10.07.2023, 10:47

Rozdanie nagród w konkursie ekonometrycznym Warsaw Econometric Challenge 2023

W tegorocznej edycji konkursu wzięły udział 134 osoby, tworzące 46 drużyn z 23 krajów – reprezentanci 21 europejskich uniwersytetów.

Temat 3. edycji konkursu to relacje między podażą pieniądza a indeksem S&P500.

1. miejsce w konkursie zajęła drużyna GIGANTYCZNE FRYTY w składzie: Robert Kowalczyk, Jarosław Leski, Dawid Lubiński i Daniel Śliwiński.

Na drugim miejscu znalazł się zespół DOMINANTY - Ewa Dobrowolska, Dominika Miętek, Katarzyna Piotrowska i Marta Saciuk.

Trzecia lokata to zespół KMO TEAM w składzie: Adam Janczyszyn, Hubert Wojewoda, Jakub Wujec i Jakub Żmujdzin.

Organizatorzy konkursu zdecydowali o przyznaniu trzech wyróżnień dla drużyn:

• GRADIENT DESCENDANTS w składzie: Ahmed Abdelmaksoud, Jakub Bandurski, Jan Frąckowiak i Maciej Lorens,
  • STATISTICAL SAVANTS - Daniel Chrościcki, Stanisław Gajda, Tymoteusz Muter, Wojciech Szczypek,
  • oraz ZALIA BALTA - Žygimantas Bogužas, Tomas Dzedulionis, Airida Lipskaitė i Gerda Utakytė.

Serdecznie gratulujemy wszystkim drużynom!

--

Warsaw Econometric Challenge to konkurs adresowany do studentów studiów licencjackich lub magisterskich. 4-osobowe drużyny mają za zadanie napisanie pracy naukowej na zadany temat z dziedziny ekonometrii w ciągu 24 godzin.

Trzecia edycja konkursu WEC została zorganizowana przez WNE UW we współpracy z Fundacją Zaawansowanych Technologii.

Organizatorami konkursu są badacze WNE UW: dr Marcin Chlebus, dr Jacek Lewkowicz, dr Rafał Woźniak i dr hab. Piotr Wójcik, prof. ucz.

Cieszymy się, że po raz kolejny mieliśmy okazję obserwować rozgrywki najlepszych drużyn. Zachęcamy do śledzenia informacji  nt. kolejnej edycji i już dziś zapraszamy do wzięcia w niej udziału!