08.01.2024, 12:42

Konkurs NCBiR „Ścieżka SMART-Projekty realizowane w konsorcjach” – nabór wniosków do 8 lutego 2024 r.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) ogłosiło konkurs „Ścieżka SMART – Projekty realizowane w konsorcjach”, w ramach programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki. Budżet konkursu to 1,335 mld zł.

Celem konkursu jest rozwijanie i wzmacnianie zdolności badawczych i innowacyjnych rodzimych firm oraz wykorzystywanie zaawansowanych technologii. Nabór jest przeznaczony wyłącznie dla konsorcjów (liderem musi być przedsiębiorstwo), w skład których mogą wchodzić:

• duże przedsiębiorstwa,

• duże przedsiębiorstwa i MŚP,

• duże przedsiębiorstwa i organizacje badawcze lub pozarządowe,

• MŚP i organizacje badawcze lub pozarządowe,

• duże przedsiębiorstwa i MŚP oraz organizacje badawcze lub pozarządowe.

Dofinansowanie mogą otrzymać projekty obejmujące moduły: B+R (ma na celu doprowadzenie do opracowania innowacji produktowej lub procesowej), wdrożenie innowacji (komercjalizacja wytworzonych w toku prac B+R rozwiązań), infrastruktura B+R (inwestycje w infrastrukturę niezbędną do przeprowadzenia prac badawczych), cyfryzacja (inwestycje związane z zastosowaniem rozwiązań cyfrowych w przedsiębiorstwie), zazielenienie przedsiębiorstw (transformacja przedsiębiorstwa w kierunku zrównoważonego rozwoju oraz gospodarki w obiegu zamkniętym), internacjonalizacja (zagraniczna promocja produktów) oraz kompetencje (szkolenia dla pracowników i kadry zarządzającej w zakresie realizowanego projektu).

Organizacja badawcza – Uniwersytet Warszawski może wziąć udział w realizacji modułu B+R.

Nabór wniosków trwa do 8 lutego 2024 r. (do godz. 16:00).

Więcej informacji oraz dokumentacja konkursowa znajdują się na stronie: https://www.gov.pl/web/ncbr/projekty-realizowane-w-konsorcjach-smart-konsorcja

NCBR organizuje szkolenie dla zainteresowanych aplikowaniem w ramach ww. konkursu. Odbędzie się ono 23 stycznia 2024 r. Obowiązują zapisy – najpóźniej do 16 stycznia br., poprzez link: https://www.gov.pl/web/ncbr/spotkanie-informacyjne-poswiecone-naborowi-sciezka-smart---projekty-realizowane-w-konsorcjach