17.11.2022, 09:59

Badacze WNE UW na konferencji NARSC w Montrealu

NARSC to prestiżowe wydarzenie organizowane rokrocznie przez północno-amerykańską sekcję światowego stowarzyszenia regionalistów RSAI. Gromadzi wybitnych naukowców z najlepszych uniwersytetów z całego świata zajmujących się badaniami przestrzennymi. Każdego roku konferencja organizowana jest w Ameryce Północnej – tym razem, w Montrealu.

Badacze z WNE wygłosili następujące wystąpienia: prof. Kopczewska „Economies of density vs economies of agglomeration – supplementing matching, learning and sharing with attracting mechanism”, mgr Kubara “Spatio-temporal localisation pattern of technological startups – RNN in predicting intra-urban startups’ clusters”, a prof. Rokicki “Compulsory solid waste collection in Poland – spatial inequalities and their determinants”.

Wszystkie prezentacje zostały ciepło przyjęte. Marię Kubarę wyróżniono również jako finalistkę konkursu na najlepszy artykuł pisany samodzielnie przez doktoranta lub młodego doktora (https://www.narsc.org/newsite/awards-prizes/narsc-student-competitions/).

Gratulujemy i cieszymy się, że konferencja była okazją także do zacieśnienia kontaktów wśród edytorów kluczowych czasopism z zakresu regionalistyki oraz władz stowarzyszeń RSAI, NARSC i ERSA.

IMG_3440.jpeg

IMG_3476.jpeg