05.05.2022, 15:18

Seminarium online „Mindfulness w dobie technologii czyli o badaniu aplikacji trenujących uważność” [10.05.2022]

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym seminarium z cyklu „Cyfryzacja pod lupą nauki”, realizowanym przez DELab UW.

Podczas spotkania mgr Michał Paliński z Katedry Transformacji Technologicznej WNE UW – student doktorskiego programu „Ekonomia” Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, zaprezentuje badanie "Mindfulness w dobie technologii czyli o badaniu aplikacji trenujących uważność” przeprowadzone wspólnie z dr Martą Kołodziejską z Wydziału Socjologii UW.

Autorzy projektu, wykorzystując różne metody badawcze, zanalizowali sposób, w jaki funkcje i cele praktyk medytacji mindfulness są konstruowane w narracjach aplikacji mobilnej Headspace. Naukowcy badali tym samym bloga towarzyszącego aplikacji oraz narracji z medytacji w niej zawartych.

Seminarium odbędzie się 10 maja 2022 r. od godz. 18:00 za pośrednictwem platformy Zoom.

Formularz rejestracyjny oraz szczegółowe informacje są dostępne na stronie: https://bit.ly/3LMzy8B


Seminaria „Cyfryzacja pod lupą nauki” to cykl polskojęzycznych spotkań, podczas których badacze i badaczki - wraz z zaproszonymi gośćmi, przyglądają się zagadnieniom związanym z transformacją cyfrową, nowymi technologiami, innowacyjnością oraz cyfrowymi metodami badawczymi.

Celem seminariów jest budowanie współpracy pomiędzy akademią, sektorem publicznym i biznesem. Spotkania są okazją do zaprezentowania badań prowadzonych przez naukowców oraz prowadzenia debat z ekspertami.