22.05.2024, 13:45

Delegacja Wydziału Nauk Ekonomicznych z wizytą na Uniwersytecie w Sussex

W dniach 15-17 maja br. dziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych dr hab. Gabriela Grotkowska, prof. ucz., prodziekan ds. studenckich dr Dominika Gadowska – dos Santos oraz dr hab. Jan Fałkowski, prof. ucz., dr Agata Kocia i dr hab. Leszek Wincenciak, prof. ucz. odbyli serię oficjalnych spotkań na Uniwersytecie w Sussex.

Podczas spotkań z przedstawicielami University of Sussex Business School przedyskutowano najważniejsze obszary potencjalnej współpracy w zakresie wymiany akademickiej oraz badań naukowych, w szczególności z zakresu ekonomii politycznej, ekonomii zdrowia i polityki handlowej. Omówiono m. in. możliwości wspólnych seminariów naukowych, przyszłych wymian studenckich i kadry naukowej, a także perspektywy wdrożenia programu double degree.

„Nasze rozmowy otworzyły wiele potencjalnych ścieżek współpracy między WNE a School of Business Uniwersytetu w Sussex. Obie instytucje mają bogatą tradycję współpracy badawczej i dydaktycznej i chcielibyśmy ją na nowo ożywić. W najbliższym czasie planujemy wspólne seminaria oraz nawiązanie konkretnej współpracy w obszarze mobilności studentów i pracowników”- powiedziała dziekan WNE UW prof. Gabriela Grotkowska.

wizyta w Sussex.png