16.10.2023, 11:52

Pierwsze spotkanie dla Studentek i Studentów UW w ramach przygotowań do konkursu Rotman International Trading Competition 2024.

Serdecznie zapraszamy studentki i studentów Uniwersytetu Warszawskiego na pierwsze spotkanie z dr. hab. Robertem Ślepaczukiem, prof. ucz. w ramach przygotowań do konkursu Rotman International Trading Competition 2024. Spotkanie odbędzie się w najbliższą środę 18 października w godzinach 18:30- 20:00 w Sali B002 na WNE UW.

Tegoroczna edycja konkursu odbędzie się stacjonarnie na Rotman School of Management, University of Toronto w dniach 21-23 lutego 2024 r.

Rywalizacja konkursowa opiera się na uczestnictwie studentów i stworzonych przez nich algorytmów w 6 bardzo różnych zadaniach konkursowych skupionych na handlu algorytmicznym, handlu zmiennością (rynek opcyjny), handlu instrumentami pochodnymi na towary ropopochodne oraz na energię elektryczną, na handlu płynnością, na handlu instrumentami dłużnymi i pochodnymi na nie.

W niektórych konkursach kluczowe są umiejętności programistyczne (python, C++ lub R do analityki), w innych znajomość modeli ze świata finansów ilościowych, a jeszcze w innych kluczowa jest umiejętność pracy w zespole i zdolność do bardzo szybkiego analizowania danych i przetwarzania informacji w czasie rzeczywistym aby być w stanie podejmować decyzje inwestycyjne wraz z napływającymi nowymi danymi.

Przygotowania do konkursu rozpoczną się środowym spotkaniem i potrwają do dnia wylotu do Toronto tj. 18 lutego 2024 r.). Uczestnicy spotkań – Reprezentacja WNE UW w konkursie, będą mieli okazję nauczyć się bardzo wielu ciekawych zagadnień z pogranicza teorii i praktyki rynków finansowych) oraz spędzić ciekawie czas.

Zespoły studentów z UW, pod kierownictwem prof. Ślepaczuka, w ramach konkursów RITC i RETC (Rotman International Trading Competition) zdobyły szereg czołowych miejsc w tych konkursach w latach 2018-2023.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w spotkaniu prosimy o przesłanie drogą mailową następujących danych: imię nazwisko, rok studiów, wydział, specjalność na adres: lmY%!hk`/?WC'*_UipHytswS]#[_aFgpJO[!%n7qjhKay*^j|h@

Szczegóły dotyczące konkursu: https://inside.rotman.utoronto.ca/financelab/competition/ritc/