10.01.2024, 09:49

Stypendia dla doktorantów/studentów w projektach NCN z zakresu ekonomii konstytucyjnej.

Oba projekty dotyczą ekonomicznego podejścia do badania konstytucji i wykorzystują zarówno narzędzia analizy ekonometrycznej, jak i eksperymenty ekonomiczne. Kieruje nimi dr hab. Katarzyna Metelska-Szaniawska, prof. ucz. z Katedry Ekonomii Politycznej WNE UW.

Projekt OPUS 24 LAP pt. „Czy procedury tworzenia konstytucji mają znaczenie? Ekonomia projektowania umów społecznych” jest projektem międzynarodowym realizowanym we współpracy z Uniwersytetem w Hamburgu. Tematyką projektu OPUS 25 są „Gospodarcze i społeczne konsekwencje łamania konstytucji – mechanizmy i mikropodstawy”.

Szczegóły dotyczące zakresu zadań stypendystów w projektach, wymagań wobec kandydatów oraz procedury rekrutacyjnej są dostępne są w ogłoszeniach: OPUS 24 LAP i OPUS 25.

Termin składania ofert w obu konkursach: 15 lutego 2024 r.