16.01.2024, 12:38

Konferencja końcowa projektu CoMobility [6-7.03.2024]

W trakcie wydarzenia zespół CoMobility zaprezentuje finalne wyniki trzech lat pracy badawczej nad zachowaniami transportowymi mieszkanek i mieszkańców Warszawy oraz ich wpływie na jakość powietrza, a także przedstawi wypracowane w projekcie narzędzia do wdrażania niskobudżetowych interwencji wspierających zielone miasta.

Szczególny nacisk położono na zachowania transportowe rodziców uczniów, chodzących do szkół podstawowych w trzech różnych dzielnicach, potrzeby i oczekiwania samych dzieci oraz stan powietrza wokół tych szkół. Z zaproszonymi ekspertkami i ekspertami będziemy rozmawiać o miejskiej polityce transportowej, współtworzeniu rozwiązań zmniejszających zanieczyszczenie powietrza, edukacji i nauce obywatelskiej oraz modelowaniu naukowym w służbie samorządów.

W programie znajdziecie Państwo sesje panelowe, sesje eksperckie, oraz warsztaty. Liczymy na Państwa aktywną obecność, swobodną wymianę doświadczeń i inspirujące dyskusje nt. przyszłości polskich miast.

Wydarzenie umili uroczysta kolacja zorganizowana przez Urząd m. st. Warszawy w reprezentacyjnej przestrzeni Pałacu Kultury i Nauki.

Informacje dotyczące konferencji są na bieżąco zamieszczane na stronie: https://comobility.edu.pl/konferencja-koncowa/.

Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Urzędem m. st. Warszawy przez konsorcjum badawcze kierowane przez Uniwersytet Warszawski. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Warszawskiego, Prezydenta m. st. Warszawy oraz Prezydenta Miasta Lublina.

Rejestracja dostępna jest pod linkiem: https://forms.gle/AzE2nyMaEZCfojzc9

Liczba miejsc jest ograniczona.

Główną badaczką projektu CoMobility i liderką zespołu projektowego Uniwersytetu Warszawskiego jest Dr Anna Nicińska z Katedry Transformacji Technologicznej WNE UW.

Zespół projektowy tworzą badaczki i badacze Wydziału: dr Ewa Zawojska, dr Grzegorz Kula, mgr Joanna Rachubik, mgr Shahriar Akhavan Hezaveh, mgr Satia Rożynek oraz mgr Katarzyna Zagórska.

zaproszenie konferencja CoMobility.png