29.02.2024, 08:52

Drużyna WNE UW z 4. lokatą podczas Rotman International Trading Competition – prestiżowego międzynarodowego konkursu tradingowego

Z wielką radością przekazujemy informację, że reprezentacja Uniwersytetu Warszawskiego pod opieką dr hab. Roberta Ślepaczuka, prof. ucz. zajęła 4. miejsce w prestiżowym międzynarodowym konkursie tradingowym Rotman International Trading Competition.

W składzie tegorocznej reprezentacji Uniwersytetu Warszawskiego znaleźli się studenci uczelni: Agata Tomaszewska, Paweł Jakubowski, Adam Łaziński, Mikołaj Marszałek, Dominik Stempień oraz Franciszek Windorbski.

W tym roku zespoły wzięły udział w dwudniowych symulacjach rzeczywistego rynku, gdzie musiały zmierzyć się z szeroką gamą zadań skupionych wokół handlu algorytmicznego, w tym AlgoMM (koncentrującego się na arbitrażu i animowaniu rynku na rynkach akcji), Volatility Trading (dynamicznym zabezpieczaniu opcji w sytuacji nierównowagi zmienności implikowanej i  zrealizowanej), Commodity Trading (obrót instrumentami pochodnymi ropy naftowej), Electricity Trading (obrót instrumentami pochodnymi na energię elektryczną), Liquidity Trading (handel akcjami przy ograniczonej płynności) oraz Algo CAPM (w oparciu o prognozowanie cen akcji w świecie opisanym przez model CAPM).

Drużyna Uniwersytetu Warszawskiego była jedyną z Polski.

Przypomnijmy, że udział w konkursie reprezentacji WNE UW jest już tradycją. Reprezentacja WNE UW uczestniczy w nich kolejny raz i każdego roku plasuje się na wysokich pozycjach rankingowych.

Serdecznie gratulujemy!

Link do strony z oficjalnymi wynikami: https://inside.rotman.utoronto.ca/financelab/competition/ritc-scoring/

Rotman 2024