• W rytmie ekonomii - podcast WNE

  Zapraszamy na cykl rozmów, w których badaczki i badacze z WNE będą opowiadać m.in. o inflacji i polityce pieniężnej, o migracjach i edukacji, o klimacie i nowych technologiach, o kryptowalutach i rynkach finansowych, o globalizacji i szarej strefie. 

  Premierowego odcinka można już słuchać na najważniejszych platformach podcastowych.

  button_anchor.png button_spotify.jpg button_apple.jpg
 • Wydział Nauk Ekonomicznych dla Ukrainy

  W tym trudnym czasie solidaryzujemy się z Obywatelami Ukrainy, w szczególności ze Studentami, Doktorantami i Pracownikami będącymi częścią wspólnoty naszego Wydziału. Na Wydziale i Uczelni podejmowane są akcje pomocy dla osób pochodzących z Ukrainy.

 • Ekonomia WNE UW na 1. miejscu w rankingu Perspektywy 2022

  Ranking kierunków studiów magazynu Perspektywy to zestawienie najlepszych programów oferowanych przez polskie uczelnie. W tegorocznej edycji kierunek Ekonomia prowadzony na naszym Wydziale po raz kolejny został uznany za najlepszy w Polsce. 

 • 1. miejsce UW wśród polskich uczelni dla obszaru naukowego Ekonomia w niezależnym rankingu metrycznym EduRank

  Uniwersytet Warszawski sklasyfikowany na pierwszym miejscu wśród polskich uczelni dla obszaru naukowego Ekonomia w niezależnym rankingu metrycznym EduRank. Ranking klasyfikuje 14 131 uczelni ze 183 krajów. 

 • WNE UW z 3 CERTYFIKATAMI DOSKONAŁOŚCI KSZTAŁCENIA POLSKIEJ KOMISJI AKREDYTACYJNEJ

  WNE UW jest jedynym ośrodkiem w Polsce z aż trzema Certyfikatami Doskonałości Kształcenia Polskiej Komisji Akredytacyjnej. 

 • Pełna akredytacja ACCA (Association of Chartered Certified Accountants) wszystkich 9 modułów

  Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego otrzymał pełną akredytację, obejmującą wszystkie dziewięć modułów kwalifikacji zawodowej Stowarzyszenia ACCA, dla kierunku Finanse i Rachunkowość/Finanse, Inwestycje i Rachunkowość oraz dla  specjalności Ekonomia Przedsiębiorstwa.

Aktualności

Obraz Projekt ENCON z udziałem naukowców WNE UW z dofina…
Miło nam poinformować o dofinansowaniu dla projektu Uniwersytetu Warszawskiego, z udziałem naukowców naszego Wydziału.
Obraz Spotkanie świąteczne Wydziału Nauk Ekonomicznych U…
W imieniu Dziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego prof. Gabrieli Grotkowskiej, serdecznie zapraszamy do udziału w świątecznym spotkaniu społeczności WNE UW.
Obraz Wyróżnienia Rektora Uniwersytetu Warszawskiego dla…
Serdecznie gratulujemy Pracownikom Wydziału Nauk Ekonomicznych uzyskania „Wyróżnienia Rektora UW” za osiągnięcia mające wpływ na rozwój i wzrost prestiżu Uniwersytetu Warszawskiego.
Obraz Zaproszenie do składania wniosków na projekty real…
Trwają nabory wniosków na Projekty TPB w Działaniu I.1.5 oraz Wykłady specjalistyczne ze statystyki w ramach Działania II.3.8
Obraz “What are the implications of the myth of the ‘tra…
Podczas kolejnego seminarium organizowanego przez Centrum Badań nad Rynkiem Pracy i Rodziną LabFam swoje badanie zaprezentuje dr Rebecca Sear z London School of Hygiene and Tropical Medicine.
Obraz „Is attention all you need for intraday Forex trad…
Podczas spotkania swoje badanie zaprezentują Przemysław Grądzki student Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego i dr hab. Piotr Wójcik, prof. ucz. z Katedry Finansów Ilościowych WNE UW.
Obraz Profesor Tomasz Żylicz z Nagrodą Pracy Organicznej…
Cieszymy się mogąc pogratulować Panu prof. Tomaszowi Żyliczowi otrzymania Nagrody Pracy Organicznej, honorującej osiągnięcia na rzecz zrównoważonego rozwoju.
Obraz Badacze WNE UW na konferencji NARSC w Montrealu
W międzynarodowej konferencji regionalistycznej NARSC organizowanej w Kanadzie, wzięli udział dr hab. Katarzyna Kopczewska, prof. ucz., mgr Maria Kubara oraz dr hab. Bartłomiej Rokicki, prof. ucz.
Obraz Spotkanie z przedstawicielami uczelni z Ukrainy
Na Wydziale Nauk Ekonomicznych gościliśmy niedawno naukowców związanych z uczelniami na Ukrainie. Delegacja pracowników naukowych spotkała się z Dziekan WNE UW dr hab. Gabrielą Grotkowską, prof. ucz.
Obraz Studentka WNE UW na Sorbonne Université
Miło nam poinformować, że studentka Wydziału Nauk Ekonomicznych – Dominika Majchrowska, realizuje program na Sorbonne Université.

Najnowsze wydawnictwa

Gender and family perspectives on the uptake of ICT-induced home-based work

Working Papers, No. 1/2023 (408)
Autorzy: Ewa Cukrowska-Torzewska, Anna Matysiak, Agnieszka Kasperska