05.08.2022, 13:07

Podsumowanie 1. tury rekrutacji na WNE UW

4678 kandydatów z 58 krajów wzięło udział w letniej turze rekrutacji na kierunki prowadzone przez Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Najwięcej osób ubiegało się o przyjęcie na studia stacjonarne I stopnia, we wspólnej rejestracji na kierunki „Ekonomia, finanse i rachunkowość, informatyka i ekonometria” – 2,9 tys. kandydatów na 330 dostępnych miejsc. Studia Wydziału Nauk Ekonomicznych były tym samym trzecim najpopularniejszym wyborem wśród kandydatów na Uniwersytecie Warszawskiem w bieżącej rekrutacji.

W porównaniu z ubiegłym rokiem kandydaci osiągali lepsze wyniki, ostatnia przyjęta osoba uzyskała 81 punktów, względem 74,21 pkt w zeszłorocznej rekrutacji.

Dużym zainteresowaniem w obecnej rekrutacji cieszyły się także studia w języku angielskim. Na studia pierwszego stopnia na kierunku „Finance, International Investment and Accounting” zgłosiło się blisko 800 kandydatów, z czego 25% stanowili kandydaci zagraniczni.

Zakończono także rekrutację w I turze w ramach rekrutacji przeznaczonej dla kandydatów pochodzących z Ukrainy. Spośród 56 osób przyjętych na studia na Uniwersytecie Warszawskim, 25 kandydatów przyjęto na studia naszego Wydziału.

17 sierpnia br. rozpocznie się rejestracja w systemie IRK, na kierunki, na które limit nie został wypełniony w pierwszej turze. Szczegółowe informacje dostępne będą na stronie Internetowych Rejestracji Kandydatów: