• JUBILEUSZ 70-LECIA WNE UW

  W 2023 roku mija siedemdziesiąt lat od momentu, gdy Uniwersytet Warszawski po raz pierwszy przyjął studentów na Wydział kształcący w obszarze ekonomii. Zapraszamy do zapoznania się z relacją fotograficzną z Jubileuszu WNE UW (20-21.10.2023 r.).

 • Inauguracja Roku Akademickiego 2023/2024

  Uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2023/2024 WNE UW odbyła się 25 września br. w Auli im. Mickiewicza, Auditorium Maximum.

 • Świąteczna zbiórka WNE dla podopiecznych „Chaty na Kępie”

  Serdecznie zapraszamy społeczność WNE do udziału w świątecznej zbiórce upominków dla mieszkańców Rodzinnego Domu Dziecka „Chata na Kępie”. To placówka położona w miejscowości Kotuń (nieopodal Siedlec). Swój nowy dom znalazło tam pięcioro dzieci w wieku od 7 do 17 lat. Zbiórka potrwa do 4 grudnia. 
   

 • W rytmie ekonomii - podcast WNE UW

  W drugim sezonie podcastu W rytmie ekonomii dyskutujemy o nierównościach społecznych, edukacyjnych mitach, kulturze, cyfryzacji i ekonomicznej analizie prawa. Rozmawiamy z badaczkami i badaczami z WNE, ale staramy się mówić językiem zrozumiałym dla wszystkich.

  button_spotify.jpg button_apple.jpg
 • 1. miejsce w Polsce kierunków Ekonomia oraz Informatyka i Ekonometria na WNE UW

  W grupie kierunków ekonomicznych wyróżniony został również kierunek FINANSE i RACHUNKOWOŚĆ, zdobywając 2. miejsce.

 • Let’s make together economics in Warsaw

  Zapraszamy do obejrzenia filmu o Wydziale Nauk Ekonomicznych UW. Projekt finansowany przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach Programu Welcome to Poland (nabór 2020).

 • CENTRAL EUROPEAN ECONOMICS JOURNAL - warto czytać, warto publikować!

  Zapraszamy autorów artykułów z zakresu ekonomii, a także na styku ekonomii i socjologii, demografii, politologii, prawa i zarządzania itd. Open access, brak opłat, szybki proces recenzyjny, 70 punktów MEiN.

  ceej linkedin.jpg facebook
 • Pełna akredytacja ACCA wszystkich 9 modułów

  Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego otrzymał pełną akredytację, obejmującą wszystkie dziewięć modułów kwalifikacji zawodowej Stowarzyszenia ACCA, dla kierunku Finanse i Rachunkowość/Finanse, Inwestycje i Rachunkowość oraz dla  specjalności Ekonomia Przedsiębiorstwa.

Aktualności

Obraz Sesja informacyjna dotycząca Flagshipu 2 Sojuszu 4…
Zapraszamy do udziału w spotkaniu poświęconemu Flagshipowi 2 – „Europa w zmieniającym się świecie: zrozumienie społeczeństw, gospodarek, kultur i języków” - jednemu z programów flagowych, w ramach których organizowane są projekty edukacyjne 4EU+.
Obraz Studentka WNE UW laureatką V edycji Konkursu o nag…
Weronika Stobieniecka została laureatką V edycji Konkursu o nagrodę Instytutu Metropolitalnego za najlepszą pracę dyplomową o tematyce miejskiej lub metropolitalnej w kategorii prac licencjackich!
Obraz Seminarium z cyklu Warsaw Economic Seminars [20.01…
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu Warsaw Economic Seminars, organizowanego wspólnie przez WNE UW i SGH.
Obraz Jak wygląda polska szkoła po doświadczeniu pandemi…
Badacze Wydziału z Katedry Ekonomii Edukacji i Pracy zaprezentowali wyniki pierwszego badania wiedzy i umiejętności uczniów szkół średnich po pandemii oraz po zmianach w oświacie, wprowadzanych od 2016 roku
Obraz Seminarium Digital Europe Economic 19 stycznia 202…
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym seminarium z cyklu Digital Europe Economics organizowanym przez DELab UW.
Obraz Seminarium QFRG i DSLab „Forecasting of the day-ah…
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym seminarium z cyklu spotkań organizowanych przez QFRG - Quantitative Finance Research Group oraz DSLab - Data Science Lab. Spotkanie w formie zdalnej odbędzie się 17 stycznia 2022 r. od godz.15:00
Obraz Konkurs na promocję badań naukowych
Do 4 lutego 2022 r. trwa nabór projektów skierowanych na promocję badań naukowych zrealizowanych na UW. W konkursie można otrzymać 20 tys zł na sfinansowanie artykułu, publikacji, książki, podcastu, bloga czy strony internetowej.
Obraz
Do 18 lutego trwa nabór wniosków do programu Ministerstwa Edukacji i Nauki "Perły Nauki", mającego na celu stworzenie wybitnie uzdolnionym studentom i absolwentom warunków do prowadzenia badań naukowych pod kierunkiem opiekuna naukowego.
Obraz Seminarium online
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w seminarium online z cyklu Digital Europe Economic Seminar, organizowanego przez DELab UW.
Obraz Szkolenia Centrum Kompetencji Cyfrowych
W imieniu Centrum Kompetencji Cyfrowych UW zapraszamy do wzięcia udziału w pakiecie szkoleń z platformy e-learningowej Kampus, poświęconych technikom sprawdzania wiedzy w sposób zdalny.


Najnowsze wydawnictwa

Mechanisms Underlying the Effects of Work From Home on Careers in the Post-Covid Context

Working Papers, No 28/2023 (435)
Autorzy: Anna Matysiak, Agnieszka Kasperska, Ewa Cukrowska-Torzewska

The Unpredicted Rise of Populism: The Case of Poland

central European Economic Journal, Volume 10 (2023): Issue 57
Autorzy: Danuta A. Tomczak