• trwa rekrutacja na studia podyplomowe wne uw

  Do 8 października br. trwa rekrutacja na dwa programy studiów podyplomowych WNE UW: Ekonomiczna analiza danych w programie Microsoft Excel i języku programowania VBA oraz Analityka danych z wykorzystaniem języka SQL (MS Access i Oracle) oraz narzędzi Business Intelligence (Power BI i Tableau)

 • 5th REECAP meeting na WNE UW [26-28.09.2023]

  Serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji, która odbędzie się na WNE UW. Gośćmi tegorocznej Konferencji będą Jayson Lusk oraz Leah Palm-Forster.

 • Doroczna konferencja naukowa stowarzyszenia European Regional Science Association (ERSA) sekcja polska na WNE UW [13.10.2023]

  Wydarzenie będzie okazją do wymiany doświadczeń polskich specjalistów
  z zakresu regionalistyki i badań przestrzennych.
  Głównym Gościem konferencji będzie prof. Fernando Rubiera Morollón.

 • JUBILEUSZ 70-LECIA WNE UW

  W 2023 roku mija siedemdziesiąt lat od momentu, gdy Uniwersytet Warszawski po raz pierwszy przyjął studentów na Wydział kształcący w obszarze ekonomii. Zapraszamy do zapoznania się z planem obchodów Jubileuszu.

 • 1. miejsce w Polsce kierunków Ekonomia oraz Informatyka i Ekonometria na WNE UW

  W grupie kierunków ekonomicznych wyróżniony został również kierunek FINANSE i RACHUNKOWOŚĆ, zdobywając 2. miejsce.

 • Let’s make together economics in Warsaw

  Zapraszamy do obejrzenia filmu o Wydziale Nauk Ekonomicznych UW. Projekt finansowany przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach Programu Welcome to Poland (nabór 2020).

 • W rytmie ekonomii - podcast WNE UW

  Zapraszamy na cykl rozmów, w których badaczki i badacze z WNE będą opowiadać m.in. o inflacji i polityce pieniężnej, o migracjach i edukacji, o klimacie i nowych technologiach, o kryptowalutach i rynkach finansowych, o globalizacji i szarej strefie.

  button_spotify.jpg button_apple.jpg button_google.jpg
 • CENTRAL EUROPEAN ECONOMICS JOURNAL - warto czytać, warto publikować!

  Zapraszamy autorów artykułów z zakresu ekonomii, a także na styku ekonomii i socjologii, demografii, politologii, prawa i zarządzania itd. Open access, brak opłat, szybki proces recenzyjny, 70 punktów MEiN.

  ceej linkedin.jpg facebook
 • Pełna akredytacja ACCA wszystkich 9 modułów

  Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego otrzymał pełną akredytację, obejmującą wszystkie dziewięć modułów kwalifikacji zawodowej Stowarzyszenia ACCA, dla kierunku Finanse i Rachunkowość/Finanse, Inwestycje i Rachunkowość oraz dla  specjalności Ekonomia Przedsiębiorstwa.

Aktualności

Obraz W rytmie ekonomii: Czy maszyny potrafią myśleć?
W dzisiejszym odcinku prof. Piotr Wójcik opowiada, na czym polega uczenie maszynowe
Obraz Ścieżka edukacyjna Doradca podatkowy na WNE UW
Zgodnie z Umową zawartą między Uniwersytetem Warszawskim i Państwową Komisją Egzaminacyjną do Spraw Doradztwa Podatkowego studenci WNE, którzy zdecydują się na naukę na specjalności Finanse Publiczne i Podatki i zaliczą z powodzeniem określone…
Obraz Dr Anna Lewczuk i mgr Damian Zięba laureatami Konk…
Celem Programu START jest wspieranie wybitnych młodych naukowców, wykazujących się znaczącymi osiągnięciami badawczymi. Laureaci programu START w edycji 2023 otrzymają roczne stypendium w wysokości 30 tys. zł.
Obraz Research Assistant w projekcie “New research progr…
Trwa konkurs na stanowisko Research Assistant w projekcie Sonata BIS NCN, którego Kierownikiem jest prof. dr hab. Mikołaj Czajkowski.
Obraz Publiczna obrona rozprawy doktorskiej
23 maja 2023 r. o godz. 10:00 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Marty Sylwestrzak pt.„Selected issues on behavioral and experimental economics”.
Obraz Raport EBOiR zaprezentowany na Wydziale Nauk Ekono…
Na Wydziale Nauk Ekonomicznych UW gościliśmy prof. Beatę Javorcik, główną ekonomistkę Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Spotkanie poświęcone było prezentacji Raportu zatytułowanego „Business Unusual”.
Obraz Gość WNE UW prof. Anil Kumar Bera z seminarium „Ho…
Z ogromną przyjemnością informujemy, że 1 czerwca br. na WNE UW odbędzie się seminarium jednego z najwybitniejszych ekonometryków na świecie.
Obraz “Monetary policy in a two-country model with behav…
Autorami badania, któremu poświęcone będzie seminarium są prof. dr hab. Michał Brzoza-Brzezina, Paweł Galiński oraz prof. dr hab. Krzysztof Makarski (Narodowy Bank Polski)
Obraz Seminarium dr Natalii Nehrebeckiej „Marketing Mix …
Serdecznie zapraszamy studentów WNE UW do wzięcia udziału w seminarium „Marketing Mix Modelling w praktyce”, które odbędzie się 16 maja br. o godz. 18:30 w Auli A WNE UW.
Obraz Spotkanie informacyjne dla studentów o ścieżce ACC…
Serdecznie zapraszamy studentów Wydziału do wzięcia udziału w spotkaniu informacyjnym dotyczącym ścieżki ACCA na WNE UW. Spotkanie odbędzie się 15 maja br. o godz. 10:30 w Auli B.