność WNE do udziału w świątecznej zbiórce upominków dla mieszkańców Rodzinnego Domu Dziecka „Chata na Kępie”. To placówka położona w miejscowości Kotuń (nieopodal Siedlec). Swój nowy dom znalazło tam pięcioro dzieci w wieku od 7 do 17 lat. Zbiórka potrwa do 4 grudnia. 
   

 • W rytmie ekonomii - podcast WNE UW

  W drugim sezonie podcastu W rytmie ekonomii dyskutujemy o nierównościach społecznych, edukacyjnych mitach, kulturze, cyfryzacji i ekonomicznej analizie prawa. Rozmawiamy z badaczkami i badaczami z WNE, ale staramy się mówić językiem zrozumiałym dla wszystkich.

  button_spotify.jpg button_apple.jpg
 • 1. miejsce w Polsce kierunków Ekonomia oraz Informatyka i Ekonometria na WNE UW

  W grupie kierunków ekonomicznych wyróżniony został również kierunek FINANSE i RACHUNKOWOŚĆ, zdobywając 2. miejsce.

 • Let’s make together economics in Warsaw

  Zapraszamy do obejrzenia filmu o Wydziale Nauk Ekonomicznych UW. Projekt finansowany przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach Programu Welcome to Poland (nabór 2020).

 • CENTRAL EUROPEAN ECONOMICS JOURNAL - warto czytać, warto publikować!

  Zapraszamy autorów artykułów z zakresu ekonomii, a także na styku ekonomii i socjologii, demografii, politologii, prawa i zarządzania itd. Open access, brak opłat, szybki proces recenzyjny, 70 punktów MEiN.

  ceej linkedin.jpg facebook
 • Pełna akredytacja ACCA wszystkich 9 modułów

  Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego otrzymał pełną akredytację, obejmującą wszystkie dziewięć modułów kwalifikacji zawodowej Stowarzyszenia ACCA, dla kierunku Finanse i Rachunkowość/Finanse, Inwestycje i Rachunkowość oraz dla  specjalności Ekonomia Przedsiębiorstwa.

Aktualności

Obraz 5th REECAP meeting na WNE UW [26-28.09.2023]
Zachęcamy do wzięcia udziału w konferencji 5th REECAP meeting, organizowanej na WNE UW. Wydarzenie będzie poświęcone zagadnieniu eksperymentów ekonomicznych wykorzystywanych w szeroko rozumianej ekonomii rolnictwa.
Obraz Rejestracja na zajęcia WNE dla studentów I roku
Rejestracja na zajęcia WNE dla studentów I roku rozpocznie się w dniu 26 września.
Obraz Konferencja ERSA z udziałem WNE UW
Największe wydarzenie zrzeszające badaczy z zakresu regionalistyki i badań przestrzennych w Europie z udziałem licznej reprezentacji Wydziału Nauk Ekonomicznych!
Obraz Okazjonalna praca zdalna
Od 1 września pracownicy Uniwersytetu Warszawskiego mają możliwość okazjonalnego wykonywania obowiązków służbowych w formie zdalnej. Zawnioskować można o maksymalnie dwadzieścia cztery dni pracy zdalnej w roku kalendarzowym.
Obraz Wywiad z prof. Robertem Ślepaczukiem w Forbes
Zapraszamy do lektury rozmowy z prof. Robertem Ślepaczukiem, opublikowanej w najnowszym wydaniu Forbes.
Obraz Klimatyczny Człowiek Roku 2023 - kategoria Młody N…
Konkurs jest skierowany do osób przed 35. rokiem życia, posiadających osiągnięcia naukowe w postaci publikacji naukowych lub zakończonych badań naukowych w obszarze m.in. ochrony klimatu oraz ograniczania skutków zmian klimatu.
Obraz Dofinansowanie wizyt badawczych na UW dla studentó…
Przypominamy o możliwości wnioskowania o dofinansowanie wizyt badawczych na Uniwersytecie Warszawskim.
Obraz Stypendium dla Studenta/Doktoranta w projekcie OPU…
Kierownikiem projektu “Modelowanie i prognozowanie lokalizacji firm w kontekście korzyści gęstości. Ujęcie teoretyczne, metodologiczne i empiryczne wykorzystujące ekonometrię przestrzenną i przestrzenne uczenie maszynowe” jest dr hab. Katarzyna…
Obraz Żegnamy Pana mgr. Marka Pęczkowskiego
Z wielkim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana mgr. Marka Pęczkowskiego – związanego z Wydziałem Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.
Obraz Badacze WNE UW w projekcie BlueAdapt
W jaki sposób zmiana klimatu i zanieczyszczenia sprawiają, że wody przybrzeżne są coraz bardziej niebezpieczne dla naszego zdrowia? UW, reprezentowany przez pięcioro badaczy WNE, jest jednym z 12 europejskich partnerów projektu BlueAdapt.


Najnowsze wydawnictwa

Mechanisms Underlying the Effects of Work From Home on Careers in the Post-Covid Context

Working Papers, No 28/2023 (435)
Autorzy: Anna Matysiak, Agnieszka Kasperska, Ewa Cukrowska-Torzewska

The Unpredicted Rise of Populism: The Case of Poland

central European Economic Journal, Volume 10 (2023): Issue 57
Autorzy: Danuta A. Tomczak