Aktualności









- ← Poprzedni
- 1
- 2
- 3 (aktualna)
- 4
- 5
- 6
- 7
- …
- 19
- Następny →



W dniach 28-30 czerwca 2022 r. odbędzie się międzynarodowa konferencja Warsaw International Economic Meeting. Do udziału w wydarzeniu zapraszamy w szczególności młodych Badaczy - studentów i doktorantów. Na abstrakty zgłoszeniowe czekamy do końca kwietnia br.
Ranking kierunków studiów „Perspektywy” to zestawienie najlepszych programów oferowanych przez polskie uczelnie. W tegorocznej edycji kierunek Ekonomia prowadzony na naszym Wydziale został uznany za najlepszy w Polsce, Finanse i rachunkowość znalazły się na drugim miejscu w kraju.
Pięć magisterskich programów naszego Wydziału znalazło się na czołowych lokatach światowego rankingu Eduniversal Best Masters 2021. Ranking Best Masters to zestawienie ponad 22 000 programów studiów magisterskich i MBA, oferowanych przez blisko 4000 uczelni ze 154 krajów.
Trzy kierunki studiów prowadzone przez Wydział Nauk Ekonomicznych UW uzyskały prestiżowe Certyfikaty Doskonałości Kształcenia Polskiej Komisji Akredytacyjnej - w momencie przeprowadzania procedury akredytacyjnej (2019 r.) były to wszystkie prowadzone przez Wydział kierunki studiów.
Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego otrzymał pełną akredytację, obejmującą wszystkie dziewięć modułów kwalifikacji zawodowej Stowarzyszenia ACCA - Association of Chartered Certified Accountants, dla specjalności „Ekonomia Przedsiębiorstwa” na kierunku „Ekonomia” (dla studiów I i II stopnia).
Zapraszamy studentów studiów I i II stopnia oraz szkół doktorskich do wzięcia udziału w I Interdyscyplinarnej Studenckiej Konferencji Naukowej „Statystyka na co dzień”.
Konferencję organizuje Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej w partnerstwie z Filią Uniwersytetu w Białymstoku w Wilnie, pod patronatem Urzędu Statystycznego w Białymstoku.
Celem wydarzenia jest stworzenie możliwości zaprezentowania osiągnięć naukowych, wyników badań oraz wymiana doświadczeń w zakresie wykorzystania narzędzi statystycznych w różnych obszarach nauki.
Konferencja odbędzie się w formie zdalnej 31 maja 2022 r.
Udział w niej jest bezpłatny.
Dokonać rejestracji można przez formularz, dostępny na stronie: https://forms.gle/PwxCzWk4Gi6mqrha9 do 15 maja br.
Szczegółowe informacje dotyczące Konferencji znajdują się na stronie: https://wiz.pb.edu.pl/nauka-i-badania/konferencje-i-seminaria/iskn-statystyka/
Program konferencji dot. takich zagadnień, jak wpływ polityk unijnych na polską gospodarkę, jakość rządzenia, samorządy lokalne i rozwój regionalny oraz jakich danych dotyczących ich efektów dostarczają badania ekonometryczne i mikroekonomiczne.
W jednej z trzech zaplanowanych sesji konferencji przewidziany jest udział naukowców związanych
z WNE UW:
Rejestracja na wydarzenie trwa do 23 maja 2022 r.: https://docs.google.com/.../1FAIpQLSfbhfnTOsSrNw.../viewform
Wydarzenie odbędzie się w Sali Senatu w Pałacu Kazimierzowskim (Kampus Główny Uniwersytetu Warszawskiego). Zaplanowane jest w formule hybrydowej. Link do konferencji (ZOOM): konferencja.euroreg.uw.edu.pl.
Serdecznie zapraszamy do udziału w 22. edycji konkursu o Nagrody Naukowe Polityki.
Konkurs przeznaczony jest dla młodych naukowców, czyli osób do ok. 35. roku życia. Warunkiem ubiegania się o stypendium jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego udostępnionego na stronie polityka.pl/stypendia i odesłanie go drogą elektroniczną do środy 8 czerwca 2022 roku na adres: stypendia@polityka.pl
Poprzez akcję prowadzoną na łamach „Polityki” promowany jest wartościowy wzór kariery i osiągnięcia naukowe młodych ludzi nauki w Polsce. Poszukiwane są osoby, które w ciągu ostatniego roku, dwóch minęły ważny kamień milowy w życiu zawodowym - może to być praca doktorska, habilitacyjna, książka, ważny artykuł naukowy, zakończenie badań albo ich rozpoczęcie, zbudowanie zespołu, objęcie istotnej funkcji w instytucji naukowej.
