25.01.2024, 13:36

“From fork to fish: The role of consumer behaviour on the sustainability of fisheries” – spotkanie z cyklu Warsaw Economic Seminars [25.01.2024]

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu Warsaw Economic Seminars, organizowanym wspólnie przez WNE UW i SGH.

Podczas spotkania dr Coralie Kersulec z Katedry Ekonomii Politycznej Wydziału przedstawi badanie “From fork to fish: The role of consumer behaviour on the sustainability of fisheries”.

Seminarium odbędzie się 25 stycznia br. o godz. 17:00 w formule hybrydowej: w sali B202 na Wydziale Nauk Ekonomicznych (ul. Długa 44/50) oraz za pośrednictwem platformy Zoom.

Link do spotkania:

Identyfikator spotkania: 933 0228 1672

Kod dostępu: 254160

Abstrakt:

The increasing consumption of seafood products raises concerns over the sustainability of marine ecosystems. We examine the role of consumer behaviour on seafood demand and consequently on the sustainability of fisheries. Our analysis relies on a bio-economic model combining a demand derived from a CES utility depending on different fish species, a mixed fishery supply based on the Schaefer production function, a market equilibrium and a multispecies resource-based dynamics. Using both a steady-state approach and bio-economic viability goals, we identify analytical conditions on consumer behaviour making it possible to balance biodiversity conservation with viable profits. We exemplify the analytical results with the coastal fishery and the seafood system in French Guiana.

Pełen kalendarz seminariów z cyklu Warsaw Economic Seminars jest dostępny na stronie: https://sites.google.com/site/warsaweconseminars/calendar

----

Celem cyklu seminariów jest stworzenie platformy dla naukowców i specjalistów z całego świata do zaprezentowania swoich badań i dzielenia się wiedzą na temat ekonomii i polityki gospodarczej.

Uczestnicy spotkań mogą zarówno wysłuchać prezentacji i wziąć udział w dyskusji, jak i  zaprezentować swoje własne badania, aby uzyskać opinie innych naukowców i studentów.

Góra