• Let’s make together economics in Warsaw

  Zapraszamy do obejrzenia filmu o Wydziale Nauk Ekonomicznych UW. Projekt finansowany przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach Programu Welcome to Poland (nabór 2020)

 • W rytmie ekonomii - podcast WNE UW

  Zapraszamy na cykl rozmów, w których badaczki i badacze z WNE będą opowiadać m.in. o inflacji i polityce pieniężnej, o migracjach i edukacji, o klimacie i nowych technologiach, o kryptowalutach i rynkach finansowych, o globalizacji i szarej strefie.

  button_spotify.jpg button_apple.jpg button_google.jpg
 • CENTRAL EUROPEAN ECONOMICS JOURNAL - warto czytać, warto publikować!

  Zapraszamy autorów artykułów z zakresu ekonomii, a także na styku ekonomii i socjologii, demografii, politologii, prawa i zarządzania itd. Open access, brak opłat, szybki proces recenzyjny, 70 punktów MEiN.

  ceej linkedin.jpg facebook
 • Wydział Nauk Ekonomicznych dla Ukrainy

  W tym trudnym czasie solidaryzujemy się z Obywatelami Ukrainy, w szczególności ze Studentami, Doktorantami i Pracownikami będącymi częścią wspólnoty naszego Wydziału. Na Wydziale i Uczelni podejmowane są akcje pomocy dla osób pochodzących z Ukrainy.

 • Ekonomia WNE UW na 1. miejscu w rankingu Perspektywy 2022

  Ranking kierunków studiów magazynu Perspektywy to zestawienie najlepszych programów oferowanych przez polskie uczelnie. W tegorocznej edycji kierunek Ekonomia prowadzony na naszym Wydziale po raz kolejny został uznany za najlepszy w Polsce. 

 • 1. miejsce UW wśród polskich uczelni dla obszaru naukowego Ekonomia w niezależnym rankingu metrycznym EduRank

  Uniwersytet Warszawski sklasyfikowany na pierwszym miejscu wśród polskich uczelni dla obszaru naukowego Ekonomia w niezależnym rankingu metrycznym EduRank. Ranking klasyfikuje 14 131 uczelni ze 183 krajów. 

 • WNE UW z 3 CERTYFIKATAMI DOSKONAŁOŚCI KSZTAŁCENIA POLSKIEJ KOMISJI AKREDYTACYJNEJ

  WNE UW jest jedynym ośrodkiem w Polsce z aż trzema Certyfikatami Doskonałości Kształcenia Polskiej Komisji Akredytacyjnej. 

 • Pełna akredytacja ACCA wszystkich 9 modułów

  Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego otrzymał pełną akredytację, obejmującą wszystkie dziewięć modułów kwalifikacji zawodowej Stowarzyszenia ACCA, dla kierunku Finanse i Rachunkowość/Finanse, Inwestycje i Rachunkowość oraz dla  specjalności Ekonomia Przedsiębiorstwa.

Aktualności

Obraz W rytmie ekonomii: Co się kryje w szarej strefie?
W dzisiejszym odcinku dr hab. Stanisław Cichocki opowiada, czym jest szara strefa, jak funkcjonuje i jaki ma wpływ na gospodarkę i dobrobyt państw.
Obraz Dołącz do grona wybitnych studentek i studentów - …
Gratulujemy p. Aleksandrze Nagańskiej, p. Maciejowi Wysockiemu i p. Przemysławowi Grądzkiemu - laureatom „Stypendium na Start dla Doktorantów” i zapraszamy do wzięcia udziału w tegorocznej rekrutacji do Szkół Doktorskich UW.
Obraz Konkurs ERSA na najlepszą pracę dyplomową z zakres…
Do 31 lipca br. trwa konkurs, do którego mogą być zgłaszane prace w czterech kategoriach: licencjackie, inżynierskie, magisterskie i doktorskie, obronione na dowolnej uczelni i kierunku studiów w latach 2022-2023.
Obraz „How to win Econometric Game” - seminarium QFRG i …
Podczas najbliższego spotkania zwycięska reprezentacja WNE UW na Econometric Game 2023 opowie o kulisach mistrzostw świata w ekonometrii.
Obraz “Comprehensive Recreation Demand Modelling” - spot…
Podczas spotkania swoje badanie zaprezentuje dr Patrick Lloyd-Smith (University of Saskatchewan).
Obraz 23 maja rozpoczął się kurs prowadzony na naszym Wy…
Prof Anil Bera w trakcie swojej wizyty w Polsce prowadzi na WNE UW kurs "Challenges and modern approach in statistics and econometrics".
Obraz Projekt dr. Jacka Lewkowicza z finansowaniem w kon…
Serdecznie gratulujemy dr. Jackowi Lewkowiczowi z Katedry Ekonomii Politycznej WNE UW, którego projekt „Populizm a wyniki gospodarcze: perspektywa ilościowa” otrzymał finansowanie w konkursie SONATA 18 Narodowego Centrum Nauki.
Obraz Seminarium LabFam „Spillover effects of children’s…
Zapraszamy na seminarium, które poprowadzi prof. Christiaan Monden (University of Oxford). Spotkanie jest organizowane przez LabFam: Interdyscyplinarne Centrum Badań Rynku Pracy i Dynamiki Rodziny.
Obraz Żegnamy Prof. Włodzimierza Siwińskiego [informacja…
Z najgłębszym żalem żegnamy Prof. Włodzimierza Siwińskiego, wybitnego ekonomistę, człowieka przez całe życie oddanego Uniwersytetowi Warszawskiemu oraz dobrego ducha Wydziału Nauk Ekonomicznych.
Obraz Księga kondolencyjna JM Rektora prof. Włodzimierza…
Szanowni Państwo, informujemy o możliwości dokonania wpisu w księdze kondolencyjnej. Zachęcamy do podzielenia się wspomnieniami związanymi ze spotkaniem na swojej drodze Pana Profesora Włodzimierza Siwińskiego.
Polecane Wydarzenia


Najnowsze wydawnictwa

Leader Characteristics and Constitutional Compliance

Working Papers, No. 11/2023 (418)
Autorzy: Jerg Gutmann, Katarzyna Metelska-Szaniawska, Stefan Voigt

Structural Labour Market Change and Gender Inequality in Earnings

Working Papers, No. 12/2023 (419)
Autorzy: Anna Matysiak, Wojciech Hardy, Lucas van der Velde