05.01.2024, 14:29

Program dla naukowców wizytujących: „Tandemy dla doskonałości” – edycja 3

Środki w wysokości do 250 tys. zł przeznaczone są na projekty pracowników zatrudnionych na wydziale lub w innej jednostce organizacyjnej UW, posiadających co najmniej stopień naukowy doktora i zaliczanych do liczby N oraz pracowników zatrudnionych na UW reprezentujących zespół badawczy.

Założeniem konkursu jest stworzenie „tandemów”, czyli niewielkich zespołów badawczych składających się z zapraszanego naukowca o wybitnym dorobku naukowym w danej dyscyplinie oraz badaczy z Uniwersytetu Warszawskiego. Oczekiwanymi efektami  realizowanych projektów w ramach programu są:

• umożliwienie bezpośredniej współpracy doktorantów i badaczy zatrudnionych na UW z najlepszymi naukowcami z innych jednostek,
  • nawiązywanie relacji pozwalających na kontynuację tej współpracy w przyszłości (np. poprzez wspólne aplikowanie o granty),
  • stymulowanie tworzenia nowych lub udoskonalenia istniejących grup badawczych,
  • przenoszenie know-how dotyczącego metod badawczych i organizacji realizacji badań naukowych, pozwalającego na zwiększenie widoczności badań UW na arenie międzynarodowej.

Kierownikiem Działania jest Prodziekan ds. naukowych WNE UW, prof. dr hab. Mikołaj Czajkowski.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie IDUB UW.