28.03.2022, 08:47

Seminarium z cyklu Warsaw Economic Seminars [31.03.2022]

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu Warsaw Economic Seminars, organizowanego wspólnie przez Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego i Szkołę Główną Handlową.

Podczas najbliższego seminarium badanie “Measuring Firms’ Dynamic Inefficiency Accounting for Corporate Social Responsibility in the US Food and Beverage Manufacturing Industry” zaprezentują dr hab. inż. Magdalena Kapelko, prof. UE ​​​ z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz prof. dr. ir. AGJM Alfons Oude Lansink z Wageningen University & Research.

Badanie skupia się na innowacyjnym podejściu do oceny nieefektywności firm, uwzględniającym działania firm w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu (CRS). Zastosowanie empiryczne koncentruje się na firmach produkujących żywność i napoje w Stanach Zjednoczonych w latach 2004-2018.

Spotkanie odbędzie się w formie zdalnej 31 marca 2022 r. od godz. 17:00 i będzie prowadzone w języku angielskim.

Abstrakt badania jest dostępny na stronie: https://drive.google.com/file/d/1kTzyaVEUr6LBn2HnVop5zEntqESAu8EC/view

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy skontaktować się z organizatorami drogą mailową: Wof_kt=b{|}a&?726iFTX+MqgpD/*-]#[OQYSMlGH_lljw{!v!K5Hon7SQ]Mmtu

----

Celem cyklu seminariów jest stworzenie platformy dla naukowców i specjalistów z całego świata do zaprezentowania swoich badań i dzielenia się wiedzą na temat ekonomii i polityki gospodarczej.

Uczestnicy spotkań mogą zarówno wysłuchać prezentacji i wziąć udział w dyskusji jak i  zaprezentować swoje własne badania, aby uzyskać opinie innych naukowców i studentów.