29.11.2022, 09:46

Zaproszenie do współpracy w ramach programu "Uniwersytet Warszawski dla Ukrainy"

W chwili obecnej w realizację programu jest zaangażowane 21 jednostek UW i dofinansowanie otrzymało 19 różnych działań: kursy języka polskiego, angielskiego, innych języków, wsparcie prawne, psychologiczne, doradztwo zawodowe, kursy komputerowe, z zakresu przedsiębiorczości, zajęcia tematyczne dla dzieci i młodzieży i inne. Istnieje możliwość dodatkowego poszerzenia zakresu i skali programu.

Prosimy o przygotowanie propozycji na nowe kursy, szkolenia i inne rodzaje wsparcia skierowanego do migrantów z Ukrainy (np. szkoły letnie, kursy tematyczne dla dzieci, wsparcie doradcze, pogadanki dla seniorów itp.). Nie mamy możliwości zaplanowania w ramach projektu wsparcia pośredniego (skierowanego do innych grup docelowych), ani udzielania pomocy rzeczowej, czy materialnej. Zaplanowane działania muszą być skierowane do społeczności pozaakademickiej, która może być objęta wsparciem w ramach trzeciej misji uczelni.

Prosimy o przesłanie następujących informacji:

1. osoba zgłaszająca (imię, nazwisko, nazwa jednostki UW, e-mail, telefon),

2. temat zajęć,

3. liczba godzin dydaktycznych,

4. liczba cykli (powtórzeń),

5. krótki opis zakresu zajęć (3-5 zdań, w tym język prowadzenia zajęć),

6. grupa docelowa (dzieci/młodzież/seniorzy i in.), wielkość grup,

7. krótkie uzasadnienie potrzeb (3-5 zdań),

8. ew. dodatkowe potrzeby organizacyjne / finansowe / uwagi.

Istnieje możliwość uzyskania dofinansowania z Unii Europejskiej i włączenia zajęć do programu "Uniwersytet Warszawski dla Ukrainy" na działania planowane do realizacji w okresie od marca do października 2023 roku.

Propozycje prosimy przesyłać do dnia 6 grudnia 2022 roku na oficjalny adres projektu (!mP}]5DYMWk-+qoUX^aI&]#[mWDh?#|pEFQ6|ix79Tj6p) lub do Kierownika projektu, dr Agnieszki Różyckiej (!mP}]5DYMWk-+qoUX^aI&z]#[a`@xWs+7dOZm5gg^=CWRtg).