03.01.2023, 14:30

Rejestracja na przedmiot „Introduction to Anti Money Laundering” od 10 stycznia 2023 r.

W ramach rejestracji na zajęcia semestru letniego roku akademickiego 2022/2023, Studenci WNE UW mają możliwość wyboru przedmiotu „Introduction to Anti Money Laundering” prowadzonego we współpracy z Grupą Citi.

W nadchodzącym semestrze zajęcia będą poświęcone m.in. następującym zagadnieniom:

• pranie pieniędzy, finansowanie terroryzmu i sankcje,

• podatność instytucji finansowych na zagrożenia związane z praniem pieniędzy i finansowaniem terroryzmu,

• przeciwdziałanie praniu pieniędzy i zwalczanie finansowania terroryzmu w praktyce,

• struktury prawne i regulacyjne w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy i zwalczania finansowania terroryzmu.

Prowadzący zajęcia menedżerowie z Citi Solutions Center Poland skupią się na odpowiednich praktykach, ustawodawstwie i regulacjach oraz wyjaśnią aktualne zagadnienia, które mają wpływ na rolę zapobiegania praniu pieniędzy. Program składa się z pięciu jednostek, które zawierają zestaw celów szkoleniowych, treści merytorycznych, praktycznych przykładów, studiów przypadków oraz zadań do wykonania przez słuchaczy.

30% najlepszych studentów, biorących udział w zajęciach, uzyska dostęp do przyspieszonego procesu rekrutacji do Departamentu AML Citi.

Proces ten składa się z następujących etapów:

1. Ocena CV

2. Rozmowa kwalifikacyjna

Koordynatorem przedmiotu jest dr hab. Stanisław Cichocki z Katedry Statystyki i Ekonometrii WNE UW.

Liczba miejsc jest ograniczona - dostępne jest 20 miejsc dla Studentów WNE UW i Studentów programu MOST oraz 5 miejsc dla Studentów programu Erasmus.

Szczegółowe informacje o przedmiocie są dostępne na stronie USOSweb.