Laureaci wyłaniani są dwuetapowo przez dwie Kapituły. W skład Kapituły I etapu (Profesorskiej) wchodzą wybitni profesorowie, znawcy poszczególnych dyscyplin nauki. Wyłonieni przez Kapitułę Profesorską Kandydaci są poddawani ocenie Kapituły II etapu, zwanej Obywatelską lub Społeczną. W jej skład wchodzą osoby znane z aktywności publicznej oraz interesujących, szerokich poglądów na rzeczywistość społeczną. Ma ona wskazać pięciu laureatów, których badania uzna za szczególnie obiecujące nie tylko w sensie ich praktycznej przydatności, ale generalnie dla postępu cywilizacyjnego i intelektualnego.
Dzięki pracy obu Kapituł spośród setek kandydatur co roku wyłaniana jest 15 finalistów w pięciu dziedzinach nauki: nauki humanistyczne, społeczne, ścisłe, o życiu i techniczne. W 2022 r. piątka najlepszych otrzyma Nagrody Naukowe – stypendia w wysokości 15 tys. zł oraz wywiad w tygodniku „Polityka”. Pozostała dziesiątka finalistów otrzyma nagrody finałowe w wysokości 5 tys. zł.
Partnerami 22. edycji Nagród Naukowych POLITYKI są: Fundacja Onkologii Doświadczalnej i Klinicznej, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS i Dr Irena Eris S.A.
Patronem medialnym jest Radio TOK FM.
Serdecznie zapraszamy!
Konkurs organizowany przez Dekaban-Liddle Glasgow-Warsaw Foundation skierowany jest do pracowników naukowych z dziedzin szeroko rozumianej ekonomii i finansów. Aplikacje należy składać w terminie do 15 czerwca br.
Aby złożyć wniosek, należy wypełnić formularz i przesłać elektronicznie na adres: sabina.siebert@glasgow.ac.uk.
Szczegóły dotyczące stypendium dostępne są na stronie: University of Glasgow - Schools - Adam Smith Business School - Research - Dekaban-Liddle Fellowship
Dekaban-Liddle Glasgow-Warsaw Foundation umożliwia wymianę naukowców specjalizujących się w dziedzinie rolnictwa, ekonomii i inżynierii pomiędzy polskimi uczelniami a uczelniami w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Wielkiej Brytanii.
Wymiana akademicka w zakresie nauk ekonomicznych jest koordynowana przez Polski Komitet Dekabana, którego Przewodniczącym jest prof. dr hab. Tomasz Żylicz.
Serdecznie zapraszamy do udziału w międzynarodowym kongresem ekonometrii przestrzennej - XVI World Conference of Spatial Econometrics Association (SEA 2022).
Więcej informacji o kongresie dostępne jest na stronie: https://spatial.wne.uw.edu.pl/index.php/sea2022/
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w jubileuszowym, 21. spotkaniu European Health Policy Group (EHPG), które będzie okazją do podsumowania wkładu wniesionego przez członków EHPG w dziedzinę polityki zdrowotnej w ciągu ostatnich 20 lat, a także do dyskusji na temat aktualnych wyzwań, z którymi spotykają się systemy opieki zdrowotnej, a także prognoz na przyszłość.
Wydział Nauk Ekonomicznych w European Health Policy Group reprezentuje dr Anna Nicińska z Katedry Transformacji Technologicznej WNE UW, która jest członkiem Komitetu Sterującego EHPG (Steering Committee).
Wydarzenie odbędzie się w dniach 27-28 czerwca 2022 r. w formie stacjonarnej w siedzibie Department of Health Policy London School of Economics and Political Science.
Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia.
Formularz rejestracyjny jest dostępny na stronie: https://lse.eu.qualtrics.com/jfe/form/SV_80RX9UmNkQkNCV8
--
European Health Policy Group od 20 lat organizuje warsztaty, podczas których gromadzą się naukowcy z różnych dyscyplin, od medycyny, przez ekonomię po socjologię i psychologię, zajmujący się polityką zdrowotną, efektywnością zdrowia publicznego i jego organizacją w krajach Europy.
Celem spotkań jest wymiana wiedzy i doświadczeń tak, aby wspierać rozwój polityki zdrowotnej i podnosić jakość ochrony zdrowia Europejczyków a także wzmocnienie sieci naukowej badaczy, ze szczególnym uwzględnieniem w ostatnich latach naukowców z Europy Środkowej i Wschodniej.
