22.12.2021, 09:49

Dodatkowe jednorazowe świadczenia dla pracowników UW

Rektor Uniwersytetu Warszawskiego, prof. dr hab. Alojzy Z. Nowak podjął decyzję o przyznaniu jednorazowego świadczenia pracownikom Uczelni, w związku ze specjalnymi warunkami pracy w czasie pandemii COVID-19.

Dofinansowanie obejmuje dwie części: świadczenie socjalne oraz jednorazowy dodatek.

1. Dodatkowe świadczenie socjalne wyniesie od 1100 zł do 1200 zł brutto, w zależności od wysokości dochodu (dochód poniżej lub powyżej 3000 zł/osobę) i otrzymają je wszyscy pracownicy, którzy w dniu 1 grudnia 2021 r. byli związani stosunkiem pracy z Uczelnią, a w bieżącym roku przepracowali co najmniej 183 dni.

Wniosek o zapomogę można składać w terminie od 3 stycznia do 1 kwietnia 2022 roku.

• Wniosek można złożyć w wersji elektronicznej poprzez generator wniosków DocSense
  • lub w wersji papierowej. Na portierni Wydziału dostępne są wydrukowane wnioski, można je także pobrać ze strony internetowej Biura Spraw Socjalnych. Papierowe wersje wniosków nalezy indywidualnie nadać lub dostarczyć osobicie do:
    • Biura Spraw Socjalnych UW (Mały Dziedziniec, pok. 17) w godz. 10:00- 14:00 lub
    • złożyć w Sekcji Finansowej Wydziału.

2. Drugą część świadczenia stanowi jednorazowy dodatek zadaniowy, którego wysokość jest proporcjonalna do liczby dni przepracowanych w 2021 roku oraz do wymiaru etatu. Zatrudnieni w pełnym wymiarze etatu, którzy świadczyli w tym czasie pracę przez co najmniej 183 dni, mogą otrzymać 800 zł brutto.

Dodatek zadaniowy przysługuje osobom związanym z Uniwersytetem Warszawskim stosunkiem pracy w dniu 1 grudnia 2021 roku oraz tym, które w 2021 roku świadczyły pracę w UW przez co najmniej 183 dni. Dodatek zostanie wypłacony ze środków centralnych – jednostki otrzymają dotację na ten cel. Pracownicy nie składają wniosku w przypadku tego świadczenia. Dodatek zostanie wypłacony do końca grudnia 2021 roku.

Dodatkowe informacje dostępne są na stronie Uniwersytetu Warszawskiego: https://www.uw.edu.pl/jednorazowe-swiadczenie-dla-pracownikow-uw/