28.07.2023, 09:19

Stypendium dla Studenta/Doktoranta w projekcie OPUS 21 NCN.

Zapraszamy do przesyłania zgłoszeń w konkursie na stypendium dla Studenta/Doktoranta w projekcie OPUS 21 Narodowego Centrum Nauki.

Kierownikiem projektu “Modelowanie i prognozowanie lokalizacji firm w kontekście korzyści gęstości. Ujęcie teoretyczne, metodologiczne i empiryczne wykorzystujące ekonometrię przestrzenną i przestrzenne uczenie maszynowe” jest dr hab. Katarzyna Kopczewska, prof. ucz.

Wymagania:

• status studenta studiów licencjackich lub magisterskich w dniu zakończenia naboru w konkursie,

– preferowane studia na kierunku ekonomia lub informatyka i ekonometria lub data science lub matematyka lub informatyka

• zainteresowania naukowe z zakresu metod ilościowych i/lub regionalistyki i chęć rozwoju naukowego
  • bardzo dobra znajomość R i/lub Python
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • preferowana znajomość ekonometrii przestrzennej i wizualizacji

Opis zadań:

Stypendium oferowane jest w ramach trzyletniego projektu OPUS 21 NCN: “Modelowanie i prognozowanie lokalizacji firm w kontekście korzyści gęstości. Ujęcie teoretyczne, metodologiczne i empiryczne wykorzystujące ekonometrię przestrzenną i przestrzenne uczenie maszynowe”. Celem projektu jest wypracowanie nowego rozwiązania ilościowego oraz teoretycznego w odpowiedzi na pytanie jak istniejąca gęstość firm z różnych sektorów wpływa na decyzje lokalizacyjne innych firm.

Zakres obowiązków

• praca badawcza nad testowaniem modeli wypracowanych w ramach grantu – z wykorzystaniem przestrzennych metod ilościowych (statystyka przestrzenna, ekonometria przestrzenna i przestrzenne uczenie maszynowe)
  • wizualizacja danych i wyników modelowania
  • pisanie kodów w R i ich opisów w zakresie metod przestrzennych (statystyka przestrzenna, ekonometria przestrzenna i przestrzenne uczenie maszynowe)
  • wsparcie w analizie danych i literatury, modelowaniu i obliczeniach (głównie w R)
  • wsparcie w pisaniu publikacji grantowych
  • popularyzacja wyników, w tym na www

Termin składania ofert: 20 sierpnia 2023

Szczegółowe informacje są dostępne w ogłoszeniu.