• Call for Papers 6. Konferencji Warsaw Money-Macro-Finance Conference!

  Zapraszamy do aplikowania i przesyłania zgłoszeń. Konferencja odbędzie się w dniach 17-18 września br. na Wydziale Nauk Ekonomicznych, a wykład gościnny zaprezentuje prof. Marcin Kacperczyk.

 • Graduacja Absolwentów Wydziału Nauk Ekonomicznych UW

  W pierwszą sobotę lipca spotkaliśmy się w Auli im. A. Mickiewicza w Auditorium Maximum

  Graduacja jest szczególną okazją do wręczenia listów gratulacyjnych absolwentom i absolwentkom oraz docenienia nauczycieli akademickich Wydziału.

  Dziękujemy za Waszą obecność!

 • Studia Podyplomowe na WNE UW

  Oferta edukacyjna WNE skierowana jest również do absolwentów. Zapraszamy do skorzystania z dostępnych modułów:  Rekrutacja trwa do 30.09 br.
 • RODZINNY KAMPUS UW – ZAPISY TRWAJĄ!

  Rodzice i Opiekunowie dzieci i młodzieży w wieku 9-15 lat – pamiętajcie o zapisach do „Rodzinnego Kampusu UW”.

  Wydział Nauk Ekonomicznych, przy wsparciu Fundacji Totalizatora Sportowego, prowadzi zajęcia z grywalizacji.

  Nauka i zabawa ekonomii czy geografii – gwarantowana.

 • 1. miejsce w Polsce kierunków Ekonomia oraz Informatyka i Ekonometria na WNE UW

  W grupie kierunków ekonomicznych wyróżniony został również kierunek FINANSE i RACHUNKOWOŚĆ, zdobywając 2. miejsce.

 • Już we wrześniu 2024 Prof. Jeffrey Wooldridge na WNE UW!

  Szkoła Letnia dla Doktorantów we współpracy z DIW Berlin.

 • Wydział Nauk Ekonomicznych posiada pełną akredytację Stowarzyszenia ACCA

  Dzięki uzyskanej akredytacji studenci tego programu - specjalności „Ekonomia Przedsiębiorstwa”, którzy obronią swoje prace dyplomowe w okresie do 31.12.2025 r., mają szansę uzyskania zwolnienia z wybranych poziomów kwalifikacji ACCA.

  To wyjątkowa możliwość skrócenia ścieżki uzyskania uznanego na świecie certyfikatu poświadczającego kwalifikacje zawodowe.

 • CENTRAL EUROPEAN ECONOMICS JOURNAL - warto czytać, warto publikować!

  Zapraszamy autorów artykułów z zakresu ekonomii, a także na styku ekonomii i socjologii, demografii, politologii, prawa i zarządzania itd. Open access, brak opłat, szybki proces recenzyjny, 70 punktów MEiN.

  ceej linkedin.jpg facebook
 • Let’s make together economics in Warsaw

  Zapraszamy do obejrzenia filmu o Wydziale Nauk Ekonomicznych UW. Projekt finansowany przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach Programu Welcome to Poland (nabór 2020).

 • JUBILEUSZ 70-LECIA WNE UW

  W 2023 roku minęło siedemdziesiąt lat od momentu, gdy Uniwersytet Warszawski po raz pierwszy przyjął studentów na Wydział kształcący w obszarze ekonomii. Zapraszamy do zapoznania się z relacją fotograficzną z Jubileuszu WNE UW (20-21.10.2023 r.).

Aktualności

Obraz Seminarium online
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w seminarium online z cyklu Digital Europe Economic Seminar, organizowanego przez DELab UW.
Obraz Dofinansowanie badań młodych badaczy – konkurs WNE…
Do 28 lutego br. doktoranci oraz nowi pracownicy Wydziału mogą składać wnioski na dofinansowanie działalności naukowej w ramach wewnętrznego konkursu Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.
Obraz Spring School w ramach Sojuszu 4EU+
“The Making of EU Environmental Regulation: Processes, Actors, and Tools of Implementing the Climate Action Strategy of the European Green Deal” to oferta szkoły letniej, z zajęciami mieszanymi: online oraz stacjonarnie – w Kopenhadze.
Obraz Nowość w ofercie przedmiotów do wyboru “Technology…
“Technology acceptance model - practical applications” to nowy kurs, dedykowany studentom programu Data Science and Business Analytics, którego prowadzącym jest prof. wizytujący Rana Umair Ashraf.
Obraz Seminarium online “Political Conflict at Home: A G…
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym seminarium online z cyklu LabFam seminar series, które odbędzie się 1 lutego 2022 r.
Obraz Bezpłatne seminaria z metod ekonometrii przestrzen…
Serdecznie zapraszamy studentów, doktorantów oraz pracowników Wydziału do udziału w bezpłatnych seminariach z metod ekonometrii przestrzennej, organizowanych w związku z nadchodzącym międzynarodowym kongresem ekonometrii przestrzennej.
Obraz Zapraszamy na wykład w ramach Warszawskich Seminar…
Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu Warsaw Economic Seminars, podczas którego wygłoszony zostanie referat „Has Agricultural Land Consolidation Increased Farmland Rents in Slovakia?”
Obraz Szkolenia dla nauczycieli akademickich - oferta do…
Szkolenie dotyczące emisji głosu, praktyczne warsztaty z użycia tablic wirtualnych w dydaktyce czy aktywne metody kształcenia na uczelni to przykładowe propozycje tematyki szkoleń, oferowanych dla nauczycieli UW.
Obraz Zawiadomienie o publicznej obronie rozprawy doktor…
Uprzejmie informujemy, że 4 lutego 2022 r. o godz. 10:00 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej w trybie zdalnym mgr. Kristófa Gyódiego.
Obraz Oferty pracy dla studentów i doktorantów w ramach …
Wydział Nauk Ekonomicznych oferuje stypendia dla studenta i doktorantów w ramach realizowanego Projektu OPUS 21 Narodowego Centrum Nauki.


Najnowsze wydawnictwa

The Hybrid Forecast of S&P 500 Volatility ensembled from VIX, GARCH and LSTM models

Working Papers, No 13/2024 (449)
Autorzy: Natalia Roszyk, Robert Ślepaczuk

Improving Realized LGD approximation: A Novel Framework with XGBoost for handling missing cash-flow data

Working Papers, No 12/2024 (448)
Autorzy: Zuzanna Kostecka, Robert Ślepaczuk