27.01.2022, 09:25

Spring School w ramach Sojuszu 4EU+

Serdecznie zapraszamy studentów studiów magisterskich oraz doktorantów do wzięcia udziału w 4EU+ Spring School  “The Making of EU Environmental Regulation: Processes, Actors, and Tools of Implementing the Climate Action Strategy of the European Green Deal”.

Szkoła organizowana jest przez konsorcjum europejskich uniwersytetów i ma na celu zapoznanie Studentów z kontekstem i warunkami polityki środowiskowej i klimatycznej Unii Europejskiej. Uczestnicy kursu poznają m.in. kontekst i warunki unijnej polityki środowiskowej i klimatycznej, strategię wprowadzania zbioru inicjatyw politycznych Komisji Europejskiej „Europejski Zielony Ład”.

Zajęcia będą odbywały się w trybie mieszanym: online oraz stacjonarnie - w Kopenhadze.

W ramach kursu uczestnicy zdobędą kompleksową wiedzę, dotyczącą metod i teorii z zakresu nauk politycznych i ekonomicznych. Wiedza ta zostanie następnie wykorzystana przez studentów do pracy grupowej, dotyczącej polityki środowiskowej i klimatycznej na poziomie Unii Europejskiej.

Aplikacje, zawierające list motywacyjny wraz ze średnią ocen oraz opisem dotychczasowego doświadczenia w pracach, związanych z tematyką kursu należy przesłać do 21 lutego 2022 r. drogą mailową na adres: y^l?IKh@Cz|aX}r2!=cLgd0RuO]#[mO_!4/\z'jlNouar.0[UMI$[f8.

Kurs jest organizowany w języku angielskim. Przedstawicielami kursu są:

• prof. dr hab. Tomasz Zylicz (Uniwersytet Warszawski)
  • prof. Søren Bøye Olsen (Uniwersytet w Kopenhadze)
  • prof. Timo Goeschl (Uniwersytet w Heidelbergu)
  • prof. Vilém Novotný (Uniwersytet Karola w Pradze)
  • prof. Marzio Galeotti (Uniwersytet w Mediolanie)

Wydział Nauk Ekonomicznych w roli instruktorów kursu reprezentować będą prof. dr hab. Tomasz Żylicz oraz dr hab. Karolina Safarzyńska, prof.ucz.

Wszelkie pytania związane z kursem należy kierować do Olimpii Markiewicz y^l?IKh@Cz|aX}r2!=cLgd0Ru]#[iLN.11N4&^wxPlX?u2l.LZ9Cb

Szczegóły są dostępne w sylabusie.

Zapraszamy!