Kursy dla seniorów

Logo UE

Grupa docelowa

Zajęcia dedykowane są osobom w wieku minimum 50 lat.


Tematyka

Szkolenie ma na celu aktywizację osób w wieku 50+ z wykorzystaniem opracowanego programu kształcenia w zakresie nauk ekonomicznych i przedsiębiorczości.

Na zajęciach omawiane są m.in. następujące tematy: 

 1. Jak liczby nas oszukują?
  Bardzo często wyciągamy błędne wnioski i podejmujemy błędne decyzje w oparciu o dane statystyczne lub inne informacje liczbowe. Na zajęciach wyjaśnimy, na czym polegają manipulacje i przekłamania matematyczne, jak je identyfikować i jak prawidłowo interpretować informacje ekonomiczne docierające do nas z mediów.
   
 2. Kierunek: Chiny
  Chiny to druga gospodarka na świecie z populacją prawie 1,5 miliarda ludzi, potęga handlowa i militarna. Tymczasem w polskich mediach mówi się o Chinach rzadko, a jeśli już, to w kontekście wyjątkowych wydarzeń takich jak pandemia koronawirusa. Na zajęciach wybierzemy się zatem w podróż do „Państwa Środka”, omówimy przyczyny sukcesu gospodarczego Chin, najważniejsze zjawiska ekonomiczne i społeczne tego kraju, a także perspektywy rozwoju w najbliższej przyszłości. 
   
 3. Jak nie dać się oszukać?
  W dobie nowoczesnych technologii jesteśmy narażeni na oszustwa bardziej niż kiedykolwiek. Celem tego szkolenia jest nie tylko zapoznanie uczestników z metodami wykorzystywanymi przez różnej maści oszustów, ale także analiza tego, dlaczego dajemy się oszukać. Na zajęciach połączymy więc praktyczną wiedzę z policyjnych akt z wiedzą o tym, jak działa nasz umysł, a wszystko po to, aby lepiej i skuteczniej stawiać opór ludziom, którzy czyhają na naszą tożsamość oraz finanse. 
   
 4. Oswoić rynek pracy w każdym wieku
  Praca daje nam nie tylko środki do życia, ale również satysfakcję, cel, możliwość rozwijania się i realizowania ambicji w każdym wieku. Nasz rynek pracy jest dynamiczny, zmienny i czasami ciężko nadążać za jego wymaganiami. Przedsiębiorcy stosują różne metody rekrutacji, a Internet i usługi on-line stały się obecnie niezbędnym elementem tego procesu. Portale rekrutacyjne, CV, list motywacyjny, testy rekrutacyjne, wywiady sytuacyjne… po zajęciach żadne z tych pojęć nie będzie dla Państwa obce. W trakcie zajęć uczestnicy zostaną wyposażeni w podstawową wiedzę, która pomoże im sprawniej poruszać się na rynku pracy oraz radzić sobie ze zmianą pracy, oraz szukaniem nowej.

Formuła i czas trwania kursu

Czas trwania kursu to 20 godzin dydaktycznych.

Organizowane zajęcia mają charakter spotkań tematycznych online, „pogadanek” (konwersatoriów) poświęconych różnym zagadnieniom ekonomicznym i psychologicznym.

Każde spotkanie - a organizujemy łącznie 10 spotkań -  będzie trwać 1,5 godziny.

W celu zaliczenia kursu wymagany jest udział w minimum 80% zajęć oraz wypełnienie dwóch ankiet.


Inne kursy

Zapraszamy też na inne nasze darmowe kursy dla osób dorosłych.

 

Kliknij, żeby się zapisać!

Procedura dokonywania zapisów

 1. Prosimy indywidualnie wypełnić formularz zgłoszeniowy (formularz dostępny poniżej).
 2. Na adres e-mailowy Uczestnika kursu zostaną wysłane dokumenty szkoleniowe wraz z instrukcją dalszego postępowania.
 3. Po odesłaniu kompletu dokumentów oraz ich weryfikacji przez pracownika UW, Uczestnik otrzyma drogą e-mailową dane do logowania na platformie kursowej.

UWAGA: W przypadku problemów z wypełnieniem formularza zgłoszeniowego lub otwarciem otrzymanych plików, prosimy o kontakt mailowy: l5J#CGMKZNEVT!PBupa|f'c]#[`02u+&818e9E6.F6~VFrosPHarmonogramy

Bieżące:

Brak.

Archiwalne:


Zapisy

Wczytywanie danych

PODSTAWOWE DANE UCZESTNIKA

Wpisz PESEL, jeśli go nie posiadasz podaj datę urodzenia wybierając "Nie mam numeru PESEL".

DANE KONTAKTOWE


STATUS UCZESTNIKA W CHWILI PRZYSTĄPIENIA DO PROJEKTU

Oświadczam, iż posiadam dyplom ukończenia szkoły średniej w chwili składania formularza zgłoszeniowego
(dane wrażliwe)
(dane wrażliwe)


Wyślij

Kontakt

Sekcja ds. Badań i Publikacji
Wydział Nauk Ekonomicznych
Uniwersytet Warszawski
ul. Długa 44/50, 00-241 Warszawa

pokój: 304
tel: 22 55 49 183
lub 22 55 49 186
e-mail: l5J#CGMKZNEVT!PBupa|f'c]#[`02u+&818e9E6.F6~VFrosP