04.10.2022, 14:43

Badanie „BYĆ RODZICEM NA UW” – zaproszenie do wzięcia udziału w wywiadach grupowych

W związku z rozpoczęciem realizacji badania „BYĆ RODZICEM NA UW”, którego celem jest zidentyfikowanie potrzeb i trudności rodziców pracujących i studiujących na UW, serdecznie zapraszamy osoby studiujące i pracujące na UW będące rodzicami dzieci do lat 18 (bądź, których najmłodsze dziecko ma poniżej 18 lat) do wzięcia udziału w wywiadach grupowych.

Badanie skierowane jest do:

- studentów_tek,

- doktorantów_tek,

- osób zatrudnionych na stanowiskach naukowych lub/i dydaktycznych,

- osób zatrudnionych w administracji oraz innych stanowiskach nieakademickich.

„Podczas wywiadów będziemy prosić o podzielenie się doświadczeniami związanymi z łączeniem życia zawodowego lub studenckiego z rodzinnym, potrzebami i trudnościami w tym zakresie, ale również zależy nam na tym, aby poznać opinię osób badanych oraz ich pomysły i rozwiązania, które ułatwią łączenie obowiązków rodzinnych z pracą i studiami na UW.

Jako organizatorki badania (Zespół Równościowy UW oraz Centrum Badań nad Problematyką Kobiet i Płci UW) pragniemy zapewnić, że badanie ma charakter wewnątrz-uniwersytecki, a dane i informacje uzyskane podczas badania są poufne (dostęp do danych będą miały jedynie organizatorki badania) i będą wykorzystane tylko na potrzeby niniejszego badania.”

Grupowe wywiady pogłębione rozpoczną się w II połowie października br.

Wywiady odbędą się online, na platformie Zoom.

Grupy do wywiadów zostaną zorganizowane wg klucza: osoby studiujące, osoby doktoryzujące się, osoby pracujące naukowo i dydaktycznie, osoby pracujące w administracji.

Link do formularza zgłoszeniowego do udziału w wywiadzie znajduje się tutaj, rejestracja będzie otwarta do dnia 12 października br.

W przypadku pytań dotyczących badania prosimy o kontakt z prof. Julią Kubisą, e-mail: .LJG'uR[OC?kHqSN0=V]#[s-S/xX8O-Z1cQW4D9#C

Góra