29.11.2023, 14:41

Pracownicy naukowi i doktoranci WNE UW z grantami w konkursach NCN

Gratulujemy badaczkom i badaczom Wydziału Nauk Ekonomicznych, których projekty uzyskały finansowanie w konkursach OPUS 25 i PRELUDIUM 22.

Finansowanie otrzymają projekty:

• "Ekonomiczna wartość zdrowia - efekty zakresu i preferencje względem ryzyka w wycenie śmiertelności i zachorowalności" - prof. dr. hab. Mikołaja Czajkowskiego (Katedra Mikroekonomii, Warszawski Ośrodek Ekonomii Ekologicznej, Association for Cultural Economics Poland)
  • "Gospodarcze i społeczne konsekwencje łamania konstytucji - mechanizmy i mikropodstawy" - dr hab. Katarzyny Metelskiej-Szaniawskiej, prof. ucz. (Katedra Ekonomii Politycznej)
  • "Heterogeniczność preferencji dotyczących poprawy jakości powietrza w Polsce. Rola preferencji czasowych, intencji dotyczących posiadania dzieci i moralnego odłączenia" - Anny Boros (Katedra Mikroekonomii, doktorantka Międzydziedzinowej Szkoły Doktorskiej UW, program Quantitative Psychology and Economics)
  • "Preferencje i gotowość do płacenia za wartości użytkowe i nieużytkowe sztucznych raf w Polsce z uwzględnieniem zmniejszająca odległość, postaw środowiskowych i różnych metod pozyskiwania informacji" - Alberta Kusi (Katedra Mikroekonomii, doktorant Międzydziedzinowej Szkoły Doktorskiej UW, program Quantitative Psychology and Economics)
  • "Czynniki behawioralne w badaniach preferencji deklarowanych oraz ich wpływ na wartość statystycznego życia (VSL), wartość statystycznego roku życia (VSLY) oraz wartość roku życia skorygowanego o jakość (VQALY)" - Wojciecha Zawadzkiego (Katedra Mikroekonomii, doktorant Międzydziedzinowej Szkoły Doktorskiej UW, program Quantitative Psychology and Economics)

Życzymy pomyślnej realizacji i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.