23.05.2024, 07:57

Nagroda AI Ambassadors Award dla Uniwersytetu Warszawskiego

Nagroda AI Ambassadors Award jest 1. tego rodzaju wyróżnieniem przyznanym przez firmę SAS. Nagroda została przyznana za „nowatorskie podejście do wykorzystania potencjału danych i sztucznej inteligencji”.

Uniwersytet Warszawski to jedyna w Polsce uczelnia wyróżniona tym tytułem. Podobnie – jako jedyny w kraju, UW rozwinął ofertę dydaktyczną w zakresie danych i analityki – na Wydziale Nauk Ekonomicznych, z wykorzystaniem systemu SAS Viya 4.

Wręczenie nagrody miało miejsce podczas największej w Polsce konferencji poświęconej praktycznemu wykorzystaniu sztucznej inteligencji – SAS Innovate on Tour.

W imieniu Uniwersytetu Warszawskiego, wyróżnienie odebrał dr Tomasz Jeruzalski (Katedra Zarządzania i Technologii Informacyjnych).