30.11.2023, 12:04

Dr Jacek Liwiński z Nagrodą im. Prof. Romana Czerneckiego – składamy gratulacje!

W tegorocznej, VI już edycji, zgłoszonych zostało 186 prac, w 3 kategoriach: naukowej, publicystycznej i specjalistycznej. Nagradzani naukowcy, praktycy i publicyści wskazują w zgłaszanych pracach wyzwania, z którymi mierzy się współczesna szkoła. Podobnie jak patron Nagrody: Roman Czernecki – proponują rozwiązania, które pomagają odpowiedzieć na te problemy. Poprzez swoje publikacje przyczyniają się do pogłębienia debaty o edukacji.

Nagroda dla dr. Liwińskiego została wręczona za publikację The Impact of Compulsory Schooling on Hourly Wage: Evidence From the 1999 Education Reform in Poland, [„Evaluation Review”].

Jak wskazała w laudacji Prezeska Fundacji – p. Aleksandra Sawczuk: . „ (...) uwagę skierujemy na szkołę i ludzi, którzy o niej piszą. W ostatnich miesiącach, latach edukacja - jako temat ważny - wyszła poza szkołę, środowisko nauczycieli - przebiła się do opinii publicznej. Skoro więc o edukacji mówi się tak dużo, to czy trzeba na nią jeszcze kierować uwagę? My odpowiadamy, że tak - bo edukacja potrzebuje uważności, troski, konsekwencji (...).”

Jednocześnie miło nam poinformować, że w tej samej kategorii nominowany był także artykuł autorstwa dr Tomasza Gajderowicza, dr. hab. Macieja Jakubowskiego, prof. ucz., mgr Sylwii Wrony i dr Ghadah Alkhadim "Is students’ teamwork a dreamwork? A new DCE-based multidimensional approach to preferences towards group work", [„Humanities and Social Sciences”].

Wszystkie nominowane do Nagrody prace oraz prace laureatów i laureatek można znaleźć na stronie Fundacji EFC.

Wręczenie nagród odbyło się 27 listopada (“Marzyciele i Rzemieślnicy” w Warszawie).
Składamy serdeczne gratulacje dr. Jackowi Liwińskiemu i życzymy pomyślności w trakcie przygotowań do kolejnych publikacji.