• Inauguracja Roku Akademickiego 2023/2024 WNE UW

  Już 25 września 2023 r. (poniedziałek) zapraszamy na uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2023/2024 Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

 • trwa rekrutacja na studia podyplomowe wne uw

  Do 8 października br. trwa rekrutacja na dwa programy studiów podyplomowych WNE UW: Ekonomiczna analiza danych w programie Microsoft Excel i języku programowania VBA oraz Analityka danych z wykorzystaniem języka SQL (MS Access i Oracle) oraz narzędzi Business Intelligence (Power BI i Tableau)

 • 5. edycja Warsaw Money-Macro-Finance Conference [21-22.09.2023]

  Serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji, która odbędzie się na WNE UW. Gościem tegorocznej edycji jest Frank Smets (European Central Bank, Ghent University).

 • 5th REECAP meeting na WNE UW [26-28.09.2023]

  Serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji, która odbędzie się na WNE UW. Gośćmi tegorocznej Konferencji będą Jayson Lusk oraz Leah Palm-Forster.

 • Doroczna konferencja naukowa stowarzyszenia European Regional Science Association (ERSA) sekcja polska na WNE UW [13.10.2023]

  Wydarzenie będzie okazją do wymiany doświadczeń polskich specjalistów
  z zakresu regionalistyki i badań przestrzennych.
  Głównym Gościem konferencji będzie prof. Fernando Rubiera Morollón.

 • JUBILEUSZ 70-LECIA WNE UW

  W 2023 roku mija siedemdziesiąt lat od momentu, gdy Uniwersytet Warszawski po raz pierwszy przyjął studentów na Wydział kształcący w obszarze ekonomii. Zapraszamy do zapoznania się z planem obchodów Jubileuszu.

 • 1. miejsce w Polsce kierunków Ekonomia oraz Informatyka i Ekonometria na WNE UW

  W grupie kierunków ekonomicznych wyróżniony został również kierunek FINANSE i RACHUNKOWOŚĆ, zdobywając 2. miejsce.

 • Let’s make together economics in Warsaw

  Zapraszamy do obejrzenia filmu o Wydziale Nauk Ekonomicznych UW. Projekt finansowany przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach Programu Welcome to Poland (nabór 2020).

 • W rytmie ekonomii - podcast WNE UW

  Zapraszamy na cykl rozmów, w których badaczki i badacze z WNE będą opowiadać m.in. o inflacji i polityce pieniężnej, o migracjach i edukacji, o klimacie i nowych technologiach, o kryptowalutach i rynkach finansowych, o globalizacji i szarej strefie.

  button_spotify.jpg button_apple.jpg button_google.jpg
 • CENTRAL EUROPEAN ECONOMICS JOURNAL - warto czytać, warto publikować!

  Zapraszamy autorów artykułów z zakresu ekonomii, a także na styku ekonomii i socjologii, demografii, politologii, prawa i zarządzania itd. Open access, brak opłat, szybki proces recenzyjny, 70 punktów MEiN.

  ceej linkedin.jpg facebook
 • Pełna akredytacja ACCA wszystkich 9 modułów

  Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego otrzymał pełną akredytację, obejmującą wszystkie dziewięć modułów kwalifikacji zawodowej Stowarzyszenia ACCA, dla kierunku Finanse i Rachunkowość/Finanse, Inwestycje i Rachunkowość oraz dla  specjalności Ekonomia Przedsiębiorstwa.

Aktualności

Obraz Dni Adaptacyjne na Wydziale Nauk Ekonomicznych UW
Serdecznie zapraszamy nowoprzyjętych studentów WNE UW do uczestnictwa w dniach adaptacyjnych, które odbędą się w dniach 26- 27 września 2023 r. w budynku wydziału przy ul. Długiej 44/50.
Obraz Doroczna konferencja naukowa stowarzyszenia Europe…
Wydarzenie będzie okazją do wymiany doświadczeń polskich specjalistów z zakresu regionalistyki i badań przestrzennych. Głównym Gościem konferencji będzie prof. Fernando Rubiera Morollón.
Obraz Podział na kierunki i specjalności
Informacje o przydziale osób do poszczególnych kierunków i specjalności po I roku studiów I stopnia.
Obraz Inauguracja Roku Akademickiego 2023/2024 WNE UW
Już 25 września 2023 r. (poniedziałek) zapraszamy na uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2023/2024 Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.
Obraz Doroczne spotkanie konsorcjum VISIONARY na Uniwers…
W dniach 11-13 września br. odbyło się doroczne spotkanie konsorcjum VISIONARY (“Food proVISION through sustAinable faRming sYstems and value chains”), podsumowujące stan dotychczasowych prac w projekcie i plany na dalsze miesiące badań.
Obraz Nowe procedury dotyczące zakupu biletów w podróżac…
Zachęcamy do zapoznania się z nowymi procedurami dotyczącymi zakupu biletów w podróżach służbowych pracowników, studentów i doktorantów UW.
Obraz Dr hab. Tomasz Kopczewski laureatem grantu fundacj…
Grant został przyznany na rozpropagowanie nowej metody nauczania mikroekonomii opartej na narzędziach eksperymentalnych, Data Science, storytelling i etyce.
Obraz Dr Jacek Lewkowicz ze stopniem doktora habilitowan…
Serdecznie gratulujemy dr. Jackowi Lewkowiczowi z Katery Ekonomii Politycznej WNE UW uzyskania stopnia doktora habilitowanego.
Obraz Trwa 21st ESPAnet Annual Conference
Konferencja jest organizowana przez Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Wydarzenie jest współorganizowane przez Interdyscyplinarne Centrum Badań Rynku Pracy i Dynamiki Rodziny LabFam.
Obraz 5th REECAP meeting na WNE UW [26-28.09.2023]
Zachęcamy do wzięcia udziału w konferencji 5th REECAP meeting, organizowanej na WNE UW. Wydarzenie będzie poświęcone zagadnieniu eksperymentów ekonomicznych wykorzystywanych w szeroko rozumianej ekonomii rolnictwa.

Polecane Wydarzenia


Najnowsze wydawnictwa

Incentivizing stated preference elicitation with choice-matching in the field

Working Papers, No. 4/2022 (380)
Autorzy: Ewa Zawojska, Michał Krawczyk

Do numerical probabilities promote informed stated preference responses under inherent uncertainty?

Working Papers, No. 5/2021 (381)
Autorzy: Christos Makriyannis, Robert J. Johnston, Ewa Zawojska