• Seminarium - prof. Anil Bera

  Z ogromną przyjemnością informujemy, że 1 czerwca br. na WNE UW odbędzie się seminarium jednego z najwybitniejszych ekonometryków na świecie.

 • Let’s make together economics in Warsaw

  Zapraszamy do obejrzenia filmu o Wydziale Nauk Ekonomicznych UW. Projekt finansowany przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach Programu Welcome to Poland (nabór 2020)

 • W rytmie ekonomii - podcast WNE UW

  Zapraszamy na cykl rozmów, w których badaczki i badacze z WNE będą opowiadać m.in. o inflacji i polityce pieniężnej, o migracjach i edukacji, o klimacie i nowych technologiach, o kryptowalutach i rynkach finansowych, o globalizacji i szarej strefie.

  button_spotify.jpg button_apple.jpg button_google.jpg
 • CENTRAL EUROPEAN ECONOMICS JOURNAL - warto czytać, warto publikować!

  Zapraszamy autorów artykułów z zakresu ekonomii, a także na styku ekonomii i socjologii, demografii, politologii, prawa i zarządzania itd. Open access, brak opłat, szybki proces recenzyjny, 70 punktów MEiN.

  ceej linkedin.jpg facebook
 • Wydział Nauk Ekonomicznych dla Ukrainy

  W tym trudnym czasie solidaryzujemy się z Obywatelami Ukrainy, w szczególności ze Studentami, Doktorantami i Pracownikami będącymi częścią wspólnoty naszego Wydziału. Na Wydziale i Uczelni podejmowane są akcje pomocy dla osób pochodzących z Ukrainy.

 • Ekonomia WNE UW na 1. miejscu w rankingu Perspektywy 2022

  Ranking kierunków studiów magazynu Perspektywy to zestawienie najlepszych programów oferowanych przez polskie uczelnie. W tegorocznej edycji kierunek Ekonomia prowadzony na naszym Wydziale po raz kolejny został uznany za najlepszy w Polsce. 

 • 1. miejsce UW wśród polskich uczelni dla obszaru naukowego Ekonomia w niezależnym rankingu metrycznym EduRank

  Uniwersytet Warszawski sklasyfikowany na pierwszym miejscu wśród polskich uczelni dla obszaru naukowego Ekonomia w niezależnym rankingu metrycznym EduRank. Ranking klasyfikuje 14 131 uczelni ze 183 krajów. 

 • WNE UW z 3 CERTYFIKATAMI DOSKONAŁOŚCI KSZTAŁCENIA POLSKIEJ KOMISJI AKREDYTACYJNEJ

  WNE UW jest jedynym ośrodkiem w Polsce z aż trzema Certyfikatami Doskonałości Kształcenia Polskiej Komisji Akredytacyjnej. 

 • Pełna akredytacja ACCA wszystkich 9 modułów

  Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego otrzymał pełną akredytację, obejmującą wszystkie dziewięć modułów kwalifikacji zawodowej Stowarzyszenia ACCA, dla kierunku Finanse i Rachunkowość/Finanse, Inwestycje i Rachunkowość oraz dla  specjalności Ekonomia Przedsiębiorstwa.

Aktualności

Obraz 23. edycja konkursu o Nagrody Naukowe POLITYKI
Do 14 czerwca trwa przyjmowanie zgłoszeń młodych naukowców do 23. edycji konkursu o Nagrody Naukowe POLITYKI.
Obraz “The Systemic Risk Approach Based on Implied and R…
Podczas najbliższego spotkania wspólne badanie zaprezentują dr Paweł Sakowski i prof. Robert Ślepaczuk z WNE UW oraz dr Rafał Sieradzki (New York University Stern School of Business, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie).
Obraz Zapis 1. debaty z cyklu
Nagranie debaty, w trakcie której poszukiwaliśmy odpowiedzi na pytanie: czy i jak powinna się zmienić akademia, by zapewnić najwyższą możliwą jakość badań i dydaktyki w świecie zdominowanym przez dynamiczny postęp technologiczny - już dostępne.
Obraz Seminarium EUROREG z udziałem dr hab. Joanny Siwiń…
Podczas najbliższego seminarium EUROREG prof. Siwińska-Gorzelak zaprezentuje badanie „Determinanty udziału kobiet w polityce na szczeblu lokalnym w Polsce. Badanie quasi-eksperymentalne”.
Obraz Szkolenia dla nauczycieli akademickich – kwiecień …
Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą ofertą szkoleń dla etatowych nauczycieli akademickich.
Obraz W rytmie ekonomii: Czy zbliża się koniec globaliza…
W piątym odcinku podcastu WNE prof. Jan Hagemejer mówi o handlu międzynarodowym i globalizacji.
Obraz Dr. hab. Katarzyna Śledziewska, prof. ucz. Laureat…
Nagrody i wyróżnienia im. prof. Remigiusza Kaszubskiego zostały wręczone podczas Forum Bankowego 2023.
Obraz Warsaw Economic Seminars – “Asset Supply and Liqui…
Podczas spotkania dr Piotr Żoch – Adiunkt w Katedrze Statystyki i Ekonometrii WNE UW przedstawi badanie przeprowadzone wspólnie z Yu-Ting Chiang (Federal Reserve Bank of St. Louis).
Obraz Reprezentacja drużyny WNE UW o kulisach zdobycia 2…
Zachęcamy do wysłuchania audycji Radia Kampus z udziałem Reprezentantów WNE UW: dr. hab. Roberta Ślepaczuka, Jakuba Kasprzaka oraz Bartosza Bieganowskiego.
Obraz Seminarium LabFam „Economic independence and the r…
Zapraszamy na seminarium z udziałem prof. Marii Stanfors (Lund University) organizowane przez Interdyscyplinarne Centrum Badań Rynku Pracy i Dynamiki Rodziny LabFam.
Polecane Wydarzenia


Najnowsze wydawnictwa

Structural Labour Market Change and Gender Inequality in Earnings

Working Papers, No. 12/2023 (419)
Autorzy: Anna Matysiak, Wojciech Hardy, Lucas van der Velde

Leader Characteristics and Constitutional Compliance

Working Papers, No. 11/2023 (418)
Autorzy: Jerg Gutmann, Katarzyna Metelska-Szaniawska, Stefan Voigt