31.05.2022, 12:18

Program pilotażowy „Study Visits Programme for Ukrainian Students and Doctoral Candidates at the University of Warsaw”

Trwa nabór wniosków w pilotażowym programie uruchomionym w ramach programu IDUB, zgodnie z Zarządzeniem nr 44 Rektora UW w sprawie programu.

O kwalifikację może ubiegać się każdy student i doktorant, który jest obywatelem Ukrainy lub Polski i był studentem bądź doktorantem uczelni ukraińskiej w roku akademickim 2021/22, który przybył do Polski nie wcześniej, niż 24 lutego 2022 r. (lub nadal przebywa na terytorium Ukrainy).

Warunkiem uczestnictwa jest prowadzenie własnej pracy badawczej na UW, w dowolnej dziedzinie. Dodatkowo, zakwalifikowani studenci i doktoranci mogą (ale nie muszą) zarejestrować się na zajęcia na UW i kurs języka polskiego (pod warunkiem dostępności zajęć w czasie trwania wizyty).

Możliwy czas trwania wizyt: od 3 do 6 miesięcy. Okres realizacji programu: od 27 kwietnia 2022 do końca roku akademickiego 2022/2023. Nabór będzie prowadzony przez Biuro Współpracy z Zagranicą w sposób ciągły, na zasadzie konkursu, aż do wyczerpania miejsc.

Warunkiem kwalifikacji jest złożenie kompletnego wniosku w IRK wraz z wymaganymi dokumentami, zaakceptowanie wniosku przez goszczącą jednostkę dydaktyczną na UW oraz wyznaczenie opiekuna naukowego: minimum ze stopniem doktora w przypadku studentów i minimum ze stopniem doktora habilitowanego w przypadku doktorantów. Termin wizyty musi zostać zatwierdzony przez goszczącą jednostkę dydaktyczną na UW i może podlegać przesunięciom.

Studenci i doktoranci goszczący na UW będą mogli ubiegać się o stypendium pobytowe, a rozliczenia będą prowadzone przez jednostki dydaktyczne zgodnie z zasadami obowiązującymi na UW, także w ramach innych inicjatyw IDUB.

Jednostka dydaktyczna na UW może otrzymać dofinansowanie w kwocie nie wyższej, niż 600 zł miesięcznie od osoby na pokrycie kosztów związanych z obsługą administracyjną wizyt badawczych. Przyznane dofinansowanie będzie rozliczane w jednostkach goszczących.

Wnioski kandydatów będą przesyłane do koordynatorów do spraw mobilności w Państwa jednostkach z prośbą o rozpatrzenie, w tym - wyznaczenie opiekuna naukowego i zatwierdzenie planu badawczego. Zgodnie z zasadami, będą one rozpatrywane w terminie nieprzekraczającym 30 dni, dlatego też uprzejmie prosimy o współpracę w realizacji programu.

Szczegółów nt. naboru udziela Biuro Współpracy z Zagranicą.

Informacje na stronie Biura Współpracy z Zagranicą Uniwersytetu Warszawskiego

Zarządzenie nr 44 Rektora Uniwersytetu Warszawskiego z dnia 4 kwietnia 2022 r. w sprawie Programu wizyt badawczych na Uniwersytecie Warszawskim dla studentów i doktorantów z Ukrainy

Informacja na stronie programu IDUB