06.05.2022, 10:41

Projekty badaczy Wydziału z dofinansowaniem w ramach programu IDUB UW

Z wielką radością informujemy, że aż trzy projekty autorstwa badaczy Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego otrzymały dofinansowanie w konkursie „Nowe Idee 2A” w ramach Priorytetowego Obszaru Badawczego V „W poszukiwaniu regionalnych rozwiązań dla globalnych wyzwań”. Stanowi on część programu Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza, realizowanego na UW.

Dofinansowane projekty to:

• "Wartość ochrony ekosystemów morskich dla społeczeństwa – Ekonomiczna wycena oczyszczenia wraków na dnie Morza Bałtyckiego" autorstwa dr Ewy Zawojskiej z Katedry Mikroekonomii WNE UW,

• "Wpływ regulacji na charakterystykę rynku najmu krótkoterminowego w wybranych miastach europejskich" – autorem jest dr Kristóf Gyódi z Katedry Transformacji Technologicznej naszego Wydziału,

• oraz "Narzędzia modelowania ekonomicznego wspierające projektowanie sprawiedliwej transformacji niskoemisyjnej", którego autorem jest dr Jan Witajewski-Baltvilks z Katedry Mikroekonomii WNE UW.

Szczegółowe informacje o konkursie dostępne są na stronie: https://inicjatywadoskonalosci.uw.edu.pl/dzialania/ni/2a-pob5/

Serdecznie gratulujemy!