Serdecznie zapraszamy do udziału w międzynarodowej konferencji Warsaw International Economic Meeting (WIEM), która odbędzie się w dniach 28-30 czerwca 2022 r.
Więcej informacji dostęnych jest na stronie: https://bit.ly/3IYLsel
Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Center for Economic Analysis – CENEA serdecznie zapraszają do udziału w 17. edycji międzynarodowej konferencji naukowej - „Warsaw International Economic Meeting”, która odbędzie się w formie stacjonarnej, w dniach 28-30 czerwca 2022 r. na Uniwersytecie Warszawskim.
Tegorocznymi Keynote Speakerami są:
Zapraszamy wszystkich ekonomistów do nadsyłania niepublikowanych prac analitycznych lub nowych badań ze wszystkich dziedzin ekonomii, ze szczególnym uwzględnieniem:
Do udziału w konferencji zapraszamy w szczególności młodych ekonomistów – studentów i doktorantów.
Rozszerzone abstrakty należy przesłać do 30 kwietnia br. poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie http://www.wiem-conference.pl.
Opłata konferencyjna, uiszczana po otrzymaniu powiadomienia o przyjęciu zgłoszenia, wynosi 135 Euro.
Podobnie jak w poprzednich latach, autorom dwóch wyróżniających się prezentacji, zostanie przyznana nagroda Best Paper Prize for Young Economists, z budżetem łącznie 1000 Euro.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Konferencji.
Serdecznie zapraszamy!
Instytut Rozwoju Gospodarczego SGH serdecznie zaprasza do zgłaszania referatów i uczestniczenia w konferencji naukowej z okazji 50-lecia swojej działalności. Konferencja odbędzie się w dn. 13 i 14 października 2022 r. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
TEMAT KONFERENCJI
Monitorowanie działalności gospodarczej. Gospodarka po pandemii COVID-19
REFERATY
Referat może zostać opracowany w językach polskim lub angielskim. Organizator oferuje możliwość opublikowania referatu, o ile zostanie on zaaprobowany przez Radę Programową, w recenzowanej monografii naukowej.
TEMATYKA REFERATÓW
TERMINY
30 czerwca 2022 r.: Przesłanie tytułu i streszczenia referatu.
31 lipca 2022 r.: Akceptacja zgłoszenia przez Radę Programową.
15 września 2022 r.: Przesłanie pełnego tekstu referatu. Zgłoszenie uczestnictwa w konferencji bez referatu (przewidziane uczestnictwo w formie hybrydowej).
INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE
Szczegóły dotyczące konferencji znajdują się w załączonej ulotce informacyjnej i na stronie internetowej konferencji:
https://ssl-kolegia.sgh.waw.pl/pl/KAE/struktura/IRG/konferencje/Strony/50-lecie_IRG_SGH.aspx
Serdecznie zapraszamy do udziału w XIII edycji konkursu LIDER organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
Celem programu jest poszerzenie kompetencji młodych naukowców w samodzielnym planowaniu prac badawczych oraz zarządzaniu własnym zespołem badawczym, podczas realizacji projektów badawczych, których wyniki mogą mieć zastosowanie praktyczne i posiadają potencjał wdrożeniowy.
Program jest skierowany do młodych naukowców, którzy są doktorantami lub nauczycielami akademickimi, nie posiadają stopnia doktora lub posiadają stopień doktora, od uzyskania którego nie upłynęło 7 lat oraz są autorami publikacji w renomowanych czasopismach naukowych bądź posiadają patenty lub wdrożenia.
Maksymalna wysokość dofinansowania projektu wynosi 1,5 mln PLN.
Wnioski o dofinansowanie należy składać wyłącznie w wersji elektronicznej w systemie LSI. Nabór wniosków będzie trwał od 23.05.2022 do 30.06.2022 do godz. 16:15
Więcej informacji https://www.gov.pl/web/ncbr/lider-xiii
Serdecznie zapraszamy!
Serwisy *.wne.uw.edu.pl używają plików cookies zapisywanych na komputerach użytkowników. Są one niezbędne do prawidłowego działania mechanizmów stron internetowych Wydziału Nauk Ekonomicznych UW.
Szczegółowe informacje o Polityce obsługi cookies w serwisach Uniwersytetu Warszawskiego dostępne są na stronie https://www.uw.edu.pl/polityka-obslugi-cookies-ciasteczek-w-serwisach-uw
© 2022 Wydział Nauk Ekonomicznych. | Powered by concrete5 | Sign In to Edit this Site
Nawigacja w Nagłówku